Rád jsem pomohl, říká nový majitel kombinézy Ester Ledecké

  10:23aktualizováno  26. března 16:24
Unikátní kombinézu Ester Ledecké získal v samotném závěru aukce Jaroslav Böhm. Cena se vyšplhala až na 145 tisíc korun. Prostřednictvím Nadace Terezy Maxové dětem pošleme peníze mladým lidem, kteří odcházejí z ústavní péče. „Rád jsem pomohl,“ uvedl nový majitel kombinézy.

Tereza Maxová představuje slavnou lyžařskou kombinézu Ester Ledecké. | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

„Něco mi říkalo, že bych ji měl mít za každou cenu, ale pokud by se cena vyšplhala nad mé možnosti, musel bych to vzdát,“ přiznal osmatřicetiletý montér klimatizací z Náměště nad Oslavou.

Jaroslav Böhm zatím prý neví, co s kombinézou udělá. Důležité pro něj podle jeho slov byla právě pomoc mladým lidem odcházejícím do života z ústavní péče. „Spousta mladých má skvělé zázemí a nevyužijí těch možností, zatímco děti z dětských domovů by je možná využily, ale nemohou, protože nic nemají,“ uvedl.

„Je to úžasný výsledek, který svědčí o tom, že lidé chtějí pomáhat tam, kde je potřeba. Děkuji Ester, iDNES.cz i všem účastníkům aukce! Věřím, že společně podáme pomocnou ruku těm, pro které je vstup do samostatného života bez pomoci rodiny složitý,“ uvedla patronka nadace, Tereza Maxová.

Z vyvolávací ceny tisíc korun se cena kombinézy Ester Ledecké vyšplhala za dopoledne na sto tisíc korun. Na deset tisíc cenu zvedla hned na začátku aukce sama zlatá olympionička, o pět tisícovek ji pak navýšila Tereza Maxová.

Kombinéza s kivim pro štěstí

Ester Ledecká věnovala do aukce kombinézu, v níž letos v zimě jela na mistrovství světa ve Švédsku a vítězi slíbila, že ji podepíše.

„Je to kombinéza z Äre,“ potvrdil Jonáš Ledecký, bratr zlaté olympioničky, který pro ni všechny kombinézy navrhuje.

„Doslechla jsem se, že vyvolávací cena kombinézy je tisíc korun a jsem připravena nabídnout deset tisíc, protože je to na dobrou věc,“ vzkázala pár hodin před aukcí Ester Ledecká prostřednictvím topmodelky a filantropky Terezy Maxové. Ta její výzvu přijala a odpověděla na ni: „Děkuji Ester. Já ráda k tvé nabídce přihodím ještě pět tisíc, protože mladí lidé odcházející z ústavní péče nemají vstup do života jednoduchý a každá koruna se počítá.“

AUKCE KOMBINÉZY PROBÍHALA ZDE

Peníze z aukce pomohou spolu s penězi z Čekankový sirup Jarmarku OnaDnes.cz mladým lidem z dětských domovů v samostatném startu do života.

PRAVIDLA AUKCE NAJDETE ZDE

Ester Ledecká v kombinačním sjezdu na mistrovství světa v Aare

Ester Ledecká v kombinačním sjezdu na mistrovství světa v Aare.

„Pracoval jsem na ní loni v létě pro tuto sezonu a byla to první kombinéza, kterou jsem od skici až po tisková data dělal úplně sám, jelikož jsem na to měl konečně čas,“ uvedl Jonáš Ledecký, který pro svou sestru vymyslel před pěti lety design superhrdinky, kopírující nejen její svaly, ale i nezdolnou vůli a odhodlanost vyhrávat. 

Fotogalerie

Na předchozích kombinézách spolupracoval Jonáš s dalšími výtvarníky, kteří pod jeho vedením ladili detaily. Veškeré kombinézy však vždy vycházely z jeho původní kresby. Až teprve tuto pro mistrovství světa ve švédském Äre ji poprvé osobně skicoval na papír podle střihu, který dostal od výrobce, a pak ručně překreslil na svém grafickém tabletu.

„Chtěl jsem, aby působila spíš komiksově než fotorealisticky, proto jsem používal výrazné inkoustové kontury a šrafování, které jsou pro komiksovou stylizaci specifické,“ přiblížil Jonáš pro iDNES.cz vznik této konkrétní kombinézy. Na hrudi je velké zlaté logo, které je stylizací písmen “STR” - tak se Ester podepisovala jako malá.

„Stejně jako na ostatních jsem na ni Esterce pro štěstí schoval kresbu ptáka kiviho. Na této kombinéze je na levém rameni na zádech,“ uvedl a dodal ještě, že na zádech pod pravou lopatkou je také jeho podpis.

Kombinéza je exkluzivní originál

Každá kombinéza šampionky je originál pro každý jednotlivý závod, nelze ji s
jinými srovnávat. Liší se materiálem, designem i postupem při výrobě. Za sezonu jich firma Don Quiet spolu s Jonášem Ledeckým vyrobí různý počet. V té, kterou věnovala do aukce, jela letos v únoru na mistrovství světa ve švédském Äre, potvrdil také otec zlaté olympioničky Janek Ledecký.

Pomáháme opustit dětský domov

Peníze za vydraženou kombinézu Ester Ledecké pomohou prostřednictvím Nadace Terezy Maxové dětem mladým lidem jako je LukášPetr opustit dětský domov a postavit se na vlastní nohy. Půjdou na stejné konto: 2102710424/2700, VS platby: 16032019, kam jsme společně s vámi přispěli bezmála 150 tisíci korunami díky sbírce i jarnímu bazaru oblečení Čekankový sirup Jarmarku OnaDnes.cz

Tereza Maxová představuje slavnou lyžařskou kombinézu Ester Ledecké.

Tereza Maxová představuje slavnou lyžařskou kombinézu Ester Ledecké

„Veřejnost je může vnímat jako stejné, ale my, Jonáš i Ester vždy poznáme, o jakou kombinézu se jedná a pro jaký závod byla určena,“ uvedl pro iDNES.cz Ivo Tichý, majitel firmy.

Její výroba je i časově náročnější než běžné kombinézy. „Každý její díl je přeměřován v průběhu výroby i na jejím konci, aby splňovala parametry FIS a zároveň co nejvíce vyhovovala závodnici a pomohla jí v jejím výkonu,“ řekl Tichý a dodal, že všechny vyrobené kusy dostává výlučně jen Ester Ledecká a nikdy nebude běžně v prodeji, proto je její hodnota nevyčíslitelná.

„Vydražitel má stoprocentní garanci, že vydraží originální kombinézu Ester. Žádná její kombinéza nemá kopii. Není možné si u nás tuto kombinézu objednat, ani za jakoukoliv částku. Dodržujeme naprostou exkluzivitu, což je naprosto ojedinělá věc nejen u nás, ale i ve světě,“ vysvětlil majitel firmy.

Předmětem Aukce je kombinéza Ester Ledecké. Cílem Aukce je získání finančních prostředků pro Nadaci Terezy Maxové dětem, která pořádá veřejnou sbírku na základě povolení Magistrátu hlavního města Prahy pod č. S-MHMP/1501799/2012. Příspěvek do sbírky z výtěžku získaného tímto způsobem činí 100 %. Vítězná nabídka představuje závazek vítěze aukce poskytnout dar v uvedené výši Nadaci Terezy Maxové dětem ve prospěch účtu veřejné sbírky 2102710424/2700.

Autor:

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

S vědomím smrti žiju teď každý den, říká Veronika Hurdová

Veronika Hurdová

Spisovatelka a autorka blogu Krkavčí matka Veronika Hurdová před třemi lety ovdověla. Doma tehdy měla dvě malé děti...

Fascinují mě muži, kteří milují svou práci, říká mluvčí vlády Jana Adamcová

Jana Adamcová

Moderátorka, kterou si pamatujeme jako sporťačku z TV Nova, a současně manželka režiséra Jiřího Adamce, se nedávno...

Vzala ten nejmenší nůž a bodla třikrát. Teď sedí za pokus o vraždu

Nikola si odsedí pět let ve vězení.

Monika, která zabila svého manžela, není ve věznici Řepy jediná, která na partnera vztáhla ruku. „Třikrát jsem ho...

Squateři přivítali Romanu na svobodě rumem a společně šli žebrat

Romanu přivítala na svobodě láhev rumu a její squaterská rodina.

Vražedkyně jsou podle Nikoly ve vězení ty nejlepší. „Všichni venku se jich bojí, vidí hned samou krev a myslí, že jsou...

Změna jídelníčku nám zlepšila sexuální život, říká kdysi obézní pár

Corey a Marie dnes

Corey a Marie ze Severní Karolíny překonali závislost na jídle a podařilo se jim dohromady shodit přes sto kilogramů....

Další z rubriky

Rád jsem pomohl, říká nový majitel kombinézy Ester Ledecké

Tereza Maxová představuje slavnou lyžařskou kombinézu Ester Ledecké.

Unikátní kombinézu Ester Ledecké získal v samotném závěru aukce Jaroslav Böhm. Cena se vyšplhala až na 145 tisíc korun....

Lukáše i jeho rodiče živila babička. Teď se učí žít a my mu pomůžeme

Dětský domov Potštejn

Hádky rodičů, nezájem o děti, dluhy a litry vypitého alkoholu. „Máma nebyla doma, táta byl věčně opilý. Nikoho jsem...

Novorozený syn prince Harryho bude mít blíž k otci, tvrdí astrolog

Vévodkyně Meghan a princ Harry na návštěvě Muzea přírodní historie (Londýn, 12....

Vévodkyně Meghan porodila své první dítě 6. května v 5 hodin 26 minut ráno, ve znamení Býka. Podstatou jeho osobnosti...

Najdete na iDNES.cz