Začněte s námi běhat. Nejde jen o to porazit muže

  13:00aktualizováno  13:00
Dokažme, že jsme lepší než muži. Stačí k tomu relativní "maličkost". Porazit je v našem společném běžeckém týmu a první zářijový den uběhnout 10 kilometrů v centru Prahy. Zapojte se do projektu OnaDnes.cz, porazte mužské družstvo, při trénincích si vytvarujte postavu, udělejte něco pro své zdraví a ještě vyhrajte některou z cen od Nike, partnera našeho projektu.

Přidejte se k nám, společně porazíme muže. | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

Jak porazit muže? Uběhnout víc kilometrů než jejich tým, který se utvoří pod hlavičkou Xman.cz. Přihlásit se může každá žena, čím více nás bude a čím více kilometrů naběháme, tím větší šance, že mužům vrátíme loňskou porážku (více si přečtěte zde).

Do závodu se registrujte ZDE.

Do challenge se přihlásíte ZDE.

Podmínkou je zaregistrovat se do závodu We Run Prague, zaplatit startovné a během registrace se přidat do takzvané challenge - ženy k OnaDnes.cz, muži k Xman.cz. Souboj mezi ženami a muži o to, která ze skupin naběhá do konce května více kilometrů, se bude zaznamenávat na stránkách Nikerunning.com. Na stránkách www.onadnes.cz a www.xman.cz budete moci sledovat on-line počítadlo.

Kromě dobrého pocitu, že děláte něco pro své tělo a zdraví, můžete vyhrát i s některou z následujících cen.

O závodě

Desetikilometrový závod We Run Prague se uskuteční 1. září v Praze.

Trasa We Run Prague: Žluté lázně, Podolské nábřeží, Vyšehradský tunel, Rašínovo nábřeží, Mánes, Myslíkova, Spálená, Lazarská, Vodičkova, Václavské náměstí, Můstek, Na Příkopě, Prašná brána, Celetná, Staroměstské náměstí, Platnéřská, Křižovnická, Karlův most, Smetanovo nábřeží, Národní divadlo, Masarykovo nábřeží, Mánes, Náplavka, Žluté lázně.

Podrobné informace najdete ZDE.

Na konci měsíce dubna a května vylosujeme vždy jednu čtenářku, která se zaregistruje do závodu přes OnaDnes.cz a přihlásí se do challenge. Vyhraje sportovní vybavení od Nike a trénink pod vedením profesionálního trenéra i s kompletním tréninkovým plánem až do závodu.

Na závěr pak na jednu z běžkyň čeká cílová prémie. Z žen přihlášených přes OnaDnes.cz, které v září úspěšně uběhnou We Run Prague, vylosujeme výherkyni, která získá plně hrazenou cestu a účast na atraktivním nočním běhu v Tel Avivu, který se koná 30. října.

Co k registraci a započítávání kilometrů v challenge potřebujete? Buď iPhone, iPod s Nike běžeckou aplikací, Nike+ SportWatch, nebo Nike+ SportBand a zároveň založený účet na Nikerunning.com.

Trénujte s profesionálem

Pak už se můžete dát do trénování, s kterým vám samozřejmě pomůžeme. Jak? Každý měsíc vám ve spolupráci s profesionálním trenérem Vladimírem Korbelem, který trénoval třeba úspěšného českého atleta Jiřího Mužíka, budeme přinášet zajímavé informace a rady, jak desetikilometrovou trasu zvládnout. Nebudou se týkat jen sportu a fyzické námahy, ale třeba i rekonvalescence nebo vhodného pitného režimu.

Chcete zkusit tak trochu jiný běh? Přijďte v úterý 17. dubna 2012 od 18 hodin v Praze na Letnou. Jedná se o školu Free Runningu/Parkouru s týmem In Motion. Na videopozvánku se můžete podívat ZDE.

Tréninkové plány tentokrát budou pro čtyři skupiny: pro ty, co jim stačí dorazit do cíle v jakémkoli čase, druhou skupinou budou běžci s ambicí zvládnout běh do jedné hodiny a patnácti minut, třetí do hodiny a čtvrtou skupinou budou běžci, kteří chtějí 10 kilometrů uběhnout v rozmezí 45 až 50 minut.

Do třetí skupiny, tedy do hodiny, se už nyní zařadila redaktorka OnaDnes.cz Petra Barochová, které se loni o pár minut nepodařilo tohoto limitu dosáhnout a která tedy bude na dálku trénovat s vámi (reportáž z loňského závodu si přečtěte zde).

Na první informace se můžete těšit už příští týden.

Autor:

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Jejich věkový rozdíl je pětapadesát let a chtějí spolu miminko

Alexis Tadlocková a její partner

Alexis Tadlocková (24) a její manžel Charles (79) z Ameriky plánují založení rodiny. Ačkoli nejstaršímu dítěti Charlese...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Ve čtyřiceti můžete vypadat na dvacet, říká dvojnásobná maminka

Shannon Collinsová

Zdravotní sestra Shannon Collinsová (40) z Velké Británie vypadá lépe než před dvaceti lety a říká, že za vše může...

Čtyři stravovací chyby, které nám škodí, ale neumíme se jich zbavit

Ilustrační snímek

Informací o tom, jak se správně stravovat, abychom byli zdraví, štíhlí a ve formě, je sice plný internet i regály...

Naučte svaly fungovat tak, jak mají. Zbavíte se bolestí, říká cvičitelka

Hana předcvičuje metodu FitPainFree

Hubnutí a křivky do plavek nemusí být jediným důvodem k pohybu. Nejdůležitější je, aby nás tělo nebolelo. Správné...

Najdete na iDNES.cz