Líčení za deset minut? Stačí tři produkty a pár chytrých tahů štětcem

  1:06aktualizováno  1:06
Nemusíte mít naditou kosmetickou taštičku, aby se z vás po ránu stala krasavice. Vystačíte s minimem produktů a několika tahy štětcem. Během pár minut pak můžete vyběhnout z domu s krásně upraveným obličejem a ještě stihnout snídani. Jak na to, ukáže mistryně ČR v make-upu Anděla Bursová.

Málokterá z nás si může dovolit mít poklidné ráno. Většinou odcházíme z domu ve spěchu a každý úkon se snažíme minimalizovat tak, aby nám zabral co nejméně času. Proto i zkrášlování by nám nemělo zabrat více než čtvrt hodiny. „Tři produkty jsou minimum. Základ, který by měla mít úplně každá holka, je kvalitní řasenka, k ní perfektně sedící tvářenka a lehký korektor. Dál už je to na každé z nás, jak moc je zvyklá se líčit a kolik produktů potřebuje,“ říká Anděla Bursová. 

Fotogalerie

Pro dokonalé líčení je třeba vybrat správné místo, na které bude dopadat dostatek přirozeného denního světla. Pod umělým či oranžovým světlem a v přítmí koupelny hrozí, že na sebe dostatečně neuvidíme a špatně zamaskujeme nedostatky. „Zrcátko by mělo být natočeno hezky k oknu a obě strany obličeje rovnoměrně osvícené. Je dobré se kontrolovat ze všech úhlů, zespoda i seshora a hýbat hlavou,“ vysvětluje vizážistka. 

Ještě než se začneme líčit, je lepší vyndat si všechny potřebné produkty na stůl. Začínáme podkladovou bází, kterou rozetřeme do ztracena. Nanášíme ji hlavně na T-zónu. Následuje rozjasňovač, který nedáváme pouze pod oči, ale i na čelo, bradu a všude tam, kde to chceme zvýraznit. „Pozor na maskování kruhů pod očima. Je důležité trefit se do žlábečku, nechat do něho korektor vpít a pak ho zapracovat. Vyhněte se nanášení korektoru po celé ose očního kruhu,“ varuje Anděla Bursová.

Pak přichází na řadu make-up. Vizážistka upozorňuje, že máme na výběr ze dvou technik nanášení. První varianta je, že si odebíráme potřebné množství jenom konečky chloupků štětce a děláme tenoučké vrstvy za pomoci plynulých tahů. Druhá možnost je, že potřebujeme větší krytí, takže opět odebereme menší množství a opět pracujeme pouze s konečky štětinek, ale nanášíme make-up vťupáváním. 

Make-up odebíráme z hřbetu ruky nebo z nějakého nesavého materiálu.
Make-up můžeme nanášet buď plynulými tahy nebo vťupáváním.
Potřebné množství make-upu naneseme pouze na konečky chloupků štětce.

Jakmile máme make-up dobře zapracován do pokožky, vrhneme se na tzv. falešné konturování. „To je taková moje vychytávka. Velkým štětcem vykreslím vnější strany obličeje včetně hran čela, spodní čelisti, stran krku. Falešné konturování je to proto, že pracujeme s velkým štětcem a děláme pouze lehké tahy, vlastně takový závoj. Žádné přesné vykreslování, které jde do detailů,“ upřesňuje Anděla Bursová a následně ukazuje, jak si tím samým přípravkem přemalovat horní i dolní víčka, aby je opticky hezky zaoblila. Pak sáhne po bílém stínu, který nanese do vnitřního koutku a pod oblouček obočí a krásně tak oko rozjasní. 

Dalším přípravkem, který vezmeme do ruky, je tvářenka ladící k barvě rtěnky. Tvářenku nanášíme velmi zlehka a pouze na líce. „Vezmeme si štětec od zbytku tvářenky, jedním prstem si přidržíme oblast pod obočím a jenom lehkým pohybem projedeme, aby se objevila barva. Líčení to velmi zjemní,“ ukazuje Anděla další ze svých vychytávek, tzv. barevné uzavírání. 

S řasenkou jdeme přímo pod kořínky řas, v podstatě až lehce k sliznici oka.
Při otvírání je důležité pod tlakem řasenku vytáhnout ven, aby na horní straně...
Při nanášení rtěnky si pohráváme s jednoduchým trikem. Spočívá v tom, že si...

Pak přidáme tmavost do řas pomocí štětečku a tužky na oči a následuje řasenka. „Zde je dobré naučit se řasenku vytahovat tak, aby na horní straně zůstalo materiálu víc a na spodní se očistily štětinky kartáčku. Potom stranou, kde je více materiálu, jdeme přímo pod kořínky řas, lehce zavibrujeme a otočíme čistší stranou nahoru. Začneme silou mrkat do kartáčku, který zároveň tlačíme směrem nahoru a lehce dozadu k víčku,“ popisuje vizážistka správný postup nanášení řasenky.  

Pak poladíme úpravu obočí a nakonec přichází na scénu rtěnka, kdy si nejprve uprostřed horního rtu (tzv. srdíčku rtu) nakreslíme malé x. Následně si nalíčíme spodní ret a obtiskneme. Zbytek dolíčíme štětcem tak, že chloupky štětce jsou nahoře a my táhneme směrem dovnitř. Líčí tak celá plocha štětin. Pak stačí jen přepudrovat a vyrazit. 

Autor:

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Sedm kroků, které musíte udělat, když narazíte na psychoteroristu

Ilustrační snímek

Emocionální zneužívání patří mezi formy psychického násilí, které na obětech nezanechává viditelná zranění, ale na...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Jejich věkový rozdíl je pětapadesát let a chtějí spolu miminko

Alexis Tadlocková a její partner

Alexis Tadlocková (24) a její manžel Charles (79) z Ameriky plánují založení rodiny. Ačkoli nejstaršímu dítěti Charlese...

Jednodílné plavky pro bohyni pláže prodají vnady a skryjí nedostatky

Sexy British model Demi Rose looks red hot in a one piece thonged swimsuit in...

Rafinované šněrování přitáhne pohledy k dekoltu, vykrojení k pevnému bříšku a volánek přidá na objemu přesně tam, kde...

Další z rubriky

Známé krásky radí, jak pečovat o vlasy v parných letních dnech

Slavné ženy radí, jak mít krásné vlasy díky výrobkům, které máme všechny doma.

Léto je v plném proudu, sluníčko svítí a vlivem slunečního záření trpí nejen naše kůže, ale i vlasy. Slavné ženy mají...

OBRAZEM: Celebrity, které podlehly pomíjivému kouzlu botoxových injekcí

Milovnice botoxu

V mládí měly pleť bez jediné vrásky a na dokonalý vzhled si slavné dámy zvykly natolik, že se ho neumí s přibývajícími...

OBRAZEM: Šmudla, nebo kočka? Neuvěřitelné proměny rapperky Cardi B

Rapperka Cardi B  JUNE 2, 2019 Cardi B. performs at Summer Jam at Met Life...

Šestadvacetiletá rodačka z Bronxu Belcalis Almanzarová, známá spíš pod uměleckým jménem Cardi B, je milovnicí změn....

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Najdete na iDNES.cz