Těšte se do šortek a minisukní. Dokonalé nohy s námi budete mít do léta

  4:02aktualizováno  4:02
Především v letních měsících řeší většina žen vzhled svých nohou a věnuje jim zvýšenou péči. V krátkých sukních a módních šortkách hříchy po zimě neschováte. Naštěstí existují rychlé triky a účinné procedury, které stihnete ještě do prázdnin.

I na poslední chvíli se dají napravit hříchy na kráse. Dokonalých hladkých nohou se dá docílit v krátkém čase. | foto: Profimedia.cz

Krása nohou se obecně posuzuje nejen podle jejich délky, ale také tvaru a vzhledu kůže. Dokonale hladké bez jediného chloupku, bez stopy po celulitidě a perfektně pevné, to sen mnoha žen. Hodně se dá ovlivnit zdravou, vyváženou stravou a pravidelným cvičením.

Ovšem na pomerančovou kůži, strie a další nedokonalosti posilovna nestačí. Navíc ženy netrápí pouze kosmetické problémy, ale i zdravotní. Jedním z nejčastějších jsou křečové žíly. S těmi se musíte obrátit na lékaře - cévního specialistu. Včasná diagnostika a léčba předejde tvorbě výrazných varixů, ty vzniklé v ordinaci odstraní.

Na křečové žíly skalpelem i laserem

K léčbě křečových žil se používají tři léčebné postupy. Chirurgická operace, skleroterapie, v níž se do žíly injekčně aplikuje roztok pro cílené vyvolání zánětlivé reakce, a ošetření laserem.

"Většinou je nutné postupně řešit varixy od největších, které mají vliv na funkci žilního systému, k nejmenším, u nichž převažuje negativní stránka estetická," vysvětluje Věra Derflová, cévní specialistka BcD Clinic.

Drobných rozšířených žilek, tzv. metliček, se zbavíte jednoduše s pomocí speciálního cévního laseru. Jedná se o nejméně náročný zákrok, po jehož provedení ani není potřeba nosit kompresní punčochy.

Už ani chloupek

Častěji než křečové žíly však ženy trápí ochlupení na nohách, které se v létě schovat pod kalhoty či neprůhledné punčocháče nedá. I zde se nabízí mnoho možností. Nejoblíbenější stále zůstává klasická žiletka a holení ve sprše.

Stinnou stránkou bývají drobné oděrky na kůži a především fakt, že z hladkých nohou se dlouho netěšíte. Lépe už z celkového výčtu depilačních metod vychází studený či horký vosk a speciální strojky, které vytrhávají chloupky i s kořínky. Ve všech případech se připravte na trochu nepohodlí a bolesti.

Pokud vás už nebaví zbavovat se chloupků pořád dokola, nabízí se trvalé řešení v podobě laserové epilace. K té se v současné době stále častěji používají přístroje s dynamickým chlazením, které zákrok trochu zpříjemňují. "Chlazení působí analgeticky," říká Jitka Chaloupecká, vedoucí lékařka Laserového centra Anděl.

Zákrok spočívá v ozáření laserovým světlem, které cíleně ničí pigmentovanou zárodečnou část chloupků. Právě na míře pigmentu hodně záleží, tmavé chloupky na světlé kůži se odstraňují rychleji a efektivněji než světlé. V jejich případě se připravte na častější opakování zákroku.

Chlubit se krásnýma nohama ještě před letní sezónou zvládnete s pomocí

Pokud se rozhodnete pro odstranění ochlupení laserem, dejte si pozor na sluníčko. "Epilovat nelze klienty, kteří jsou opálení," varuje dermatoložka Chaloupecká. "Ošetřené plochy si musíte přibližně měsíc po zákroku chránit před slunečním zářením."

Pomeranč jen na talíři, ne na nohách

Většinu žen, bez ohledu na věk a váhu, trápí pomerančová kůže nebo-li celulitida. S tou bývá boj dlouhodobý a bez pomoci i marný. Svou roli hraje i strava s dostatkem vlákniny, přiměřené množství soli i správný pitný režim. Když však i přes marné snahy spojené se cvičením nic nepomáhá, nastává čas svěřit se do péče odborníků.

Jednou z účinných a přitom zatím ne příliš známých metod je tzv. rázová vlna. Toto salonové ošetření vypíná a vyhlazuje pokožku, přičemž výsledek můžete vidět i po prvním ošetření. K výraznému zlepšení dochází při pravidelném opakování, jejichž počet závisí na výchozím stavu pokožky.

V čem tato vědecky ověřená metoda spočívá? "Rázová vlna funguje na principu kmitajících akustický vln, které vstupují do těla a vytvářejí vibrace v pojivové tkáni. Tkáň se uvolní a vypne, pokožka se stává pevnější a pružnější," vysvětluje masérka Michaela Ledvinová ze salonu Bomton Spa & Wellness.

Sama jej doporučuje právě na ošetření celulitidy a z vlastní zkušenosti dodává, že u převážné většiny žen velmi dobře funguje. Pomerančová kůže u mnohých zmizí úplně. Připravte se však, že se nejedná o nic relaxačního. Sice u ošetření ležíte na pohodlném lehátku, ale samotná procedura je trochu nepříjemná. I když po pravdě řečeno, trochu nepohodlí za to stojí.

Masáží na nechtěný tuk

Pokud si chcete zlepšit vzhled nohou a zároveň si odpočinout, řešením může být speciální masáž zaměřená na odbourání podkožního tuku v problematických partiích.

Masáže vůbec dobře fungují v případě vyhlazení dolíčků na stehnech, které si takto pravidelně můžete ošetřovat doma za pomocí běžných krémů zaměřených na pomerančovou kůži. Efektivnější se samozřejmě ukazuje kombinace domácí péče s tou profesionální.

Ošetření v denních lázních má hned několik předností od běžné domácí péče. Zkušená kosmetička či masérka lépe pozná míru tlaku, který je potřeba vyvinout na danou oblast a má k dispozici více možností, jak se o vaše tělo postarat. Viditelných výsledků se tak dočkáte mnohem rychleji.

Krása nohou se měří nejen podle jejich délky, ale především hladkosti a

Navíc si v salonu odpočinete a uvolníte vystresovanou mysl, která se také neblaze projevuje na vzhledu. Duševní a fyzický stav jdou ruku v ruce a navzájem se významně ovlivňují, v čehož vychází i následující tip v boji za krásnější nohy - ošetření těla s exotickým názvem zen silhouette.

Zázvorem ke štíhlosti

Vše začíná tělovým peelingem pro odstranění zašedlé vrstvy odumřelých buněk. Ošetřená kůže nejen že vypadá okamžitě lépe, ale snadněji přijímá další ingredience během procedury. Jako druhý krok následuje zeštíhlující zábal s čistým zázvorovým extraktem.

Zázvor se stále častěji používá v boji proti celulitidě. "Tento kořen zlepšuje krevní oběh a pomáhá odstraňovat toxické látky z těla. Zároveň působí protizánětlivě, tiší svalové bolesti i záněty," říká o důležité součásti zeštíhlujícího ošetření Tereza Patraulea z Planet Zen.

Po zázvorovém zábalu se připravte na terapeutickou masáž směsí paprikového a skořicového oleje. Kombinace mechanické masáže a zmiňovaných ingrediencí vede ke zlepšení kvality pokožky a formování drobných nedostatků postavy.

Obecně však platí, že vše se vším souvisí. Bez vyvážené a pravidelné stravy, cílené pohybové aktivity a péče nezabere ani ta nejlepší masáž.


Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Jejich věkový rozdíl je pětapadesát let a chtějí spolu miminko

Alexis Tadlocková a její partner

Alexis Tadlocková (24) a její manžel Charles (79) z Ameriky plánují založení rodiny. Ačkoli nejstaršímu dítěti Charlese...

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz