O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

  22:45aktualizováno  22:45
Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně. Nejdřív si myslely, že se nesnesou, ale pak se více než spřátelily. Jedna má za sebou život s alkoholikem, druhá náročný rozvod a patálie s dluhy bývalého manžela. Rozhodly se proto pro restart.

Fotogalerie

Obě kamarádky spojuje touha po lepším zaměstnání, ale ani jedna nemá dost sebevědomí, aby se vypravila na pohovor. Magda je vyučená prodavačka s maturitou a Hanka, která vystudovala vysokou školu, pracuje jako mistrová v potravinách.

„Vypadala jsem daleko líp, podstatně míň kil a tak dále,“ vzpomínala Hanka (54) na své lepší časy. Pro proměnu se rozhodla především kvůli zubům, za které se styděla. „Potřebuju najít zapadlé sebevědomí, něco ještě v životě zkusit,“ přiznala.

I Magda se nerada smála a své zuby schovávala. „Lidi mi hádají, že už jsem v důchodu. Chtěla bych vypadat aspoň na svůj věk,“ postěžovala si v úvodu pořadu O 10 let mladší Magda (57).

Jako vždycky čekala hned na začátku proměny obě ženy nepříjemná zkušenost ve vitríně v obchodním centru.

Hance hádali kolemjdoucí i 65 let a konstatovali, že vypadá zanedbaně a působí zle, protože se neusmívá. Dokonce si vyslechla mínění, že celý den jen spí nebo se dívá na televizi.

Hanka před proměnou

Hanka před proměnou

„Ta kritika je docela pravdivá a k zamyšlení,“ poznamenala Hanka s tím, že zlá vypadá zřejmě proto, že se kvůli špatným zubům neusmívá.

Sedmapadesátileté Magdě pak lidé tipovali i 70 let a měli za to, že kosmetiku neviděla dvacet let. „Vypadá jako vysloužilá divoženka,“ řekl jeden z návštěvníků obchodního centra.

„No hrůza,“ okomentovala hodnocení Magda, které se nejvíce dotklo, že jí tipují sedmdesát let.

Hanka: základem její proměny byly nové zuby

Garanty přerodu Hanky v jinou ženu se stali stomatolog Alexander Schill a make up artistka Lucia Hrušková Gibodová. První jmenovaný řekl hned na úvod, že s Hančinými zuby si dovedou poradit. „Jsem připravená na všechno,“ hrnula se do proměny jedna z kamarádek, které absolvovaly všechny procedury odděleně.

Hned první měření neukázalo Hance nic pěkného. Měla dvakrát tolik nitrobřišního tuku, než by měla mít a její metabolický věk dosáhl neskutečných 89 let. Hanka však slíbila, že bude dodržovat stanovený jídelníček a začne se více hýbat.

V posilovně si ovšem rozhodně nepřipadala jako ryba ve vodě. „Odsud teda nemůžu vyjít živá,“ konstatovala. Trenér se jí věnoval a vysvětlil, co může dělat pro to, aby její proměna byla co nejlepší.

Hned nato vyrazila Hanka k zubaři. Měla sice strach, ale byla odhodlaná. „Je tam všechno špatně,“ sdělil doktor Schill po prvním vyšetření. „Všehovšudy je tam nějakých devět zubů, jsou tam ulámané kořeny. Ty je třeba odstranit a vložit implantáty.“

Aby si Hanka „odfrkla“ od stomatologického zákroku, šla si splnit jedno ze svých přání. Miluje totiž kočkovité šelmy, prý pro jejich nezkrotnou povahu. A tak si je byla prohlédnout docela zblízka a dokonce si pohladila mládě levharta.

Poté ji poprvé v životě čekala plastická operace. Měla strach, že to bude bolet a jestli se bude moci hýbat, ale obavy snadno překonala s vidinou velké změny.

Lékaři se rozhodli provést abdomenoplastiku, tedy odebrání kůže a tuku z břicha, a také zbavit Hanku nepěkného podbradku. Pak už ji čekala jen zkrášlovací procedura v podobě pedikúry.

Jak to chodí v Ulici

Překvapením pro ni byla také návštěva v interiérech seriálu Ulice, který má Hanka moc ráda. Setkala se také se svou oblíbenou herečkou Ljubou Krbovou. „Byli jsme se podívat ve spoustě dekorací a kulis, je to krásná dokonalá iluze a docela velký zážitek,“ pochvalovala si Hanka.

Další den se vydala do kadeřnického salonu. Přála si jediné: aby jí hair stylistka neobarvila vlasy na černo, jinak jí nechala volnou ruku. „Ráda chodím ke kadeřníkovi, je to jedna z procedur, které mi nevadí,“ přiznala. „Jen bych měla chodit častěji.“

Nezbytnou součástí proměny bylo také setkání se stylistkou. Vybrané modely ji ovšem moc neoslovily. Nelíbily se jí krajky, volány ani barvy. Nakonec se však rozhodla něco vyzkoušet.

„Odvedu pozornost od středu těla, zvolím véčkové výstřihy, cigaretové kalhoty a hlavně nic upnutého, protože toho by se měly postavy typu jablko vyvarovat,“ popsala stylistka Gabriela Koutská své priority.

Závěrečné měření ukázalo pokrok, třeba výrazný pokles tělesného í nitrobřišního tuku.

A pak už přišla na řadu hodina H, kdy se směla Hanka poprvé podívat do zrcadla. „Jste okouzlující,“ zvolala Monika Absolonová, když proměněnou ženu spatřila. „Úplně jiná osoba,“ dodala make up artistka Lucia. 

Hanka před zakrytým zrcadlem přiznala, že má trému. Když se však poprvé uviděla, nemohla uvěřit svým očím. „Wow, to je někdo úplně jiný, někdo, kdo neexistoval a teď začal fungovat,“ dojatě prohlásila. „Na zázraky nevěřím, ale právě jsem byla jednoho svědkem.“

Nově nabyté sebevědomí ocenili i kolemjdoucí v obchodním centru. „Vypadá spokojeně, celkově je hezky upravená, tak 47 bych jí tipoval, šmrncovní ženská, manažerka...“

Hanka po proměně

Hanka po proměně

Magda: Plastická operace a nový chrup

Garanty proměny sedmapadesátileté Magdaleny byli plastický chirurg Jiří Borský a módní stylista Filip Vaněk. „Dala jsem se na boj, tak budu bojovat,“ slíbila oběma i sobě unaveně vypadající žena.

Magda před proměnou

Magda před proměnou

Měření tělesných hodnot nebylo zase tak zdrcující, ale ukázalo, že její metabolický věk je 62 let. A tak se Magda pustila s chutí do cvičení s tím, že pohyb v posledních letech zanedbávala. Trenérka jí poradila, že nejjednodušší a nejlevnější pohyb je chůze a také jí věnovala krokoměr.

Třetí den po ránu zamířila Magda, jejíž kštice odhalovala velké odrosty, do kadeřnického salonu. Na otázku, jestli si často barví vlasy, odpověděla upřímně: „No vždycky, když to odroste, tak na to něco naplácám.“

Kadeřnice zjistily, že Magda má vlasy hodně poničené, a tak se rozhodly trochu jim pomoci, ale ve dvou fázích. Na čas tak z klientky udělaly blondýnu.  

Čtvrtý den dostala Magda dárek - zážitkový poukaz na létání ve větrném tunelu. „Co to je?,“ divila se. Ale s chutí se pustila do poznávání nepoznaného. „Ráda zkouším něco nového, jsem takový experimentátor,“ přiznala. A zážitek ji opravdu moc bavil, užila si to.

Následující den Magdu ovšem čekala návštěva zubaře a toho se bála nejvíc ze všeho. „Nemá skoro žádné zuby a ty, co má, jsou nepoužitelné, zkažené, napadené parodontitidou, má infekce v kosti, takže je to dost těžký stav,“ zjistil stomatolog.

„Tolik strachu a byla jste úplně fantastická,“ chválil Magdu. „A dneska večer dostanete zuby,“ slíbil.

„Mám plnou pusu zubů, neumím s nimi mluvit,“ zjistila Magda poté, co získala nový chrup. Musela si tak naordinovat hlasité čtení v apartmánu, aby se rozmluvila.

Pak ji čekala druhá fáze vlasové proměny s tím, že jí kadeřnice aplikuje novou barvu, prosvětlí přední část vlasů a dokončí střih.

Dalším krokem, a to velmi zásadním, byla návštěva plastické chirurgie. „Rozhodli jsme se pro plastiku dolních i horních víček, protože oči vypadaly unaveně, tak jsme je chtěli projasnit. Rysy obličeje jsou velmi povolené, tak provedeme facelift,“ vysvětlil Magdin garant Jiří Borský.

Pak ještě následovalo dermato-kosmetické ošetření k odstranění zbylých vrásek a zvednutí koutků.

Barvy a ženský styl

Magda trendy nebo módu moc neřeší a nerada nakupuje. Stylista Filip Vaněk se proto rozhodl, že zkusí její názor změnit. „Možná když pochopí, co a jak, tak si to začne užívat a přemýšlet o svém vzhledu,“ doufal s tím, že pro Magdu vybral elegantnější ženské modely a živé barvy.

Závěrečné měření dosvědčilo, že se Magda hodně snažila. Zbavila se 2 kg čistého tuku a navýšila svalovou hmotu. „Cítím to jako takový závazek, je to restart,“ přiznala.

Magda po proměně

Magda po proměně

A pak už následovala chvíle, kdy se ukázala Monice a svým garantům jako nová žena. „Úžasný, úžasný,“ radovali se plastický chirurg i stylista. „Ráda bych to viděla i já,“ byla Magda nedočkavá. „Ó, tak jsem nevypadala ani ve dvaceti,“ prohlásila. „Já si budu muset udělat novou občanku!“

A ohlasy z vitríny? „Krásná žena, líbí se mi její styl oblékání a ten její výraz. Je hrozně milá! Čtyřicet let. Tipnul bych si, že dělá realitní makléřku.Je to prostě dáma, které si člověk všimne na první pohled.“

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Potravinová pyramida je omyl moderní výživy, říká Margit Slimáková

Margit Slimáková, výživová specialistka

Studium farmacie úspěšně dokončila, ale už na škole byla rozhodnutá, že pro farmaceutický průmysl pracovat nebude. Víc...

Pořádek přerostl v teror. Sbal holku a uteč, radila vyměněná manželka

Patrik svou ženu Veroniku miluje, ale pořádek v bytě ještě víc.

Šestadvacetiletý sanitář Patrik je tak posedlý pořádkem, že diváci reality show Výměna manželek mohli u televize snad i...

Příběh Patrika: Žena opustila mne i dceru, ale stejně se stále vrací

Ilustrační snímek

Dva roky moje manželka udržovala milenecký vztah s jiným mužem. Když to na ni prasklo, rozhodla se pro něj. Bez...

Manuál, jak se co nejrychleji zbavit nachlazení

Ilustrační fotografie

Když zakročíte včas, můžete nejenom zmírnit průběh nachlazení, ale i podstatně zkrátit dobu, kdy vám je špatně. Co...

Průzkum: muži dávají přednost ženám s hustým obočím. Na sex i na vztah

Cara Delevingne je současnou nejžádanější modelkou světa. Angličanka s výrazným...

Ženy s hustým obočím mají podle vědců v krvi vyšší hladinu pohlavních hormonů a bývají sexuálně náruživější. Proto se...

Další z rubriky

Čtyři chyby v zimní péči o ruce. Nevhodné mýdlo, příliš mastný krém

Příliš tuhá mýdla plná chemických složek mohou pokožku rukou zbytečně oslabovat.

Mrazivé počasí dává naší pokožce pořádně zabrat. Ostrý vítr, sníh i nízké teploty způsobují její dehydrataci a...

Proměna roku OnaDnes.cz: která se vám líbí nejvíc? Hlasujte v anketě

Maturitní ples je obvykle druhou největší událostí v roce i pro Alžbětu

Také během letošního roku jsme několik našich čtenářek svěřili do péče odborníků na krásu. S jejich pomocí jsme našim...

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Jako dvě různé ženy. Tak vedle sebe vypadají fotky Aleny před a po hubnutí. Na...

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny (35). Zašlo to tak daleko, že se její váha...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz