Ve čtyřiceti můžete vypadat na dvacet, říká dvojnásobná maminka

  12:13aktualizováno  12:13
Zdravotní sestra Shannon Collinsová (40) z Velké Británie vypadá lépe než před dvaceti lety a říká, že za vše může kvalitní strava a pohyb. Po narození dětí přibrala téměř třicet kilogramů. Byla ve stresu a vše podřizovala dětem. Zdravotní problémy ji donutily životní styl změnit.

Shannon si myslí, že by maminky neměly vše podřizovat pouze dětem. Dnešní doba je zrychlená a lidé se snaží stíhat víc věcí najednou. Rodiče jsou často otroky dětských volnočasových aktivit. Stávají se z nich taxikáři, kteří vozí děti do školy a ze školy, a potom je rozvážejí po kroužcích.

Fotogalerie

To byl podle Shannon kámen úrazu v jejím případě. Všude jezdila autem, jídlo si kupovala jen ve fastfoodech a neměla čas sama na sebe.

„Jsme matky, ale to neznamená, že bychom na sebe měly kašlat. Jde přeci i o nás a naše tělo. Měly bychom být zdravé, abychom mohly fungovat a starat se dobře o vlastní děti,“ myslí si žena. 

 Tu ke změně životního stylu dotlačily zdravotní problémy. Vysoká hladina cukru, bolesti hlavy, pálení žáhy a bolavý žaludek. K tomu se přidala únava a úzkosti způsobené stresem.

Shannon si řekla dost, když si uvědomila, že čím víc se snaží podřídit ostatním, tím víc trpí ona sama a především její tělo. Proto pak bývala často  nepříjemná a protivná, čímž trpěla celá její rodina.

25.dubna 2018 v 13:42, příspěvek archivován: 10.června 2019 v 13:15

Nejprve se rozhodla přestat se sladkostmi a jídlem z rychlého občerstvení. To pro ni byla po letech závislosti na takových pokrmech velká výzva, a začátky nebyly jednoduché.

„Manžel navíc vlastní pizzerii. Dovedete si asi představit, jak strašně těžké to pro mě bylo. Ale zvládla jsem to, začala jsem cvičit a čtyřikrát týdně chodit do posilovny. Po třech měsících bylo znát, že jsem ušla kus cesty,“ svěřila se pro Daily Mail.

Podle Shannon je nejdůležitější vydržet počáteční chutě na dobroty a nedat na hloupé řeči okolí, které se snaží od cvičení a diet odrazovat.

„Zveřejnila jsem svůj příběh, protože bych chtěla ukázat všem maminkám nad čtyřicet, že mohou vypadat sexy a cítit se dobře,“ dodala s tím, že by si také lidé měli uvědomit, jak nebezpečná je obezita a měli by jí předcházet.

Autor:

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz