Finanční poradna Vratislava Svobody

Poradna

Ilustrační snímek

Na otázky odpovídá

Ing Vratislav Svoboda, MBA

Chcete ušetřit peníze, samy investovat a vyzrát nad inflací? Zeptejte se ing. Vratislava Svobody, MBA. Investicím a finančnímu poradenství se věnuje od roku 1993. Studoval v Anglii, léta řídil firmu, která se starala o peníze jednotlivců i institucí. Nyní pracuje pro významnou privátní banku.

Nejvíce se ptáte

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

Privátní bankovnictví
Dobrý den,
v nedávné době jsem získal opravdu veliký obnos peněz ( z důvodu, že je opravdu veliký bych ho nerad uváděl). Vůbec si nevím rady jak s penězi naložit, zda je dát na normální účet, nebo investovat, nebo je rozložit do více účtů, nebo nakoupit nemovitosti. Existuje na světě něco jako účet pro multimilionáře? Děkuji za odpověď.
S úctou,
Viktor - otázka upravena poradcem
Viktor
Ing Vratislav Svoboda, MBA

Vážený Viktore,

 

v takovém případě je potřeba vše dobře zvážit a neudělat unáhlená rozhodnutí. Pokud si člověk neví rady, doporučuji navštívit privátní banku ( nebo odd.privátního bankovnictví v některé komerční bance) a vyslechnout si jejich návrh. Doporučuji si udělat obrázek od například třech takovýchto institucí a porovnat způsob jednání, profesionalitu, zda vám nenabízí jen vlastní produkty či Vás neženou do velkého rizika, zda Vám privátní bankéř sedne a odpovídá vašim představám atd. atd. Chtějte také vidět jeho nadřízeného. Privátní bankéř by se o Vás měl starat jako  osobní lékař a s velkými penězi pomoci. Je to obvykle vztah na dlouhou dobu.

 

S pozdravem

 

V.Svoboda  

Privátní bankovnictví
Dobrý den, dostala jsem se do dost zvláštní situace. Je mi 50 let, nevdala jsem se a ani neměla děti, přišla jsem o práci a musela vyžít s minimální soc. dávkou. Nyní jsem (nečekaně) zdědila ze závěti majetek po své vzdálené sestřenici, kterou jsem sotva někdy viděla. Teď jsem byla pozvána k jednání notářkou a zjistila jsem, že dědím nemovitosti, různé účty, spoření a pojistky v hodnotě cca 10 miliónů. Vůbec nevím jak se mám postarat o správu peněz do budoucna, dost mám strach abych nenaletěla a o vše nepřišla, už teď mě různé instituce (kde sestřenice měla účty) oslovují a nabízejí.
Klára
Ing Vratislav Svoboda, MBA
Vážená paní Kláro, velmi Vám rozumím. Z bohatými klienty pracuji již skoro dvacet let a dobře vím, že velký majetek neznamená jen radost ale mnohdy velkou zodpovědnost a starost. Ve Vašem případě bych Vám doporučil se obrátit na některou z domácích bank a to speciálně na oddělení privátního bankovnictví. Privátní bankovnictví je vyšší forma bankovnictví pro bohaté klienty. Nezahrnuje jen běžné bankovní služby, ale i péči o majetek, jeho udržování a zhodnocení, daňové a finanční poradenství, poradenství při prodeji (a někdy i správě) nemovitosti. Některé privátní banky zajišťují i služby Concierge což je zjednodušeně řečeno velice široká asistence pro bohaté klienty v cizině i doma. Dokáží poradit i v případech, kdy chce člověk podpořit nadaci či nějaký jiný prospěšný projekt. Bude Vám přidělen privátní bankéř a Vy máte právo si vybrat tak aby Vám vyhovoval zkušenostmi, věkem a abyste si vzájemně dobře porozuměli. Nenechte se v žádném, případě vmanipulovat do produktů, které nesou vysoké riziko nebo kterým nerozumíte.Byť by slibovali vysoké zhodnocení či úrok. Tak,jak popisujete svoji stávající situaci, nemusíte se snažit o vysoké výnosy, spíše Vám bude záležet na uchování hodnoty majetku a konzervativním zhodnocování ( dluhopisy, termínované vklady atp.) Klidně navštivte i 2-3 banky ať si uděláte dostatečný názor a vše si nechte vysvětlit řečí, které rozumíte. Velmi Vám držím palce. S přáním všeho nejlepšího V.Svoboda