Policisté zadrželi 29letého muže, který dosud nezjištěným předmětem poškodil skla dvou zaparkovaných automobilů v Uničově | foto: Policie ČR

Dva opilci útočili na auta, první po nich skákal, druhý ničil skla

  • 2
Policisté na Hané dopadli dva výtečníky, kteří si vybíjeli zlost na zaparkovaných autech. V Olomouci se jednalo o opilého cizince, na kterého byl vydán evropský zatykač. V Uničově zase podnapilý muž rozbíjel skla. Jaký nástroj k tomu využil, to policisté ještě zjišťují.

Odpolední řádění padesátiletého cizince zastavili policisté díky telefonátu na linku 158.

“V pátek 30. dubna jsme před čtvrtou hodinou odpoledne obdrželi na linku 158 oznámení o muži, který na parkovišti u olomouckého obchodního domu skáče po zaparkovaných autech,“ potvrdila policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Podle ní muž lezl a skákal po několika zaparkovaných autech. “Způsobil deformace jako promáčknutí střechy, přední, či zadní kapoty. Škoda na poničených vozech nebyla dosud vyčíslena,“ popsala mluvčí.

Policejní hlídka navíc zjistila, že od začátku letošního dubna je na něho vydán Evropský zatýkací rozkaz. “Cizinec byl zadržen a kvůli podnapilosti umístěn do protialkoholní záchytné stanice.“

Nocí se ozývalo řinčení skla

V neděli večer byli uničovští policisté upozorněni na to, že někdo na parkovišti před domem v Uničově poškozuje osobní auta.

“Policisté zadrželi devětadvacetiletého muže, který dosud nezjištěným předmětem poškodil skleněnou výplň oken u dvou zaparkovaných automobilů,“ potvrdila Vaňharová s tím, že součástí vyšetřování je i otázka, čím vlastně všechna okna rozbil.

“Policistům nadýchal přes 1, 5 promile alkoholu v dechu a skončil v policejní cele. Způsobenou škodu si majitelé automobilů předběžně vyčíslili na 50 000 korun,“ doplnila mluvčí.

“V obou případech policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Viníkům tak hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ uvedla.


Témata: Uničov, Olomouc, Haná