Běžecká poradna Rungo

Poradna ukončena

Poradna

Na otázky odpovídá

Vít Kněžínek

Vítek Kněžínek Spletitými cestami osudu jsem se skrze nejrůznější sportovní odvětví prokousal až k běhu, kterým žiji a který mě živí. Mám vášeň poznávat a zkoušet nejrůznější výstroj všeho druhu. Miluji pohyb po horách a lesích, ale i tvrdou a hladkou silnici a když na běhání nemám zrovna náladu, snažím se objevovat další disciplíny, které by mohly běžcův život okořenit. Přestože je Vítek je konzultant běžecké speciálky Triexpert, tak je Poradna 100% nezávislá.

Nejvíce se ptáte

Doplňkové aktivity
Dobrý den, Honzo,

viděl jsem na You Tube 15 min posilovací trénink, jak ho dělá jamajská sprinterka Shelly Ann Fraser-Pryceová. Trénink se mi líbí, ale je pro mě dost náročný, celých 15 min v žádném případě nevydržím (je mi 51).

Myslel jsem, jestli byste mi k tomu tréninku mohl něco říct, jak se vám líbí, jak ho hodnotíte.

Každopádně stát se s výškou 152 cm světovou jedničkou ve sprintu, není to úžasné?

Srdečně zdraví

Miroslav
Miroslav
Honza Jakubíček
Ahoj Míro
To cvičení jsem neviděl, ale je dost možné že pokud je to zaměřené pro sprintery, tak  pro vytrvalce to asi nebude nezbytné cvičit tak  jak je na videu. Také je potřeba počítat že Shelly Ann Fraser je špičková sportovkyně a  dokáže tak zvládnout daleko náročnější tréninky. Cvičení si přizpůsob své výkonnosti a nebo si najdi nějaké jiné určené pro vytrvalostí hobby běžce. Případně se poraď s fitness trenérem, zda by Ti nesestavil nějaké cvičení na Míru.
Doplňkové aktivity
Máš nějaké tipy, co dělat, aby mě to běhání bavilo? STRAŠNĚ mě to nebaví, ale děsně, fakt. Každá minuta mi připadá nekonečná, štve mě to 100% času, mám k tomu odpor jak k práci.
Běhám jen proto, že je to nenahraditelná příprava k různým jiným sportům, které dělám rád a ve kterých chci být na slušné úrovni.
Problém není ve výkonnosti, jakože bych u toho trpěl. Na amatéra a neběžce běhám normálně, asi slušně... 5 pod dvacet, 10 za 41:30, cokoliv delšího se absolutně nedá psychicky vydržet. Maraton neuběhnu ne proto, že to neutáhnu fyzicky, ale proto, že se na 17. kilometru vrhnu ze zoufalství z nějakýho mostu.
Fakt by mně moc pomohlo, kdyby mě to aspoň trošku bavilo :) - otázka upravena poradcem
Karel
Honza Jakubíček
Ahoj Karle
Můj osobní názor je že pokud člověka jakákoliv dobrovolná činnost ( zejména sport ) nebaví tak by  to neměl provozovat. je to jen ztráta času a energie, který můžeš věnovat něčemu co tě bavit bude. Tak  zkus najít nějakou jinou disciplínu která Ti dá to co běh a bude Tě bavit. Jediné co mě napadá, tak je, aby sis našel skupinu nějakých pěkných holek a běhal s nimy, uvidíš že Tě to hned začne bavit :-)