Pleťové sérum od A do Z: pár kapek stačí pro omlazení i detoxikaci

  4:44aktualizováno  4:44
Rychlost a funkčnost. Tyto vlastnosti hledáme u svých počítačů, telefonů a aut. Ovšem můžeme je chtít i od své kosmetiky. Stačí přitom přidat jediný krok, který vám zabere pouhých pár vteřin a vaše pleť bude okamžitě vypadat o mnoho lépe. Sáhněte po lehkém a na aktivní ingredience bohatém pleťovém séru.

Super koncentrovaná pleťová séra dokážou výrazně a rychle vylepši vzhled pokožky. Rozjasní, vyrovnají hladinu hydratace, vypnou, zpevní i detoxikují. | foto: archiv Chanel

Pleťová séra představují skvělý způsob, jak zefektivnit péči o pokožku a získat rychlejší a viditelnější výsledky. Bez ohledu na to, jestli vás zrovna trápí vrásky, pupínky, nedostatečná hydratace, povolené kontury obličeje, unavený vzhled či přecitlivělost. Na rozdíl od krémů obsahují mnohem větší množství aktivních látek, které řeší daný problém.

Rychlé výsledky díky vysoce koncentrovanému složení

Víte, jak vznikají vrásky?

Arome.cz

Arome.cz

Zároveň v jejich složení často nenajdete minerální oleje a vazelínu. Jejich funkce se od krémů liší, proto tyto složky nepotřebují. Z toho také vyplývá, že nenahrazují krém či ochranné pleťové mléko či gel. Séra na vodní bázi mají za úkol dodat pokožce rychle přesně to, co jí momentálně chybí.

Dobře vybrané pleťové sérum odvede spoustu práce. Jeho tajemství spočívá v lehké textuře, díky níž se do něj vejde obrovské množství aktivně působících látek. Séra jsou plná antioxidantů, peptidů, hydratační kyseliny hyaluronové, rozjasňujících složek a vitaminů. Můžete je používat po celý rok či jako intenzivní kúru. Zejména nyní, kdy ze zimy přecházíme do jara, chybí pokožce mladistvý jas, bývá unavená, povolená, zašedlá a přecitlivělá. A právě toto všechno a mnohem více dokáže pár kapek funkčního pleťového séra změnit.

Fotogalerie

Sérum patří pod krém

Pleťové sérum používejte na dobře očištěnou pleť ráno a večer před aplikací běžného pleťového či BB krému. Pozor, některá séra jsou určená pouze na noc či mají smysl pouze přes den. Na noc nepotřebujete ochranné sérum s vysokým UV faktorem proti slunečnímu záření. Kosmetické přípravky s obsahem retinolu si naopak ponechejte pouze na noc. Retinol se totiž nesnáší se slunečními paprsky.

Dlouhodobé používání pleťového séra se násobí, vaše pokožka zůstane stále dobře zásobená blahodárnými látkami, které jí chybí pro dokonalé fungování. Může za tím být stres, nemoc, nepříznivé okolní vlivy, špatná dieta i čas. Sérum dokáže problémy řešit opravdu rychle, ovšem je to právě pravidelnost, která je tím pravým klíčem k úspěchu. Pokud si myslíte, že vám stačí použít pár kapek zázračného přípravku a problémy s pletí navždy zmizí, pak se dlouhotrvajících výsledků nikdy nedočkáte. Je to jako když si zajdete jednou do posilovny a čekáte pevné tělo s vyrýsovanými svaly. Pro nejlepší výsledky aplikujte sérum na pokožku pravidelně, není to nic těžkého ani časově náročného.

Nikdy není brzy ani pozdě

Není ničím novým, že čím dříve začnete dodržovat zdravou a vyváženou dietu a cvičit, vaše tělo zůstane štíhlé, mladé a zdravé. Stejně to funguje i s péči o pokožku. Na používání aktivního pleťového séra není nikdy brzo a ani pozdě. Prevence samozřejmě funguje mnohem lépe než napravování již vzniklých chyb, přesto ty lze do jisté míry odstranit.

Nový hit: Detoxikační sérum

Detoxikační pleťové sérum Sublimage L'Essence reaktivující přirozený proces...
Noční detoxikační pleťové sérum Powercell Skin Rehab s 150 miliony rostlinných...
Pleťové sérum Skinovage Intensifier s detoxikačními účinky a ochranou proti UV...

O detoxikaci organismu se hodně mluví již roky, ale co pokožka? I ona se potřebuje efektivně zbavit škodlivých toxinů. Vedle správné diety jí můžete pomoci jedním z detoxikačních pleťových sér, které se stávají obrovským hitem napříč značkami. Stres, znečištěný vzduch, nedostatek spánku, klimatizované interiéry, hluk, elektromagnetické znečištění, to vše se neblaze podepisuje na schopnosti kůže zbavovat se škodlivých látek a spouštět přirozený regenerační proces.

Naštěstí se tímto problémem intenzivně zabývají přední kapacity na pokožku a dali vzniknout nové kategorii funkčních kosmetických přípravků. Nejnovější technologie ukryté v lahvičce s detoxikačním pleťovým sérem dokážou navrátit pokožce vše, co jí chybí. Ta se rychle rozjasňuje, zpevňuje a celkově působí svěžím a mladistvým dojmem díky pár kapkám vysoce koncentrovaného pleťového séra s detoxikačními účinky.

Hydratační sérum

Koncentrované hydratační sérum s obsahem hyaluronové kyseliny, Eve Lom, prodává...
Intenzivně hydratační sérum Hydra Life Serum Sorbet s rostlinnými výtažky pro...
Vysoce hydratační koncentrované sérum Skin Hydrating Skin Booster s kyselinou...

Pokud na své pokožce pociťujete známky nedostatečné hydratace, sáhněte po vysoce hydratačním séru, které dodá pleti potřebné látky pro její harmonické fungování. Nemusí měnit ani svůj oblíbený krém, stačí pod něj nanést pár kapek séra. Mezi klíčové ingredience v této kategorii patří kyselina hyaluronová, známá pro své vysoce hydratační účinky na kůži. Dají se s ní léčit popáleniny, přidává se do očních kapek a samozřejmě do spousty kosmetických přípravků. Navíc je tělu vlastní, proto jej každá pokožka výborně snáší. Její molekuly jsou velké, proto zůstávají na povrchu kůže, kde na sebe vážou další vodu. Pokožka se použití vysoce hydratačního séra bude okamžitě působit hebce a svěže.

Zpevňující sérum

Hedvábné sérum Gold Flash Firming Serum ze zlatem pro hladší a pevnější...
Vyhlazující sérum z granátového jablka zjemňující vrásky a zlepšující pružnost...
Zpevňující koncentrované sérum Intense Firming Serum s mléčným koncentrátem...

Velmi oblíbená kategorie se cíleně zaměřuje na zpevnění kontur obličeje, citlivé oblasti kolem očí a celkové zhutnění kůže, která se časem ztenčuje a ochabuje. Vypínací séra obsahují aktivní látky redukující stopy času na tváři a zlepšující celkovou pružnost pokožky. Ingredience mohou být rostlinného původu i pečlivě vyšlechtěné v laboratořích. Peptidy podporující kolagenová vlákna, vysoce odolné mořské řasy zlepšující funkci hydrolipidové bariéry, resveratrol, kolagen, technologie působící na mezibuněčné úrovni, to vše a mnohem více stojí za tajemstvím zpevňujících pleťových sér.

Rozjasňující sérum

Rozjasňující pleťové sérum Le Blanc Illuminating Brightening Concentrate s...
Projasňující a vypínací sérum BB Flash Essence s antioxidačními a regeneračními...
Rozjasňující sérum Turnaround Concentrate Extra Radiance Renewer s exfoliačními...

Chybí vaší pokožce zdravý jas? Vypadáte unaveně, máte zašedlou pleť a barevné nesrovnalosti? Pak potřebujete rozjasňující pleťové sérum. Látky jako vitamin C či výtažky ze vzácných perel a zlata se již postarají, aby vaše tvář zase vypadala dobře. Rozjasňující séra se cíleně zaměřují na světlo, které se odráží od pokožky a často řeší také pigmentové skvrny. Věková hranice tu prakticky neexistuje, můžete je používat kdykoliv cítíte potřebu. Čím barevně sjednocenější, vyživenější a hladší pokožka, tím lépe budete vypadat. Bez ohledu na věk.

Vypínací, liftingové sérum

Liftingové sérum Anew Clinical Infinite Lift s polypektidovým komplexem pro...
Zpevňující a vypínací pleťové sérum Black Pine s polyfenolem z černé borovice,...
Vypínací pleťové sérum Merveillance s obsahem kyseliny hyaluronové pro ženy nad...

Cítíte-li potřebu tvář napnout a získat pevnější vzhled, pak sáhněte do lahvičce s kouzelným slůvkem lifting. Stejně jako zpevňující séra i liftingové obsahují sofistikované technologie zabraňující kolagenním vláknům v povolování. Jejich účinky jsou mnohem rychlejší, vypnutí prakticky můžete okamžitě cítit. Kyselina hyaluronová, polypeptidy a polyfenoly se již o to postarají.

Omlazující sérum

Intenzivní omlazující péče Capture Totale Serum s hloubkovou a okamžitou...
Denní omlazující a protivráskové sérum Daily Repair Serum s výtažky z mateří...
Regenerační pleťový koncentrát RePAIR ONE DROP s vyhlazujícími účinky pro...

S postupem času pokožka ztrácí jas, pevnost, ztenčuje se, objevují se stále hlubší vrásky, které ani s dostatečnými pitným režimem a pod nánosem vysoce hydratačních přípravků nemizí. Pak nastává čas na celkově omlazující pleťové sérum, které řeší všechny příznaky stárnutí kůže. Tyto pleťové koncentráty často vznikají dlouhé roky, kdy dermatologové a vědci zkouší a hledají ty nejúčinnější látky a jejich směsi pro skutečně viditelné výsledky.

Ochranné sérum s vysokým UV faktorem

Lehká emulze s ochranným faktorem 50 pro dlouhodobou ochranu před UV zářením,...
Ochranné sérum More Than SPF s ochranným faktorem 25, Artemis of Switzerland,...
Lehké ochranné sérum UV ADD ON s UV faktorem 30, Phyris, prodává viviane.cz,...

Pleťové sérum nemusí řešit jen vzniklé problémy, ale také jim předcházet. Připadají vám krémy s vysokou ochranou proti slunečnímu záření příliš hutné a těžké na každodenní nošení, a tak raději neřešíte každodenní ochranu před neblahými účinky UV záření? S ochrannými pleťovými séry se již vymlouvat nemusíte. Lehké emulze s vysokým faktorem stačí nanést na pleť před krémem a vaše kůže bude dokonale chráněná, aniž byste na jejím povrchu pocítili extra nános kosmetiky. Jednodušší a příjemnější to už nemůže být.

Čistící sérum

Vyrovnávací čistící sérum Pureté redukující nadbytek kožního mazu a zarudnutí...
Čistící sérum Clear Skin s výtažky z vrbové kůry a tea tree, Éminence, 1 530...
Obnovující sérum Sébium pro mastnou a smíšenou pokožku korigující nedokonalosti...

Pleťové sérum se nezaměřuje pouze na vrásky a nedostatek hydratace, ale dokáže pomoci i pokožce s akné, pupínky a nadměrnou produkcí mazu. Vysoká koncentrace čistících látek v kombinaci se zklidňujícími ingrediencemi slibují rychlé účinky. Potřebujete-li zkrotit rychle se mastící pleť, zbavit se neustálých zánětů a černých teček, pak právě pleťová séra z této kategorie jsou pro vás.


Nejčtenější

Jsme s jedním partnerem a společně s ním máme sex, říkají dvojčata

Anna a Lucy DeCinqueovy

Sestry Anna a Lucy DeCinque (33) se považují za nejvíce identická dvojčata na světě. Absolvovaly plastické operace, aby...

Recept na dobré manželství? Deset otázek pro odborníky na vztahy

Ideální místo pro váš velký den může být v podstatě kdekoliv, kde se oba budete...

Naše manželství nejvíc trpí tím, že nedokážeme řešit konflikty, málo spolu hovoříme otevřeně a bez zábran, trápí nás...

Jsem těhotná, oznámila v průběhu Výměny manželek jedna z nich

Výměna manželek

Vztah Aleny a Tondy, kteří mají tříletou dceru, trpí nejen nedostatkem peněz, ale především konflikty s tchyní a...

Závislost na jídle mě málem zabila, říká morbidně obézní žena

Morbidně obézní žena měla před operací žaludku téměř tři sta kilogramů.

S obezitou bojovala Američanka Lacey Hodderová už jako dítě a v devětadvaceti letech měla téměř tři sta kilogramů. Když...

Už mám odseriálováno, říká herečka Alena Antalová

Alena Antalová

Prorazila jako herečka v Četnických humoreskách a Pojišťovně štěstí, teď se Alena Antalová objeví po boku Jaromíra...

Další z rubriky

Z oplácané Sáry se stala milovnice fitness, pomohla jí i operace

Během půl roku se ze Sáry stala úplně jiná žena.

Sára kvůli rozhozeným hormonům léta trpěla nadváhou. Poté, co se její zdravotní stav stabilizoval, rozhodla se pustit...

Kosmetická předsevzetí pro rok 2019. Dejte sbohem hříchům proti kráse

Pokud budete pleť pravidelně čistit, bude zdravá a zářivá.

Zapomínáte se občas odlíčit? Používáte jedny šminky i déle než rok? Pak v tom rozhodně nejste sama. Každá z nás má...

Průzkum: muži dávají přednost ženám s hustým obočím. Na sex i na vztah

Cara Delevingne je současnou nejžádanější modelkou světa. Angličanka s výrazným...

Ženy s hustým obočím mají podle vědců v krvi vyšší hladinu pohlavních hormonů a bývají sexuálně náruživější. Proto se...

Najdete na iDNES.cz