Slavnostní účesy ve znamení protikladů. Buďte za vílu i dračici

  3:00aktualizováno  3:00
Slavnostní účesy pro letošní zimu se vyznačují skutečnými protiklady. Na straně jedné najdete uvolněnou, jemnou, nenucenou až nedbalou eleganci, na straně druhé stojí styl maximalisticky přesný, přísný, ostrý. S trochou praxe zvládnete měnit svůj vzhled a vlasy dle libosti i sama.

Účes napůl vyčesaný napůl rozpuštěný na přehlídce Nina Ricci krásně rámuje obličej a je velmi snadný. | foto: Archiv Redken

Kadeřníci, kteří se ostatně sami podíleli na účesech pro velké módní přehlídky světoznámých návrhářů a módních značek, se nemohli zcela shodnout, jakou cestou a dát, a tak vznikly velmi rozdílné hlavní trendy ve společenských vlasových kreacích.

Právě jejich obrovská rozdílnost dodává celé sezoně charakteristický a zcela nezaměnitelný ráz, čas plný kontrastů a radikálních změn nastává právě nyní.

"Tato sezona je celá o tom, abychom ženám umožnili prozkoumávat různé stránky jejich osobnosti. Téměř jako když jednotlivé postavy hrají své role," říká Guido Palau, kreativní konzultant Redken, který se podílel na spoustě přehlídek v New Yorku, Paříži a Miláně.

Jeden den si můžete vyrazit na večírek jako éterická víla a druhý den si vychutnáte oslavu v roli dominantní dámy. "Svůj vzhled můžete individuálně ozvláštnit přidáním vrstev, které orámují obličej, nebo vytažením jednotlivých pramenů, které budou z účesu vyčnívat," dodává kadeřník, který vytvořil pro Ungara vysoké culíky, vosí hnízda pro Gaultiera či rozevláté drdoly pro přehlídku Dolce & Gabbana a Sonia Rykiel.

Fotogalerie

Pro přísné, upnuté vlasy se neobejdete bez gelového tužidla, vosku a laku se silným a dlouhotrvajícím účinkem a vysokým leskem.

Volnější styly si zase žádají objem dodaný s pomocí pěnového tužidla a lak se střední fixací, dodávající sametově-matný vzhled. Trocha tupírování se také hodí, zvláště potřebujete-li dodat opticky více objemu, který hlavně jemné vlasy postrádají.

Pokud se vám zalíbily nedbalé drdoly na přehlídce Sonia Rykiel, Nina Ricci či Dolce & Gabbana, inspirované Pařížankami z levého břehu Seiny, není nic snadnějšího, než si nechat poradit přímo od jejich autora, Guida: "Do vlhkých vlasů naneste ochrannou objemovou pěnu full effect 04 a vyfoukejte nahrubo. Následně stočte prameny ze stran a vytvořte nízko umístěný ohon. Pro zvýraznění textury vlasy natupírujte, následně culík stočte k pravé straně šíje a vytvořte tak jemný, asymetrický drdol. Na závěr zafixujte lakem fashion work 12."

Takový účes perfektně doplní kouřové líčení očí, čímž docílíte perfektně promyšleného a přitom uvolněného vzhledu plného moderní elegance.

Druhý trend si žádá již více trpělivosti a zručnosti, nicméně krásně zapletený slavnostní účes s hladkými, přísnými liniemi zvládnete také. Sally Brooks, vlasová stylistka značky Nivea, vytvořila celou kolekci společenských účesů, mezi nimiž vynikají uhlazené vlasy s postranní pěšinkou a důmyslně propleteným copem.

Rafinovaný výsledek přitom není dílem několika hodin, ale spíše minut. Ve fotogalerii najdete přesný postup, jak na to.


Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz