Ester Ledecká vydraží svou kombinézu. Vítězi aukce ji podepíše

  12:08aktualizováno  22. března 21:38
Ester Ledecká věnovala jednu ze svých speciálních kombinéz Nadaci Terezy Maxové dětem do charitativní aukce na iDNES.cz. Její výtěžek pomůže mladým lidem, kteří odcházejí z dětských domovů.

Tereza Maxová představuje slavnou lyžařskou kombinézu Ester Ledecké. | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

AUKCE KOMBINÉZY 26.3. OD 9 DO 16 hodin.

Vyvolávací cena bude 1000 korun a Ester Ledecká novému majiteli kombinézu v níž jela Mistrovství světa ve švédském Äre osobně podepíše.

Peníze z aukce pomohou spolu s penězi z Čekankový sirup Jarmarku OnaDnes.cz mladým lidem z dětských domovů v samostatném startu do života.

Ester Ledecká v kombinačním sjezdu na mistrovství světa v Aare

Ester Ledecká v kombinačním sjezdu na mistrovství světa v Aare.

Každá kombinéza šampionky je originál pro každý jednotlivý závod, nelze ji s jinými srovnávat. Liší se materiálem, designem i postupem při výrobě. Za sezonu jich firma Don Quiet spolu s Jonášem Ledeckým, bratrem Ester, který je autorem grafických návrhů, vyrobí různý počet. V té, kterou věnovala do aukce, jela letos v únoru na Mistrovství světa ve švédském Äre, upřesnil otec zlaté olympioničky Janek Ledecký.

„Veřejnost je může vnímat jako stejné, ale my, Jonáš i Ester vždy poznáme, o jakou kombinézu se jedná a pro jaký závod byla určena,“ uvedl pro iDNES.cz Ivo Tichý, majitel firmy.

Její výroba je i časově náročnější než běžné kombinézy. „Každý její díl je přeměřován v průběhu výroby i na jejím konci, aby splňovala parametry FIS a zároveň co nejvíce vyhovovala závodnici a pomohla jí v jejím výkonu,“ řekl Tichý a dodal, že všechny vyrobené kusy dostává výlučně jen Ester Ledecká a nikdy nebude běžně v prodeji, proto je její hodnota nevyčíslitelná.

„Vydražitel má stoprocentní garanci, že vydraží originální kombinézu Ester. Žádná její kombinéza nemá kopii. Nikdy si nikdo nemůže u nás tuto kombinézu objednat za jakoukoliv částku. Dodržujeme naprostou exkluzivitu. To je naprosto ojedinělá věc nejen u nás, ale i ve světě,“ vysvětlil majitel firmy.

Kombinéza Ester Ledecké funguje tak trochu jako její další zbraň, jako klíč k proměně v superhrdinku se zázračnými schopnostmi. Obkresluje nejen její svaly, ale i duši. Je dříčka a puntičkářka. „Napůl robot,“ popsal svou sestru Jonáš, který pro ni kombinézu navrhl. „Když jsem si uvědomila, že jsem superhrdinka, tak mi to psychicky hodně pomáhá,“ poodhalila tajemství svého úspěchu Ester, která má ráda Iron Mana, Kapitána Ameriku, Spider-Mana, Hulka. (Čtěte v rozhovoru pro iDNES.cz).

Fotogalerie

„Skvělá, silná, rychlá, občas umí lítat, když se odrazí, a nic ji nebolí. Je to prostě železná žena,“ popsala Ester svoje alterego superhrdinky pro časopis Forbes s tím, že se vždy snažila mít svůj vlastní model závodního oblečení, ale nedařilo se to, protože prý nebyla dost dobrá.

V první kombinéze od bratra závodila ve Slovinsku v lednu 2016. „Určitě je to od bráchy pochvala, že mě vidí napůl jako robota. Je dobrý pocit mít na sobě takovou kombinézu,“ řekla Ester. Pokaždé je na ní i logo STR, protože tak se Ester podepisovala, když byla malá. Nechybí ani další vlastní symboly a značky pro štěstí, jejichž význam zná jen rodina.

Každý druh závodu vyžaduje kvůli dosažení vysoké rychlosti v dané disciplíně jiný materiál, zohledňuje se různé klima a očekávané počasí. Jinou si vezme, když je zataženo a vysoká vlhkost vzduchu, jinou při jasném dni.

„Různé látky se hodí do různého počasí. Kombinéza musí být jako druhá kůže a musí po ní dobře klouzat vzduch,“ vysvětluje Ivo Tichý, majitel firmy Don Quiet, která lyžařské kombinézy vyrábí. Tajemství podle něj tkví v unikátním materiálu na bázi polyesteru a dalších komponentů testovaných v aerodynamickém tunelu ve Švýcarsku.

V závodech jde o setiny sekund a kombinéza v tom může podle Tichého významně pomoci. Kdysi s Petrem Záhrobským testovali tříkilometrový sjezd v obyčejné kombinéze a v profesionální ze speciálních vláken. Rozdíl byl tehdy šest sekund.

Tady Bryan, chci ti pogratulovat!

Pomáháme opustit dětský domov

Peníze za vydraženou kombinézu Ester Ledecké pomohou prostřednictvím Nadace Terezy Maxové dětem mladým lidem jako je LukášPetr opustit dětský domov a postavit se na vlastní nohy. Půjdou na stejné konto: 2102710424/2700, VS platby: 16032019, kam jsme společně s vámi přispěli bezmála 150 tisíci korunami díky sbírce i jarnímu bazaru oblečení Čekankový sirup Jarmarku OnaDnes.cz

Tereza Maxová představuje slavnou lyžařskou kombinézu Ester Ledecké.

Tereza Maxová představuje slavnou lyžařskou kombinézu Ester Ledecké

Za dvě olympijská zlata z olympiády v Pchjongčchangu i velký křišťálový glóbus za vítězství ve Světovém poháru na snowboardu pogratuloval Ester Ledecké zpěvák Bryan Adams, její platonická láska. „Ester, tady Bryan, chci ti pogratulovat. Chceme  ti říct: Ahoj!“ pozdravil ve videu českou hvězdu. „Budu se na to dívat pořád dokola. Je to jasný  důkaz, že mě miluje, teď už to  všichni ví,“ usmála se Ledecká.

Zdravici s populárním zpěvákem domluvila jeho dlouholetá kamarádka modelka Tereza Maxová. Olympijská šampionka se s Kanaďanem v minulosti setkala. Adams jí tehdy podepsal růžovou kytaru, na kterou napsal vzkaz: „S láskou, Bryan Adams“.

„A já na ni raději moc nehraju, bojím se, aby se nějak neotřel ten podpis. Teď spíš plánuju, že si ji nechám přelakovat, aby se to zakonzervovalo a bylo to tam navždy,“ říká.

Autor:

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

S vědomím smrti žiju teď každý den, říká Veronika Hurdová

Veronika Hurdová

Spisovatelka a autorka blogu Krkavčí matka Veronika Hurdová před třemi lety ovdověla. Doma tehdy měla dvě malé děti...

Fascinují mě muži, kteří milují svou práci, říká mluvčí vlády Jana Adamcová

Jana Adamcová

Moderátorka, kterou si pamatujeme jako sporťačku z TV Nova, a současně manželka režiséra Jiřího Adamce, se nedávno...

Změna jídelníčku nám zlepšila sexuální život, říká kdysi obézní pár

Corey a Marie dnes

Corey a Marie ze Severní Karolíny překonali závislost na jídle a podařilo se jim dohromady shodit přes sto kilogramů....

Squateři přivítali Romanu na svobodě rumem a společně šli žebrat

Romanu přivítala na svobodě láhev rumu a její squaterská rodina.

Vražedkyně jsou podle Nikoly ve vězení ty nejlepší. „Všichni venku se jich bojí, vidí hned samou krev a myslí, že jsou...

OBRAZEM: Byla krásná, ale milovnice plastik Foxová chtěla ještě víc

Megan Foxová

Herečka Megan Foxová (33) kvůli svému půvabu na střední škole zažívala šikanu. Dívky ji nenáviděly a kluci si z ní...

Další z rubriky

Ester Ledecká vydraží svou kombinézu. Vítězi aukce ji podepíše

Tereza Maxová představuje slavnou lyžařskou kombinézu Ester Ledecké.

Ester Ledecká věnovala jednu ze svých speciálních kombinéz Nadaci Terezy Maxové dětem do charitativní aukce na...

Tablet maminku nenahradí, děti pak nedají dohromady větu, říká logopedka

Logopedie nemusí být strašákem, podívejte se na ukázku z lekce

S „epidemií“ řečových poruch paradoxně souvisí i vysoká kvalita českého porodnictví. „U předčasně narozených dětí...

Spali jsme ve špinavé vaně, vzpomíná Petr. On i Zuzka potřebují pomoc

Dětský domov Potštejn

„Přítel matky nás surově mlátil. Když skončil ve vězení, začala máma pít a někdy nás také zbila. Měla spoustu dluhů a...

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?

Najdete na iDNES.cz