Pondělí 21. června 2021, svátek má Alois
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 21. června 2021 Alois

Finanční poradna Vratislava Svobody

Poradna

Ilustrační snímek

Na otázky odpovídá

Ing Vratislav Svoboda, MBA

Chcete ušetřit peníze, samy investovat a vyzrát nad inflací? Zeptejte se ing. Vratislava Svobody, MBA. Investicím a finančnímu poradenství se věnuje od roku 1993. Studoval v Anglii, léta řídil firmu, která se starala o peníze jednotlivců i institucí. Nyní pracuje pro významnou privátní banku.

Nejvíce se ptáte

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

Dlouhodobé investice
Dobry den, mame 15 mesicni dceru a chteli bychom ji dlouhodobe sporit pravidelnymi mesicnimi prispevky. Muzete nam prosim doporucit nejaky produkt? Moc se v tom nevyzname? Napadlo me jen stavebni sporeni.
Dekuji. - otázka upravena poradcem
Lucie
Ing Vratislav Svoboda, MBA

Dobrý den,

 

dokud je inflace nízká, tak bych kombinoval stavební spoření a například nějaký  smíšený, popřípadě akciový fond.Zde se ale poraďte  s odborníkem.

 

S pozdravem VS 

Dlouhodobé investice
Dobrý den, děti ve věku 4 a 2 roky dostaly od prarodičů po 50 tis. Kč. Jaký finanční produkt zvolit? Peníze by měly sloužit v budoucnu na studium či pro začátek samostatného života. Předem díky za radu. Maggi
Maggi
Ing Vratislav Svoboda, MBA
Vážená paní Maggi, uložíte-li 50 tisíc korun na dvouletý termínovaný vklad u některé z bank a tento vklad budete každý druhý rok obnovovat, lze odhadnout , že za dvacet let počáteční částka naroste na částku 70 až 90 tisíc. Investujete-li zmíněnou částku do kvalitního korunového dluhopisového fondu a akciového fondu v poměru 1:1, potom lze očekávat, že 50 tisíc korun vzroste po dvaceti letech na částku 150 až 200 tisíc korun. Může se také jednat o jediný tzv balancovaný fond. Je velmi důležité aby tyto investice byly denominovány v koruně a tudíž nenesly tzv. riziko kolísání měny. Já osobně bych zvolil tuto druhou variantu, tedy investici do akcií a dluhopisů, i když je spojena s rizikem kolísání hodnoty v určitých letech. Má však mimo jiné i určitou daňovou výhodu. Investiční životní pojištění není výhodné pro tento případ. Zkuste se poradit ve Vaší bance a tam by Vám měli určitě poradit a posoudit Váš vztah k riziku. S pozdravem VS