VIDEO: Opilý řidič zdemoloval stojany na benzince, o kamion dočasně přišel

  • 10
K nehodě řidiče kamionu, který byl tak opilý, že nezvládl dechovou zkoušku, museli v pondělí v podvečer vyjet policisté na Prostějovsku. Muž kvůli svému stavu nedokázal projet čerpací stanicí a návěsem zdemoloval dva stojany.

Sedmapadesátiletý cizinec havaroval v pondělí krátce po půl šesté na čerpací stanici u Žešova.

Fotogalerie

„Nezvládl řízení a levou zadní částí návěsu narazil do betonového sloupu a dvou výdejních stojanů pohonných hmot. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škody na zařízení a návěsu jsou ovšem předběžně vyčísleny na více než milion korun,“ uvedl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Přivolaní policisté chtěli provést dechovou zkoušku řidič ji ovšem nezvládl. Následně opakovaně odmítl odběr vzorku krve. Protože však vykazoval jasné známky opilosti, policisté mu zabavili řidičský průkaz.

K tomu pak navíc ještě přidali kauci ve výši třicet tisíc korun, neboť vzhledem k tomu, že šlo o cizince, existovalo riziko, že by se vyhýbal dořešení nehody a případnému potrestání.

Muž u sebe ovšem neměl dostatek peněz, aby ji zaplatil, a tak policisté kamion dočasně zabavili až do jejího uhrazení. Okolnosti nehody nyní nadále vyšetřují.