Ulicemi Uničova znělo dunění padajících stromů, bouřka jich smetla desítky

  17:36aktualizováno  17:36
Chvíle plné obav prožili během noci na středu probuzení obyvatelé několika ulic Uničova na Olomoucku během velmi silné bouřky, která se městem prohnala. Živel nabral v prostoru takovou sílu, že během pár minut zlomil či vyvrátil na čtyři desítky stromů.

Bouřka provázená hustým deštěm a velmi silným větrem polámala či vyvrátila v několika uničovských ulicích během pár minut na čtyři desítky stromů. Jeden dopadl na zaparkované auto a zcela ho zničil, koruna navíc poškodila zábradlí na dvou balkonech. | foto: www.unicov.cz

Bouřka doprovázená hustým deštěm a neobvykle silným větrem se Uničovem prohnala krátce po středeční jedné ráno. Ničivou sílu předvedla převážně v oblasti ohraničené ulicemi Mohelnická, Hrdinů, Litovelská, Pionýrů a Bratří Čapků.

„Spadlých nebo přeražených stromů je celkem čtyřicet. Všechny jsou zdravé, bez hniloby. Některé byly rozlomeny ve vidlicovém rozvětvení,“ popsal Luděk Zamazal, jednatel Technických služeb Uničov, které se o městskou zeleň starají.

Spadlé větve či stromy navíc způsobily další škody. Nejhůře dopadl majitel jednoho z aut zaparkovaných ve Smetanově ulici, které spadlý kmen zcela zničil, jeho koruna zase poničila zábradlí na dvou balkonech vedlejšího domu.

Následky silné bouřky

Na likvidaci následků nasadily Technické služby podle Zamazala tři skupiny pracovníků s pilami a traktorem. Ještě během středy by měli odklidit stromy a větve z chodníků a cyklostezek, od čtvrtka pak začne postupná likvidace zbylých popadaných dřevin a celkové čistění města. Úklid včetně odvozu má být hotov do čtyř týdnů.

Bouřka, která v Uničově také ještě mimo jiné utrhla část střech rodinných domů v ulicích Balcárkova nebo Pod Šibeníkem, kde dokonce ulétla celá střecha jednopatrového domu a hasiči tak museli budovu provizorně zaplachtovat, zasáhla v Olomouckém kraji silně ještě také například Loštice a Moravičany na Šumpersku.

„Kvůli následkům měli hasiči téměř třicet výjezdů, přičemž jim práci ztěžoval vydatný déšť. Mimo jiné museli například ve zmíněné uničovské ulici odklízet také suť z komína, který spadl z rodinného domu při ulétnutí střechy a dopadl na sousední garáž. Tak tak bylo také nutné zaplachtovat,“ nastínila mluvčí krajského hasičského sboru Lucie Balážová.

Spadané stromy rovněž zkomplikovaly dopravu na hlavním železničním koridoru z Čech na Moravu v úseku od Moravičan k Července, kde poničily trakční vedení. Ráno a dopoledne zde tak vlaky mohly projíždět pouze po jedné koleji. Už v noci tu navíc do spadlého stromu narazil nákladní vlak, nehoda nicméně neměla žádné vážnější následky.

Autor:

Nejčtenější

Auto v Přerově srazilo dvě mladé dívky přebíhající silnici. Obě zemřely

Ilustrační snímek

Auto srazilo v sobotu večer v Přerově dvě mladé dívky, které přebíhaly silnici. Obě na následky zranění zemřely. Bližší...

Řidič vjel na červenou na přechod, srazil ženu s kočárkem a dětmi

Ilustrační snímek

U vážné dopravní nehody zasahovali záchranáři a policisté na Přerovsku. Nepozorný řidič narazil do ženy, která...

Smrti dívek na silnici mohly zabránit lampy, chystají se už dva roky

Místo tragické nehody v Lipnické ulici na okraji Přerova, kde řidič...

Víkendová tragická nehoda, při níž řidič na okraji Přerova srazil dvě dívky přebíhající silnici, se možná vůbec...

Primátor a exnáměstek hejtmana je roky součástí impéria sportovního bosse

Vlivný prostějovský sportovní boss Miroslav Černošek (vlevo) a tamní primátor a...

František Jura, primátor Prostějova za ANO a někdejší náměstek hejtmana, který měl v Olomouckém kraji na starosti i...

Primář závodník chránil Židovky, zemřel po bezdůvodném poválečném věznění

Průkaz potvrzující zapojení Otokara Bittmanna do odboje během druhé světové...

Vážený lékař, odvážný závodník, zachránce židovských žen, spolupracovník odboje a pak bez jakéhokoli obvinění vězněný...

Další z rubriky

VIDEO: Olomoucké koleje ozdobily sedmnáctimetrové malby od známých umělců

Jedna ze dvou hlavních sedmnáctimetrových muralových maleb, které vznikly v...

Dvě sedmnáct metrů vysoké malby, které vznikly v rámci 12. ročníku Street Art Festivalu, nově zdobí areál...

Auto v Přerově srazilo dvě mladé dívky přebíhající silnici. Obě zemřely

Ilustrační snímek

Auto srazilo v sobotu večer v Přerově dvě mladé dívky, které přebíhaly silnici. Obě na následky zranění zemřely. Bližší...

Zastavte stavbu odmítané střelnice, nařídil kraj laxnímu stavebnímu úřadu

Většina obyvatel Hradčan-Kobeřic na Prostějovsku nesouhlasí se vznikem...

Krajský úřad Olomouckého kraje ostře zkritizoval prostějovský stavební úřad, který už více než rok nijak nezasahuje...

Najdete na iDNES.cz