Dovolenou lze využít k tajnému zkrášlování. Počítejte ale s odmítnutím

  4:37aktualizováno  4:37
Toužíte po mladším vzhledu? Letní prázdniny se zdají být ideálním obdobím na podstoupení nejrůznějších zákroků. Vezmete si dovolenou a rekonvalescenci prožijete v klidu a tichu, nikdo se o ničem nemusí dozvědět. Ovšem počítejte s tím, že vás odborník v těchto týdnech odmítne.

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Důvodem nebude plná vytíženost estetické kliniky, ale počasí. V letních měsících celou řadu zákroků dermatologové a plastičtí chirurgové neprovádějí a klientky odmítají.

"Některé estetické zákroky jsou v letních měsících omezeny nebo spojeny s přísnou aplikací SPF přípravků," říká dermatoložka Yvonne Bergerová z BcD Clinic. Jedná se o laserové zákroky zaměřené na rozšířené žilky a pigmentové skvrny.

Pozor na slunce. Hrozí pigmentové skvrny

Gréta Wohlová, korektivní dermatoložka z Laserové centra Anděl vysvětluje, že problematika těchto zákroků spočívá v nutné ochraně před slunečním zářením, které je v létě přirozeně vyšší. Hrozí zvýšené riziko nadměrné pigmentace. "Záleží také na rozsahu ošetření a lokalizaci. Menší zákroky či zákroky na místech krytých oděvem lze provést i v letních měsících," vysvětluje Wohlová.

V létě nelze celou řadu estetických zákroků provádět, omezuje se vstahuje...

V létě nelze celouřadu estetických zákroků provádět, omezuje se vstahuje zejména na laserové ošetření.

Obě dermatoložky se shodují na tom, že naopak zákroky zaměřené na korekci vrásek s pomocí botulotoxinových injekcí či výplňových materiálů můžete bez problém odstoupit i v pravé poledne velmi slunného dne a ihned po ošetření v ordinaci můžete vyrazit na pláž.

Stejně tak to platí v případě mezoterapie a radiofrekvence, které působí v hloubce kůže a nikoliv na jejím povrchu. Zatímco radiofrekvence výrazně zpevňuje pokožku, mezoterapie založená na aplikaci kyseliny hyaluronové regeneruje podkoží. Ovšem nemyslete si, že se vyhnete používání opalovacích přípravků s vysokým faktorem. Dermatolog vám je doporučí.

Plastika?

Uvažujete o větším zásahu, se kterým si kožní lékař nebude vědět rady? Pak vězte, že i klasická plastická chirurgie má během léta svá pro a proti. Počítejte s omezeními a zvýšeným nepohodlím právě kvůli vyšším teplotám a rozlučte se s koupáním v rybníce či dovolenou u moře. Setkat se též můžete s odmítnutím, řada lékařů přes léto nechce estetické zákroky vůbec provádět.

V létě si dávejte pozor hlavně na slunce, po zákrocích hrozí větší riziko...

Nejdůležitější je ochrana před sluncem. Po plastice se rozlučte s dovolenou u moře a koupáním v rybníku.

"Mnozí se skutečně domnívají, že plastické operace v létě nejsou vhodné, ale není to tak úplně pravda," říká plastický chirurg Svatopluk Svoboda z Alfa centra lékařské kosmetiky. A je to právě kvůli zmiňovaným omezením, navíc po mnohých zákrocích je nutné nosit velmi těsné pooperační prádlo, což na pohodlí v horku nikterak nepřidá.

"Při troše dobré vůle a při určité zodpovědnosti vůči sobě jsou estetické operace v letních měsících stejně proveditelné a snesitelné jako jindy. Naopak mnoho pacientek k estetickým zákrokům využívá právě svoji letní dovolenou," hovoří o své letité praxi Svoboda.

Sanotorium plné učitelek

"Už mnoho let máme naše sanatorium v létě zaplněné operacemi učitelek, které využijí letní prázdniny ke svému zkrášlení a prvního září hrdě nastoupí do nového školního roku s novými prsy či bez vrásek na obličeji."

Důležitou roli hraje ukázněnost pacienta. Přísná pravidla platí ohledně nošení kompresního prádla i slunění. Na čerstvé jizvy by nemělo působit intenzivní slunce. Lze to však zvládnout a dočkat se kýženého výsledku. Jak zkušený chirurg dodává, nikdy se nesetkal s žádnou komplikací, která by se dala přičíst letním měsícům.


Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Jejich věkový rozdíl je pětapadesát let a chtějí spolu miminko

Alexis Tadlocková a její partner

Alexis Tadlocková (24) a její manžel Charles (79) z Ameriky plánují založení rodiny. Ačkoli nejstaršímu dítěti Charlese...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz