Kdo získá auto? Manžel roli otce nezvládl, píše pěstounka

  0:43aktualizováno  0:43
Daniela Majetna vychovává dvě děti vlastní a dvě má v pěstounské péči. Její příběh je šestý z osudů devíti rodin, které se přihlásily na výzvu Nadace Terezy Maxové dětem. Všechny potřebují nové auto. Kdo vysněný vůz Škoda Citigo získá, bude nakonec záležet třeba jen na jediném vašem kliknutí.

Rodina Daniely Majetné: zleva Melanie, vzadu Pepík, zprava vedle maminky Madlenka a na klíně nejmladší Valerie. | foto: Archiv Daniely Majetné

O tom, že děti jsou smyslem života, že jsou vším, co máme, že jsou naší budoucností, štěstím, slyšel už každý z nás. Z novin, televize, od kamarádek, které se pyšně prohánějí po ulici s kočárkem, od vlastních matek…

A protože osvěta ohledně porodnosti je opravdu velká, ani nepřemýšlíte nad tím, že právě vy to štěstí mít nebudete.  A nám to prostě nešlo... Každá snaha marná, štěstí nepřicházelo.

Vzdali jsme boj o vlastní štěstí a rozhodli se mu jít naproti. Získali jsme děti do pěstounské péče, přestěhovali se do domečku a štěstí pak potvrdili dvěma vlastními dětmi. A to byly chvíle, kdy jsem si říkala, tak teď jsem nejšťastnější, teď už mě nemůže nic zlého potkat. Štěstí přišlo, uhnízdilo se, a tak to zůstane navždy.

Fotogalerie

Jako mávnutím proutku se všechno změnilo během jediného dne. Manžel svoji roli zodpovědného otce nezvládl. Byl odsouzen za závažný trestný a já jsem zůstala sama s desetiletým Pepíkem, osmiletou Melánkou, čtyřletou Madlenkou a dvouletou Valerkou, se kterou jsem nyní na mateřské dovolené. Teď si možná říkáte, tak jí přece to štěstí opustilo, ale není tomu tak. Moje děti mi zůstaly a jsou moje největší štěstí v životě.

Pomůže každé kliknutí

OnaDnes.cz ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem a generálním partnerem ŠKODA AUTO připravila speciální projekt TERIBEAR jede domů, jehož cílem je podpořit vybranou pěstounskou rodinu. Každý čtvrtek přineseme jeden z celkem devíti příběhů pěstounských rodin. Jedna z nich dostane auto a vy svými hlasy rozhodnete, která to bude. Rodina, která získá v závěrečném hlasování (od 22. 11. - 2. 12) nejvíc vašich hlasů, získá vůz značky ŠKODA Citigo a auto převezme na vánočním Jarmarku OnaDnes.cz 7. 12. 2013.

Pokud byste chtěli Daniele Majetné pomoct rovnou libovolnou částkou, můžete prostřednictvím veřejné sbírky Nadace Terezy Maxové dětem na číslo 2102710424/2700, variabilní symbol 06.

Jak poslat nadaci DMS se dozvíte zde.

Stejně jako všechny děti touží po mnoha věcech, třeba po počítači, bruslích, nových aktovkách, lepším sportovním oblečení, po jízdě na koni, motokárách. Někdy je těžké jim vysvětlit, že musíme zaplatit hypotéku, šetřit na nový kotel, díky němuž bude doma teplo, anebo koupit nové boty.

Na druhou stranu se moje štěstíčka učí skromnosti, což je u většiny dnešních dětí velká vzácnost, a také dokážou pochopit, že na některé věci je dobré prostě počkat. Však ony jednou přijdou, stejně jako přišlo moje vytoužené štěstí.

Peníze jsou tedy mojí velkou starostí, ale zase ne tak velkou, aby překryly radost z dětských krůčků, rozzářených očí a toho, když vás ta štěstíčka obejmou.

Všechny děti jsou velice živé, touží po pohybu, vzdělávání a já se snažím jim to umožnit. Samozřejmě s pomocí celé rodiny. Nyní nám to naše snažení znemožňuje staré a často porouchané auto, které je často v servisu, samozřejmě zase na úkor toho počítače či nových bruslí.

Nové auto by se štěstíčkům moc hodilo, děti už se dokonce ptaly, jestli bychom si nové auto nekoupili. Ale koupit nové auto si prostě dovolit nemůžeme. Věříme, že pokud si počkáme, zase to štěstí přijde, nebo přijede?

Autor:

Nejčtenější

Příběh Jany: Chování adoptivní dcery mého přítele mi nepřipadá normální

Ilustrační snímek

Jsem už několik let rozvedená, mám dvě děti. Už rok se stýkám se sousedem, také je rozvedený a má ve střídavé péči dvě...

Sedm kroků, které musíte udělat, když narazíte na psychoteroristu

Ilustrační snímek

Emocionální zneužívání patří mezi formy psychického násilí, které na obětech nezanechává viditelná zranění, ale na...

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Jejich věkový rozdíl je pětapadesát let a chtějí spolu miminko

Alexis Tadlocková a její partner

Alexis Tadlocková (24) a její manžel Charles (79) z Ameriky plánují založení rodiny. Ačkoli nejstaršímu dítěti Charlese...

Další z rubriky

Radcliffe i Bündchenová na dece. Oslavte Mezinárodní den pikniků

Alessandra Ambrosio, brazilská modelka a herečka, pojala piknik hravě. Pořídila...

Pikniky v přírodě jsou oblíbené už od první poloviny 18. století, ale relaxace s občerstvením v přírodě se stala...

Šestiletá holčička napodobuje slavné osobnosti i pohádkové postavy

Holčička napodobuje slavné filmové postavy i celebrity

Malá Scout Larsonová nedávno oslavila šesté narozeniny, ale už má jasno, v jakém průmyslu by se v dospělosti chtěla...

Šest věcí, které chybí dětem z dětských domovů. Pomoci můžeme všichni

Tereza Maxová s dětmi z dětských domovů na akci své nadace Accenture Academy...

Vypadají zdravě, na první pohled soucit nevzbuzují, ale protože vyrůstali v dětském domově, neměli šanci harmonicky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz