Diskuse k článku

Uhelná a Javorník nechtějí poradnu, bojí se rozšíření romského ghetta

Romské projekty na Jesenicku znovu budí vášně. Obec Vápenná a vládní Agentura pro sociální začleňování v romských lokalitách chtějí zřídit v nedaleké Uhelné poradnu pro sociálně nepřizpůsobivé lidi. Plán ale rázně odmítá Uhelná i sousední Javorník. Obávají se, že poradna jen přivede do místního ghetta další Romy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Oscura

Mám toho dost

Javorník a okolí bylo krásné místo, kde se lidé měli rádi a vycházeli si vstříc (dokonce i "bílí" s Romy- těmi Romy, ale myslím starousedlíky, kteří akceptovali pravidla a normy většiny), toto místo se rozplynulo v dým s aférou Čunkova Vsetína, kdy se "dobrotivec" Čunek zbavil Romů na Vsetínsku a hromadně je sestěhoval na Jesenicko. Jelikož jsem sama pracovala jako sociální pracovnice s Romy v Olomouci, tak vím že jedna rodina přizve další a pak přijede dlouhodobá návštěva ze Slovenska či Maďarska a z 10 Romů je rázem 100 Romů. Na to velice rychle zareagoval pan Abe Staněk, který začal poskytovat sociální služby pro tyto občany. Jen pro pořádek- občanské sdružení Ester má většinu zaměstnanců, kteří nesplňují zákon 108 sb. o sociálních službách a nesplňují kvalifikaci pro poskytování sociální pomoci, dokonce si myslím, že pan Abe Staněk zaměstnává lidi co drží hubu a krok a nemají zájem na tom šťourat do jeho špinavých kšeftů....abych pravdu řekla, jsem ráda, že jsem se odstěhovala!!!!!

0/0
14.6.2011 15:05

Alka1

chceme se dočkat...?

http://pospolitost.wordpress.com/2010/10/25/ivan-mizigar-%E2%80%93-vladca-zehry-hodkoviec-a-drevenika/

Je to jen otázka času, a při jejich rychlosti množení to nebude dlouho trvat...:-/

0/0
13.6.2011 19:05

bily medved

Proc

neni nikde nejaka poradna pro bezdomovce,to jsou taky socialne slabi lide ?!

0/0
9.6.2011 15:42

Rafaelou

ani se jim nedivím....

Znám ten region.Jezdíme tam na servis nadzemních i podzemních kabelových sítí.Co lze to je hned ukradeno,u toho ostatního to trvá jen o něco déle.Plně lidi s tamního regionu chápu.Už tak chudý kraj se musí potýkat se spoustou osob kterým nic není svaté.SWnad by bylo lepší místo poradny postavit ve Vidnavě vězení.Vyřešilo by to hned několik problémů.Bylo by více práce a také kam strkat zloděje.

0/0
9.6.2011 14:36

paulina

Hezké

jak cikány nikdo nechce

0/0
9.6.2011 12:49

jes01

Hnutí Ester

Pan Hannig všechno dělá z jednoho důvodu - pro svůj osobní prospěch.

0/0
9.6.2011 12:36

komarus

mno

Sorry Leoši,ale já bych se taky nepřenesl přes to, kdyby se obec míchala do romské problematiky jiné obce a chtěla jim tam zřizovat  zařízení podobného ražení, plně chápu lidi z Uhelné...R^

Co takhle něco pdobného zřídit vedle Poslanecké sněmovny v Praze? jistě se místo najde...;-);-);-)

0/0
9.6.2011 12:26

Fai Rodis

Ester - to mne neprekvapuje.

Mne fascinuje, jak si Ester poridila takovou vlastni "vyloucenou" oblast, aby pak na ni mohla sosat prachy z grantu. To jsou presne ti dobrocinci - problem vytvori a pak ho resi, ale tak, aby se nevyresil...

Ze tim v podstate Uhelnou znicili, je nijak nepali.

Do te vesnice se uz zadni mladi nepristehuji ani tam nezustanou...

0/0
9.6.2011 12:24

Najdete na iDNES.cz