Garantováno maminkami: kam s dětmi o tomto víkendu

  2:32aktualizováno  2:32
Víkend je před námi a s ním i tradiční rodinné dilema, kam vyrazit s dětmi. Tentokrát pro vás pět tipů na sobotní nebo nedělní výlet vybraly samy maminky z redakční rady webového portálu Kamsdetmi.com. Vydejte se s rodinou třeba za skřítky, Hurvínkem, kocourem Mikešem nebo dalšími pohádkovými postavičkami.

Šermíři na hradě Sovinec | foto: www.kamsdetmi.com

Ústecký kraj: 8. ročník Loutkového festivalu v Litoměřicích

V Litoměřicích již od čtvrtka probíhá 8. ročník litoměřického Loutkového festivalu. Loutkové pohádkové postavičky se zabydlely v litoměřickém Domě kultury. V sobotu 21. května stihnete ještě poslední den pohádkového festivalu, kdy se na festivalu objeví i Spejbl a Hurvínek.

Sobotní program pohádkového festivalu:
10:30 Kocour v botách - divadlo Bubeníček
14:00 a 16:30 Pohádky pro Hurvínka - divadlo Spejbla a Hurvínka

Kde? Litoměřice, Dům kultury
Kdy? sobota 21. 5.
Za kolik? 40 Kč pro malé i velké, Hurvínkova představení pak 80 Kč pro malé i velké.
Více informací o festivalu najdete ZDE 

Spejbl a Hurvínek

Středočeský kraj: Cesta kocoura Mikeše a Pohádkové Hrusice

Oblíbený kocour Mikeš na vás bude čekat již tuto sobotu v Hrusicích, v Ladově kraji, kde je pro děti připraven zábavný program: prohlídky s průvodci v pohádkových kostýmech, překvapení a soutěže na trase, Mnichovické kramaření a diplomy pro účastníky pochodu.

Jak do Hrusic?
Památník Josefa Lady a jeho dcery Aleny se nachází v Hrusicích, malebné vesničce 22 km od Prahy, nedaleko dálnice D 1 na sjezdu u Mirošovic. Pokud zvolíte silnici II. a III. třídy, které jsou vhodné i pro cyklisty, dovede vás do Památníku dopravní značení se symbolem kocoura Mikeše, a to z Říčan, ze Světic, z Mnichovic a ze Senohrab. Vlakem pojedete z Prahy hl. n. do stanice Strančice a odtud autobusem do Hrusic.

Kde? Hrusice, sobota 21. 5.
Kdy? Sraz v sobotu v 9.30 v Hrusicích, Mnichovické kramaření od 11.00
Více informací na www.laduv-kraj.cz

Praha: Divadlo v kunratickém parku

Divadlo v parku je projekt zaměřený na děti a na rodiče v krásném prostředí Kunratického zámeckého parku. Děti se mohou těšit nejenom na divadelní a hudební představení, ale také na ukázky řemesel (kovářská, sklářská, hrnčířská nebo sádrová dílna), výtvarné dílny, lezeckou stěnu, trampolíny, lukostřelbu nebo třeba i jízdu na koních a ponících.

Připraveny budou dvě divadelní a hudební scény s celodenním programem (vystoupí např. divadla Vysmáto, Krapet nebo Husy na tahu, Petr Nedvěd a Spol., Jaroslav Uhlíř, Jetbeat a další). Mezi představeními vás přímo na louce pobaví Divadlo TRAKAŘ a šašek Buba na chůdách.

Kde? Kunratický zámecký park
Kdy? sobota 21. 5.
Více informací na www.divadlovparku.cz

Muzejní noc Žamberk

Muzejní noc Žamberk

Pardubický kraj: Muzeum je plné skřítků aneb z pohádky do pohádky

V rámci Festivalu muzejních nocí (více ZDE) vybíráme akci Muzeum je plné skřítků aneb z pohádky do pohádky v městském muzeu Žamberk v sobotu od 19.30. Zde bude pro děti připravena soutěžní prohlídka muzea po trase s muzejními skřítky, divadelní pohádka o Šípkové Růžence a úkoly pro děti i dospělé. Součástí programu bude i výstava obrázků dětí: skřítkové a výtvarná dílna, kde budou děti moci své skřítky namalovat.

Kde? Městské muzeum Žamberk
Kdy? sobota 21. 5.
Za kolik? Pro malé skřítky v kostýmu je vstup zdarma, ostatní zaplatí symbolických 15 Kč.
Více informací na www.zamberk.cz

Láry fáry do pohádky, hrad Sovinec
Šermíři na hradě Sovinec
Kejklíř na hradě Sovinec

Moravskoslezský kraj: Láry fáry do pohádky

Láry fáry do pohádky aneb Den dětí na pohádkovém hradě, je historická akce s celodenním programem na Hradu Sovinec, v krásné oblasti Nízkého Jeseníku.

Zabaví se tu děti všech kategorií, přichystané jsou hry, soutěže i rytířská klání. V průběhu celého dne mohou návštěvníci sledovat loutkové i hrané pohádky, pro ty nejmenší je připravené loutkové divadlo Kašpárkův svět s pohádkou O ševci Matesovi, divadlo Magnet zase vystoupí s pohádkou O princezně Jůlince a drakovi. Starší děti ocení žongléřské vystoupení a přílety dravých ptáků.

Kde? hrad Sovinec
Kdy? sobota i neděle 21. 5., hrad je otevřen od 9 do 18 hodin, denní program se odehrává na 5. nádvoří.
Za kolik? Děti do 8 let vstup ZDARMA.
Více informací ZDE

Tip na přespříští víkend

Mariánská pouť na zámku v Kolodějích nad Lužnicí

Chcete se na chvíli ocitnout v době rytířů a dvorních dam? Pak se vydejte na 3. ročník Mariánské pouti v Kolodějích, která se koná v sobotu 28. května od 10 do 20 hodin v areálu zámku Koloděje nad Lužnicí.

Čeká na vás sokolnická show, šermířské a kejklířské umění, divadla hraná i loutková, koncerty, rytířská klání pro děti i dospělé, rukodělné dílničky a bohatý jarmark s ukázkou tradičních řemesel, jež si budete moci vyzkoušet pod vedením mistrů svého oboru. Současně s venkovním programem jsou organizovány celodenní prohlídky zámku i kaple. Připraveny jsou koncerty v barokní zámecké kapli s úžasnou akustikou.

Po celý den si budete moci vyzkoušet kejklířské náčiní, šermování, házení bojovými noži a sekyrami nebo střílení z kuše. Sokolníci vystaví téměř dvě desítky dravců, jarmark zase nabízí tradiční řemesla, z nichž některá jsou skoro zapomenutá (ketlování korálků, vrtání dřevěných potrubí, předení na kolovrátku). Pro děti jsou připraveny soutěže a hry v historickém duchu, vyrábění dřevěných mečů, malování erbů na štíty a rytířské turnaje na dřevěných koních.

Více na www.mitrowicz.cz

Více tipů najdete na www.kamsdetmi.com

Autor:

Nejčtenější

Jsme s jedním partnerem a společně s ním máme sex, říkají dvojčata

Anna a Lucy DeCinqueovy

Sestry Anna a Lucy DeCinque (33) se považují za nejvíce identická dvojčata na světě. Absolvovaly plastické operace, aby...

Recept na dobré manželství? Deset otázek pro odborníky na vztahy

Ideální místo pro váš velký den může být v podstatě kdekoliv, kde se oba budete...

Naše manželství nejvíc trpí tím, že nedokážeme řešit konflikty, málo spolu hovoříme otevřeně a bez zábran, trápí nás...

Jsem těhotná, oznámila v průběhu Výměny manželek jedna z nich

Výměna manželek

Vztah Aleny a Tondy, kteří mají tříletou dceru, trpí nejen nedostatkem peněz, ale především konflikty s tchyní a...

Závislost na jídle mě málem zabila, říká morbidně obézní žena

Morbidně obézní žena měla před operací žaludku téměř tři sta kilogramů.

S obezitou bojovala Američanka Lacey Hodderová už jako dítě a v devětadvaceti letech měla téměř tři sta kilogramů. Když...

Už mám odseriálováno, říká herečka Alena Antalová

Alena Antalová

Prorazila jako herečka v Četnických humoreskách a Pojišťovně štěstí, teď se Alena Antalová objeví po boku Jaromíra...

Další z rubriky

Přijímačky na střední školy: pět pravidel, na které nezapomenout

přijímačky

První březen je nejzazším termínem pro podání přihlášek na střední školu. Páteční magazín Rodina DNES zmapoval pravidla...

Jestli chcete úspěšné dítě, nechte ho mýt nádobí

Ilustrační fotografie

Osud vašich dětí je sice tak trochu ve hvězdách, přesto pro jejich úspěch můžete mnohé udělat. Například? Očekávejte ho...

OBRAZEM: Neuvěřitelné kousky desetiletého Inda. Říkají mu kluk z gumy

Desetiletý Ind přezdívaný „kluk z gumy“ usiluje o zápis do Guinessovy knihy...

Desetiletý Ind přezdívaný „kluk z gumy“ usiluje o zápis do Guinessovy knihy rekordů. Dokáže se šestnáctkrát za minutu...

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz