Jak na krásné nohy a chodidla? Obrušujte, mažte a masírujte

  0:15aktualizováno  0:15
Co nevidět nás začnou teplé dny a sluneční paprsky svádět k tomu, abychom začaly odhazovat svršky a odhalovaly čím dál víc kůže. Nenechte se zaskočit a začněte věnovat svým nohám trochu víc
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Oriflame

Hladce

Minimalizují nepříjemné zarůstání chloupků, odstraní suché šupiny na holeních a podstatně zlepší vstřebávání krémů a olejů. Po tělovém peelingu nebo scrubu sáhněte přibližně jednou týdně a nezapomeňte na něj ani před tím, než se natřete samoopalovacím krémem – bronz vám pak vydrží mnohem déle.

Rozproudit krev

Aby bylo hned na začátku jasno, celulitidu žádné krémy zázračně nerozpustí a nejde se jí zbavit přes noc. Leccos ale může pomoci, například pravidelné masáže, které rozproudí krevní oběh, podpoří činnost lymfatického systému a tudíž detoxikaci organismu.

Při masáži těla se doporučuje postupovat zespoda nahoru, směrem k srdci. Klidně si vystačíte jen s vlastníma rukama, možná vám ale bude příjemnější kartáč (používá se nasucho a zastoupí i peeling) nebo kámen (ten je ideální zkombinovat s tělovým olejem).

Pravidelně

Na sametově jemnou pokožku neexistuje žádné zaklínadlo, jednoduše to chce pravidelně mazat. Po každé koupeli nebo sprše, každý den.

Patříte-li mezi ty, kteří tento krok často přeskakují, věnujte při výběru pozornost textuře i vůni tak, aby vás jejich používání lákalo. Po náročném dni vám možná bude vyhovovat tělový olej uvolňující svaly, ráno třeba zase lehké mléko se svěží vůní nebo zpevňující sérum, které se velmi rychle vstřebá.

Jako mimino

Ne že by nebylo potřeba starat se o chodidla celý rok, spoustu z nás ale k důkladnější péči přiměje až blížící se sezona otevřených bot. Se ztvrdlou kůží zatočí opravdu nekompromisně peelingové masky v podobě ponožek napuštěných ovocnými kyselinami – do několika dnů se stará kůže sloupe a vy budete mít nohy měkké a hebké jako mimino.

Udržet v tomhle stavu vám je pak pomůže pravidelné mazání hutnějším krémem nebo třeba hydratační gelové ponožky.

Autor:

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz