VIDEO: Zloději kradli řetízky před prodavačkou, pak si hráli na poctivce

  17:41aktualizováno  17:41
Po drzých zlodějích, které při činu zachytila bezpečnostní kamera, pátrají nyní policisté ze Šumperska. Dvojice mužů ve zlatnictvích kradla řetízky přímo před zraky prodávajících. Když si jedna z nich pár chybějících šperků všimla, předstírali, že spadly na zem a ochotně je vrátili. Zbytek si ale odnesli.

Podle informací zveřejněných nyní policií se dva muži objevili ve zlatnictvích v Zábřehu a také v Uničově na sousedním Olomoucku ve středu 5. června. Po příchodu projevili zájem především o zlaté řetízky, jakmile však prodávající vytáhli plata se šperky na pult, jeden z mužů odvedl pozornost a druhý se nenápadně několika šperků zmocnil.

„V uničovském zlatnictví šlo o tři dětské zlaté řetízky v hodnotě přes šest tisíc korun, v zábřežském pak o osm zlatých řetízků za více než 28 tisíc,“ nastínila šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Ve druhém případě přitom mohla být škoda ještě výrazně vyšší. Zlodějům se totiž podařilo zprvu ukrást ještě i další tři řetízky, jejichž celková cena přesahovala čtyřicet tisíc korun.

Hledaní zloději

Když si toho ale prodavačka všimla, muži sehráli divadlo, během kterého šperky upustili na zem a poté předstírali, že je tam našli a ochotně je vrátili. Zároveň výraznými gesty dávali najevo, že nic dalšího nevzali, a ochotně ukazovali obsah svých kapes i tašek.

Celou situaci zachytila bezpečností kamera, jejíž záběry nyní policie zveřejnila společně s prosbou o pomoc při pátrání po zlodějích.

„Muži byli pravděpodobně cizinci, s prodavači se snažili navázat konverzaci v anglickém, případně německém jazyce, a na místo přicestovali s největší pravděpodobností vozem Volkswagen Jetta tmavé barvy s registrační značkou cizího státu,“ popsala Vybíhalová.

Lidé, kteří by měli jakékoliv informace o totožnosti či místě pohybu hledaných mužů, kteří se mimo jiné mohli pokusit ukradené šperky co nejrychleji prodat, je mohou policistům předat prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158.

Autor:

Nejčtenější

Tři muži zemřeli, za srážku aut na Olomoucku může zřejmě předjíždění

Tři lidé zemřeli při nehodě u Dubu nad Moravou na Olomoucku. Dalších pět lidí...

Tři muži zemřeli ve čtvrtek odpoledne při nehodě aut u Dubu nad Moravou na Olomoucku. Dalších pět lidí se zranilo. Na...

Muž cítil, jak ho okrádají kapsáři. Když se obořil, udělali z něj násilníka

Ilustrační snímek

Přímou konfrontaci s kapsáři prožil ve středu v podvečer muž v Přerově. U nákupního centra ucítil, jak mu někdo ze...

Plzeň - Olomouc 3:1, domácí dominovali a v přesilovce duel otočili

Joel Kayamba z Plzně (vpravo) vede míč, sleduje ho Martin Sladký z Olomouce.

Vicemistr zvládl úvod nového ligového ročníku vítězně. Fotbalisté Viktorie Plzeň otočili duel prvního kola s Olomoucí,...

Dívka lezla na vysílač na Prostějovsku, zasáhl ji elektrický proud

Dívka lezla na vysílač na Prostějovsku, v polovině výšky ji zasáhl elektrický...

Vrtulník letecké záchranné služby vzlétl v sobotu kolem poledne na Prostějovsku pro dívku, která lezla na...

Mladík odháněl od dívky dotěrného muže, za rány pěstí mu hrozí trest

Ilustrační snímek

Hned dva zápisy do trestního rejstříku hrozí mladému muži, který se na Přerovsku příliš rázně zastal obtěžované dívky....

Další z rubriky

Obec povstala proti testování pojízdné spalovny pneumatik

Pneumatika

Obyvatelé Mrskles na Olomoucku nechtějí být součástí testování prototypu stroje na zpracování ojetých pneumatik. „Bez...

Vězení podvodníka nenapravilo, senior bude kvůli němu splácet stovky tisíc

Ilustrační snímek

Na svou důvěřivost doplatil senior z Přerovska, jenž zhruba dva roky sloužil muži a ženě jako zdroj financí. Peníze z...

Neslyšící a přesto hasič. Nemohu ale pomáhat, jak bych chtěl, říká mladík

Životní touhou Martina Látala je být profesionálním hasičem. Je však neslyšící,...

Od dětství chtěl být profesionálním hasičem. Tento sen se Martinu Látalovi nesplnil, od narození je neslyšící. V...

Najdete na iDNES.cz