Kouřové líčení snad a rychle. Víte, jak si s ním poradit?

  1:48aktualizováno  1:48
Kouřové líčení z módy nikdy nevychází, ale tentokrát se vrací v extra intenzitě. Hodí se na party i premiéry, do divadla i na ples, zkrátka na celou zimní večírkovou sezonou. Můžete si proto dovolit experimentovat s různými barevnými kombinacemi. Začneme ovšem u klasické šedo-černé.

Smyslné kouřové líčení zvládnete vytvořit během několika minut. | foto: Profimedia.cz

1Dokonalý arzenál

Efektního večerního líčení, které zdůrazňuje oči, můžete dosáhnout hned několika způsoby. Záleží, jak moc si se šminkami rozumíte a jak dobře s nimi umíte pracovat. Někdo zvládá celé líčení jen s pomocí štětců a řasenky, někdo naopak preferuje používání tužky a aplikátoru na roztírání. 

Fotogalerie

My jsme vybrali způsob, o kterým si myslíme, že je velmi jednoduchý a zvládne ho i žena, která se běžně nemaluje. Abyste si usnadnila práci, přichystejte si nejprve paletku vybraných stínů, štětce, tužku na oči a řasenku.

Používejte minimálně dva druhy štětce. Plochý štěteček je ideální na rozetření tužky na oči a také na aplikaci stínů. Větší a oválnější štětec se hodí na stínování větších ploch a na sjednocení barevných přechodů.

2Podkladová báze

Klasickým štětcem na oční stíny naneste na celé horní víčko stín v nejsvětlejším odstínu, který splyne s vaší kůží a poslouží jako podkladová báze. Rozetřete ho až těsně pod obočí, aby to vaše oči dostatečně rozzářilo. Nejvhodnější jsou výrobky s označením almond nebo nude.

3Rámování oka

Pak si vezměte do ruky měkkou kajalovou tužku na oči a orámujte s její pomocí celé oko. Nakreslete si vnější linku na dolním i horním vnějším okraji řas. Na horním víčku může být linka o něco silnější, protože je vhodné ji rozetřít plochým štětcem. Nejlépe se pracuje s menším zkoseným štětečkem, kterým linku hezky rozpracujete. 

4Stínování

Na horní pohyblivé víčko aplikujte šedý stín jako základ celého líčení. Pak vezměte zkosený štětec a vnější koutek víčka vybarvěte nejtmavším stínem. Protáhněte ho do strany a nahoru, abyste naznačili tvar „kočičího oka“. Pokračujte na dolním víčku, kde stejnou barvou vytvořte tvar ležatého „véčka“. Dolní linku protáhněte směrem dovnitř. 

Ve středu oka pak na horním i dolním víčku navažte šedým stínem, abyste ho rozjasnila. Dále ještě naneste malé množství nejsvětlejší stínu, který jste použila jako první, do vnitřního koutka oka. 

5Finální look

Jako poslední na řadu přichází sjednocení barevných přechodů. Propojení stínů docílíte nejlépe malými krouživými pohyby, kterými roztíráte stíny do ztracena, aby přechody ztratily ostrost.

Na závěr stačí nanést řasenku a můžete vyrazit za zábavou. Pokud toužíte oko ještě více zvýraznit, můžete na horní víčko aplikovat tekutou linku.

Autor:

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Sedm kroků, které musíte udělat, když narazíte na psychoteroristu

Ilustrační snímek

Emocionální zneužívání patří mezi formy psychického násilí, které na obětech nezanechává viditelná zranění, ale na...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Jejich věkový rozdíl je pětapadesát let a chtějí spolu miminko

Alexis Tadlocková a její partner

Alexis Tadlocková (24) a její manžel Charles (79) z Ameriky plánují založení rodiny. Ačkoli nejstaršímu dítěti Charlese...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz