Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

  12:32aktualizováno  12:32
Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to sakra tak bolí? Toto je řečnická otázka. Ne, nepotřebuji odpovědět a vím, z jakých důvodů porod bolí.

Naše babičky a maminky věděly úplný kulový. Když šla moje máma rodit, prý ji položili, řekli jí ať je zticha a něco jí prý „píchli”. Ihned po porodu jí mě sebrali a vrátili až za pár dní. Z dnešního pohledu je to nemyslitelné.

Fotogalerie

My ženy z generace, která si všechno vygooglí a která má aplikace na počítání kontrakcí, jsme jiná garda. Máme sebevědomě vystavěný porodní plán (chcete-li přání), který obsahuje požadavky na průběh porodu.

Chodíme na předporodní kurzy. Ještě z teplíčka domova si vymýšlíme, jestli chceme, či nechceme žádat o epidurál, jak dlouho po porodu bude kdo přestřihávat pupeční šňůru, nebo kdy bychom rády novorozence přiložit na prsa.

Některé ženy si píší do plánu i světelné či zvukové požadavky. Já požadavek na tlumené světlo naštěstí neměla (přeci jen jsem si vědoma, že nerodím v Intercontinentalu, ale v nemocničním prostředí). Ale! Vytvořila jsem si v sedmém měsíci „porodní” playlist, který mi měl pomoct při kontrakcích. Byla jsem si jistá, že tu bolest přehluší ve správné chvíli I Try od Macy Gray nebo Push It od Salt ‚n‘ Pepa a když jsem si balila do porodní tašky cestovní reprák, moje máma si ťukala na čelo.

V jináči na Óčku

Poporodním kolotočem provází Ivana Kulhánková v nových dílech pořadu V jináči na TV Óčko. Premiéra se vysílá vždy v úterý ve 13:00, reprízy ve středu v 11:00 a v sobotu ve 14:30.

Moderátorka Ivana se synem

No na playlist přirozeně nedošlo. Jak to říct slušně - byla jsem bláhová! Ve výsledku mě ta obrovská bolest tak překvapila, že jsem byla nejšťastnější za ticho, které bohužel často přerušoval můj manžel kontrolním dotazem: „Tak co?! Bolest na škále 1 až 10?! Kolik?“

„Jedenáct a nemluv na mě! Nemůžete mi tu něco píchnout?!”

Moje porodní přání i plány nebyly nakonec zrealizovány. Od poslouchání hudby k po nepodání analgetik, ale Tadeáš je na světě. A dostal se sem i bez motivačního songu od Salt ‚n‘ Pepa.

Nejsme v dnešní době trochu postižené světem, ve kterém si můžeme ve většině případů vše naplánovat a přát? Dámy, porodní plány si napište, ale nebuďte pak na sebe příliš přísné kvůli jejich nesplnění. Au.

Autoři:

Nejčtenější

KVÍZ: Co víte o penisu? Otestujte své znalosti

Ilustrační fotografie

Každý ví, o čem je řeč, ale zdaleka ne všichni vědí třeba to, kdy nastane u člověka první erekce nebo kdo má nejdelší...

Celebrity neznají dress code, ukázaly outfity na předávání cen Český lev

Něktěré outfity návštěvníků Českého lva neodpovídaly dresscodu

Vybrat perfektní róbu, když víte, že budete pod palbou fotografů a ve světle kamer, není rozhodně jen tak. S nelehkým...

Bez svolení ji lékař sterilizoval. Cítila jsem se méněcenná, říká Romka

Elena Gorolová, romská aktivistka

Neplánovala kupu dětí, ale přála si holčičku. O tu možnost přišla, když ji v jednadvaceti letech po druhém porodu...

Facebookových matek přibývá. Jsou sebestředné, hledají cestu ze samoty

Mobilní internet - ilustrační foto

Na sociálních sítích žijeme úplně všichni. Ať už chceme, nebo ne. Přibývá žen, které nad sdílením příspěvků a...

GLOSA: Parkourista Tary urazil fanouška a u nás skončil. A co u vás?

Taras „Tary“ Povoroznyk je nadšeným propagátorem parkouru. Napsal knihu, dělá...

Idol statisíců malých kluků si to zkazil. Zlobí se na něj, že jezdí rychlostí 250 km/h a svým fanouškům se vysmívá, že...

Další z rubriky

Do aukce kombinézy s kivim pro štěstí se zapojí sama Ledecká i Maxová

Tereza Maxová představuje slavnou lyžařskou kombinézu Ester Ledecké.

Ester Ledecká věnovala do aukce kombinézu, v níž letos v zimě jela na Mistrovství světa ve Švédsku. Peníze za...

Lukáše i jeho rodiče živila babička. Teď se učí žít a my mu pomůžeme

Dětský domov Potštejn

Hádky rodičů, nezájem o děti, dluhy a litry vypitého alkoholu. „Máma nebyla doma, táta byl věčně opilý. Nikoho jsem...

Pět sobeckých důvodů, proč byste měla i vy co nejdéle kojit své dítě

Ilustrační snímek

Spousta maminek nechce po porodu kojit. Mají obavy o tvar prsou, nevědí, jak na to, nebo jim prostě přijde lahvička s...

Najdete na iDNES.cz