Ve čtyřiceti můžete vypadat na dvacet, říká dvojnásobná maminka

  12:13aktualizováno  12:13
Zdravotní sestra Shannon Collinsová (40) z Velké Británie vypadá lépe než před dvaceti lety a říká, že za vše může kvalitní strava a pohyb. Po narození dětí přibrala téměř třicet kilogramů. Byla ve stresu a vše podřizovala dětem. Zdravotní problémy ji donutily životní styl změnit.

Shannon si myslí, že by maminky neměly vše podřizovat pouze dětem. Dnešní doba je zrychlená a lidé se snaží stíhat víc věcí najednou. Rodiče jsou často otroky dětských volnočasových aktivit. Stávají se z nich taxikáři, kteří vozí děti do školy a ze školy, a potom je rozvážejí po kroužcích.

Fotogalerie

To byl podle Shannon kámen úrazu v jejím případě. Všude jezdila autem, jídlo si kupovala jen ve fastfoodech a neměla čas sama na sebe.

„Jsme matky, ale to neznamená, že bychom na sebe měly kašlat. Jde přeci i o nás a naše tělo. Měly bychom být zdravé, abychom mohly fungovat a starat se dobře o vlastní děti,“ myslí si žena. 

 Tu ke změně životního stylu dotlačily zdravotní problémy. Vysoká hladina cukru, bolesti hlavy, pálení žáhy a bolavý žaludek. K tomu se přidala únava a úzkosti způsobené stresem.

Shannon si řekla dost, když si uvědomila, že čím víc se snaží podřídit ostatním, tím víc trpí ona sama a především její tělo. Proto pak bývala často  nepříjemná a protivná, čímž trpěla celá její rodina.

25.dubna 2018 v 13:42, příspěvek archivován: 10.června 2019 v 13:15

Nejprve se rozhodla přestat se sladkostmi a jídlem z rychlého občerstvení. To pro ni byla po letech závislosti na takových pokrmech velká výzva, a začátky nebyly jednoduché.

„Manžel navíc vlastní pizzerii. Dovedete si asi představit, jak strašně těžké to pro mě bylo. Ale zvládla jsem to, začala jsem cvičit a čtyřikrát týdně chodit do posilovny. Po třech měsících bylo znát, že jsem ušla kus cesty,“ svěřila se pro Daily Mail.

Podle Shannon je nejdůležitější vydržet počáteční chutě na dobroty a nedat na hloupé řeči okolí, které se snaží od cvičení a diet odrazovat.

„Zveřejnila jsem svůj příběh, protože bych chtěla ukázat všem maminkám nad čtyřicet, že mohou vypadat sexy a cítit se dobře,“ dodala s tím, že by si také lidé měli uvědomit, jak nebezpečná je obezita a měli by jí předcházet.

Autor:

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

Sdílíte na sítích fotky dětí? Někteří rodiče už platí vysoké pokuty

Kyberšikana

Sdílení na sociálních sítích je fenoménem dnešní doby. Začalo to před více než deseti lety, kdy se první generace...

Ve čtyřiceti můžete vypadat na dvacet, říká dvojnásobná maminka

Shannon Collinsová

Zdravotní sestra Shannon Collinsová (40) z Velké Británie vypadá lépe než před dvaceti lety a říká, že za vše může...

Bez řádu bychom potrestali sami sebe, řekli v Rozstřelu rodiče čtyřčat

Rodiče nejmladších českých čtyřčat Helena a Josef Slánští v diskusním pořadu...

Helena s Josefem chtěli dvouletému Vojtovi pořídit sourozence a právě před rokem se jim narodily hned čtyři děti...

OBRAZEM: Pravidelné užívání drog mění lidi k nepoznání

Podívejte se na odstrašující galerii, ve které najdete osoby dlouhodobě...

Podívejte se na odstrašující galerii, ve které najdete lidi dlouhodobě užívající drogy. U některých návykových látek...

Tolik čekání, vodko, a tys to vydržela, vítala se na svobodě Máňa s lahví

Pracovat se Máně nechce. „Umřela bych,“ říká.

Rok sledovaly televizní kamery několik odsouzených žen ve třech českých věznicích. Monika (44), která bodla svého...

Další z rubriky

Trenér vévodkyně Meghan prozradil, jak docílit štíhlé postavy

Trenér celebrit

Cvičení Sebastiena Lagreeho milují celebrity po celém světě. Díky němu je štíhlá vévodkyně Meghan, David Duchovny nebo...

Z velryby do léta laňkou? Zvolte si vlastní cestu ke štíhlým křivkám

Cvičit efektivně a s viditelnými výsledky se dá i doma na gauči

Plavková sezóna se neúprosně blíží. Už se nám honí hlavou, jak v těch plavkách vlastně budeme vypadat? Pokud vám vaše...

Chcete mít pevné pozadí i tělo do plavek? Dejte se doma do uklízení

ilustrační snímek

Osmnáctý květen je Evropským dnem obezity. Zkuste ho oslavit stylově a přitom prakticky. Fitness úbor ani permanentku...

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na iDNES.cz