Diskuse k článku

Zdražení olomoucké hromadné dopravy zvýší i cenu cestování v okolí

Jízdné v rámci zóny 71 krajského integrovaného dopravního systému, tedy v Olomouci a okolních obcích, od srpna podraží o několik korun. Může za to jednak zvýšení cen jízdenek v olomoucké hromadné dopravě, a dále také zrušení zvýhodnění, díky kterému zde bylo dosud naopak cestování levnější než jinde v regionu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Anthemis

Jsou to šmejdi...

...jestli má stát měsíční 740 místo 580, to už budu radši jezdit vlakem. Zatím vyhrával bus jedině kvůlie ceně, ale kdzž i toto padá...a dobře jim tak. Akorát nechápu, proč nejsou v Olomouci a okolí vlaky součástí integrovaného dopravního systému, jako je to mu jinde. I když, odpověď je možná nasnadě - aby lidi museli dál cestovat těma hnusnýma autobusama (kde si člověk stejně často ani nesedne).

+1/0
12.6.2011 16:51

chicocheco

Achjo

Budu muset natrénovat na kole, mám to do Olomouce 20 kiláků, už se těším na to každodenní dojíždění do školy :-/ Škola mi ne úplně vlastní vinou nevyšla do 26, takže platím zdravotní, dražší bus a ten se ještě bude zdražovat :-/ Poslední rok školy bude fakt zábavnej.

0/0
12.6.2011 15:09

Trupman

Výmluvy

Za zdražení v okolí Olomouce může neschopný kraj a nefungující integrovaný systém.

0/0
12.6.2011 13:36

Lumin161

Re: Výmluvy

Zjevně tomu vůbec nerozumíte. Jízdné v Olomouci dlouhodbě patří k nejnižším a i po zdražení se bude v rámci srovnatelných (ale i menších) měst držet velmi nízko.

Co se týče fungování IDSOKu, tak je na tom také velice dobře. Prakticky všichni významní autobusoví dopravci jsou již zaintegrovaní. Horší je to s vlaky. Tady se hejtmanství trochu zaseklo, nicméně oproti jiném krajům a městům je na tom Olomouc a Olomoucký kraj opravdu velice dobře. Takže prosím nepyskujte :-)

+2/0
12.6.2011 13:48

Najdete na iDNES.cz