„Důvodem činěných kroků nebylo, že pan děkan získal přístup k e-mailové schránce zaměstnance univerzity, ale zejména to, že s daty, která získal, následně nakládal nekontrolovatelným způsobem,“ prohlásil rektor Procházka.
„Sám děkan během vyšetřování uvedl, že měl data uložená na flash disku, o němž neví, kde je. Ukázalo se však, že problematika přístupu ke komunikaci zaměstnanců není na akademické půdě nijak ukotvena. Proto teď považuji za vhodné, aby univerzita postupovala jednotně,“ zdůvodnil stáhnutí návrhu.
I Kubala se následně bránil soudní cestou, rovněž v akademickém senátu podal návrh na odvolání rektora. Ten neprošel.
Podle zástupců fakulty nahlížení do elektronické pošty bylo jen Procházkovou záminkou k odvolání Kubaly, neboť rektor a děkan spolu měli vyhrocené spory ohledně fungování nového vědeckého ústavu CATRIN na půdě univerzity.
Olomoucká válka o vědecký ústav opět ožívá, na fakultě hrozí stávkou![]() |
„Vývoj celé kauzy vnímám úlevně. Potvrzuje se to, co od počátku tvrdím, a sice že jsem se ničeho protiprávního nedopustil a všechna obvinění byla vykonstruovaná,“ sdělil děkan Kubala.
„S ohledem na bezprecedentní tlak, který byl na mě vytvořen, jakož i rozsáhlou medializaci, která poškozovala mou reputaci, bych očekával od rektora veřejnou omluvu,“ dodal.
29. ledna 2020 |