Líčení za deset minut? Stačí tři produkty a pár chytrých tahů štětcem

  1:06aktualizováno  1:06
Nemusíte mít naditou kosmetickou taštičku, aby se z vás po ránu stala krasavice. Vystačíte s minimem produktů a několika tahy štětcem. Během pár minut pak můžete vyběhnout z domu s krásně upraveným obličejem a ještě stihnout snídani. Jak na to, ukáže mistryně ČR v make-upu Anděla Bursová.

Málokterá z nás si může dovolit mít poklidné ráno. Většinou odcházíme z domu ve spěchu a každý úkon se snažíme minimalizovat tak, aby nám zabral co nejméně času. Proto i zkrášlování by nám nemělo zabrat více než čtvrt hodiny. „Tři produkty jsou minimum. Základ, který by měla mít úplně každá holka, je kvalitní řasenka, k ní perfektně sedící tvářenka a lehký korektor. Dál už je to na každé z nás, jak moc je zvyklá se líčit a kolik produktů potřebuje,“ říká Anděla Bursová. 

Fotogalerie

Pro dokonalé líčení je třeba vybrat správné místo, na které bude dopadat dostatek přirozeného denního světla. Pod umělým či oranžovým světlem a v přítmí koupelny hrozí, že na sebe dostatečně neuvidíme a špatně zamaskujeme nedostatky. „Zrcátko by mělo být natočeno hezky k oknu a obě strany obličeje rovnoměrně osvícené. Je dobré se kontrolovat ze všech úhlů, zespoda i seshora a hýbat hlavou,“ vysvětluje vizážistka. 

Ještě než se začneme líčit, je lepší vyndat si všechny potřebné produkty na stůl. Začínáme podkladovou bází, kterou rozetřeme do ztracena. Nanášíme ji hlavně na T-zónu. Následuje rozjasňovač, který nedáváme pouze pod oči, ale i na čelo, bradu a všude tam, kde to chceme zvýraznit. „Pozor na maskování kruhů pod očima. Je důležité trefit se do žlábečku, nechat do něho korektor vpít a pak ho zapracovat. Vyhněte se nanášení korektoru po celé ose očního kruhu,“ varuje Anděla Bursová.

Pak přichází na řadu make-up. Vizážistka upozorňuje, že máme na výběr ze dvou technik nanášení. První varianta je, že si odebíráme potřebné množství jenom konečky chloupků štětce a děláme tenoučké vrstvy za pomoci plynulých tahů. Druhá možnost je, že potřebujeme větší krytí, takže opět odebereme menší množství a opět pracujeme pouze s konečky štětinek, ale nanášíme make-up vťupáváním. 

Make-up odebíráme z hřbetu ruky nebo z nějakého nesavého materiálu.
Make-up můžeme nanášet buď plynulými tahy nebo vťupáváním.
Potřebné množství make-upu naneseme pouze na konečky chloupků štětce.

Jakmile máme make-up dobře zapracován do pokožky, vrhneme se na tzv. falešné konturování. „To je taková moje vychytávka. Velkým štětcem vykreslím vnější strany obličeje včetně hran čela, spodní čelisti, stran krku. Falešné konturování je to proto, že pracujeme s velkým štětcem a děláme pouze lehké tahy, vlastně takový závoj. Žádné přesné vykreslování, které jde do detailů,“ upřesňuje Anděla Bursová a následně ukazuje, jak si tím samým přípravkem přemalovat horní i dolní víčka, aby je opticky hezky zaoblila. Pak sáhne po bílém stínu, který nanese do vnitřního koutku a pod oblouček obočí a krásně tak oko rozjasní. 

Dalším přípravkem, který vezmeme do ruky, je tvářenka ladící k barvě rtěnky. Tvářenku nanášíme velmi zlehka a pouze na líce. „Vezmeme si štětec od zbytku tvářenky, jedním prstem si přidržíme oblast pod obočím a jenom lehkým pohybem projedeme, aby se objevila barva. Líčení to velmi zjemní,“ ukazuje Anděla další ze svých vychytávek, tzv. barevné uzavírání. 

S řasenkou jdeme přímo pod kořínky řas, v podstatě až lehce k sliznici oka.
Při otvírání je důležité pod tlakem řasenku vytáhnout ven, aby na horní straně...
Při nanášení rtěnky si pohráváme s jednoduchým trikem. Spočívá v tom, že si...

Pak přidáme tmavost do řas pomocí štětečku a tužky na oči a následuje řasenka. „Zde je dobré naučit se řasenku vytahovat tak, aby na horní straně zůstalo materiálu víc a na spodní se očistily štětinky kartáčku. Potom stranou, kde je více materiálu, jdeme přímo pod kořínky řas, lehce zavibrujeme a otočíme čistší stranou nahoru. Začneme silou mrkat do kartáčku, který zároveň tlačíme směrem nahoru a lehce dozadu k víčku,“ popisuje vizážistka správný postup nanášení řasenky.  

Pak poladíme úpravu obočí a nakonec přichází na scénu rtěnka, kdy si nejprve uprostřed horního rtu (tzv. srdíčku rtu) nakreslíme malé x. Následně si nalíčíme spodní ret a obtiskneme. Zbytek dolíčíme štětcem tak, že chloupky štětce jsou nahoře a my táhneme směrem dovnitř. Líčí tak celá plocha štětin. Pak stačí jen přepudrovat a vyrazit. 

Autor:

Nejčtenější

KVÍZ: Co víte o penisu? Otestujte své znalosti

Ilustrační fotografie

Každý ví, o čem je řeč, ale zdaleka ne všichni vědí třeba to, kdy nastane u člověka první erekce nebo kdo má nejdelší...

Celebrity neznají dress code, ukázaly outfity na předávání cen Český lev

Něktěré outfity návštěvníků Českého lva neodpovídaly dresscodu

Vybrat perfektní róbu, když víte, že budete pod palbou fotografů a ve světle kamer, není rozhodně jen tak. S nelehkým...

Bez svolení ji lékař sterilizoval. Cítila jsem se méněcenná, říká Romka

Elena Gorolová, romská aktivistka

Neplánovala kupu dětí, ale přála si holčičku. O tu možnost přišla, když ji v jednadvaceti letech po druhém porodu...

Facebookových matek přibývá. Jsou sebestředné, hledají cestu ze samoty

Mobilní internet - ilustrační foto

Na sociálních sítích žijeme úplně všichni. Ať už chceme, nebo ne. Přibývá žen, které nad sdílením příspěvků a...

GLOSA: Parkourista Tary urazil fanouška a u nás skončil. A co u vás?

Taras „Tary“ Povoroznyk je nadšeným propagátorem parkouru. Napsal knihu, dělá...

Idol statisíců malých kluků si to zkazil. Zlobí se na něj, že jezdí rychlostí 250 km/h a svým fanouškům se vysmívá, že...

Další z rubriky

Krása z přehlídkových mol. Metalické rty, černé linky a růžová víčka

Líčení na nadcházející sezonu je hravé a vedle výrazných očí i rtů se v něm...

Líčení na nadcházející sezonu je hravé a vedle výrazných očí i rtů se v něm objevují i žensky jemné prvky. Vizážisté se...

Jarní detox pleti: pomůže voda s citronem, čisticí oleje nebo peeling

Hydratace je pro očistu organismu nezbytná. Prospěje i pokožce.

Po zimě se mnoho z nás potýká s unaveně vypadající pletí bez jasu, která přidává na věku i smutném výrazu. Je proto...

Velký nos, malá prsa či hmotnost. I celebrity trápí jejich mindráky

Tereza Maxová

Vlivem novoročních předsevzetí je touha po změně ve fitcentrech patrná na každém kroku. Někdo si připadá tlustý, jiný...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz