VIDEO: Požár zničil několik budov i traktor, vznikl zřejmě u komína

  14:53aktualizováno  14:53
Deset jednotek hasičů se na Prostějovsku muselo zapojit do boje s velkým požárem rodinného domu a několika hospodářských budov. Plameny přesto napáchaly škody předběžně odhadované na několik milionů korun.

V poslední den minulého roku oznámil volající po čtvrté ráno na tísňovou linku, že střechy rodinného domu, stodol a několika hospodářských přístaveb v obci Šubířov jsou v plamenech a kromě toho se navíc z kotelny ozývají hlasité exploze.

„Operační středisko proto na místo postupně vyslalo profesionální hasiče ze stanice v Konici a také z Moravské Třebové v sousedním Pardubickém kraji, které posílily dobrovolné jednotky z Šubířova, Hvozdu, Dzbele a Brodku u Konice doplněné o mezikrajskou výpomoc z Velkých Opatovic a Jevíčka,“ nastínil mluvčí krajského hasičského sboru Zdeněk Hošák.

„V době příjezdu prvních hasičů už hořely kompletně celé střechy dvou hospodářských budov a z velké části také střecha rodinného domu, jeho obyvatelé se naštěstí včas dostali do bezpečí. Celkový rozsah ploch zasažených požárem byl zhruba patnáct krát čtyřicet metrů, jeho likvidace tak musela být rozdělena do několika úseků,“ dodal.

Fotogalerie

Do zásahu, kvůli kterému byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, se zapojil i speciální vůz z olomoucké stanice sloužící k doplňování dýchacích přístrojů, ve kterých museli hasiči zasahovat, a nepřímo také jednotka z prostějovské stanice, která vzhledem k masivnímu nasazení místních hasičů zabezpečovala Konicko pro případné další výjezdy.

S požárem nakonec museli hasiči bojovat až do rána, po uhašení je čekalo ještě rozebírání konstrukcí střech a likvidace menších ohnisek v přízemních částech budov. Příčinu vzniku požáru zjišťují vyšetřovatelé hasičů a policie.

„V tuto chvíli nic nenasvědčuje cizímu zavinění, jako možná příčina se jeví špatný stavebně-technický stav komína,“ nastínil prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Oheň zničil mimo jiné traktor zaparkovaný v jedné z budov a také větší množství skladovaných věcí včetně dřeva na otop, obytnou část pak silně poničil kouř. Škoda je předběžně vyčíslena na 3,1 milionu korun.

Autor:

Nejčtenější

Lehly si vedle sebe a čekaly na smrt. Kamarádky z Prostějovska přejel vlak

Místo u obce Pivín na Prostějovsku, kde si v sobotu 23. března 2019 lehly na...

Ještě před dvěma týdny se osmnáctiletá Veronika z Prostějova chlubila na sociální síti fotografií s novým přítelem. V...

VIDEO: Váš tachometr moji rychlost nedokazuje, odbyl řidič policistu

Policista v civilu zastavil muže na dálnici kvůli rychlé jízdě

Nestandardní dopravní kontrolu prověřuje nyní vedení policie ze severní Moravy. Policista v civilu při ní na dálnici v...

Kometa veze z Hradce dvě výhry, Olomouc dokonala obrat v Plzni

Petr Holík (uprostřed) se raduje s brněnskými spoluhráči z gólu v síti Hradce.

Ve druhém čtvrtfinálovém utkání hokejové Tipsport extraligy dala Olomouc zapomenout na debakl z úvodní bitvy s Plzní....

Suverénní Kometa je v semifinále, Plzeň srovnala sérii s Olomoucí

Hráči Komety slaví postup do semifinále extraligového play off.

Brněnská Kometa je prvním semifinalistou hokejové Tipsport extraligy. Úřadující mistr zůstal v sérii s Hradcem Králové...

Olomouc slaví obrat v sérii s Plzní, Kometa je krok od semifinále

Olomoucký Petr Strapáč (vlevo) bojuje s Janem Kovářem z Plzně.

Hokejisté Olomouce otočili sérii s Plzní a vedou 2:1 na zápasy. Zvládli totiž třetí duel v domácím prostředí, kde...

Další z rubriky

Před kostelem v centru Olomouce se poprali žebráci, vozíčkář dostal holí

Ilustrační snímek

Olomoučtí strážníci museli zasahovat u konfliktu seniora o berlích a vozíčkáře, kteří žebrali u gotického chrámu...

VIDEO: Váš tachometr moji rychlost nedokazuje, odbyl řidič policistu

Policista v civilu zastavil muže na dálnici kvůli rychlé jízdě

Nestandardní dopravní kontrolu prověřuje nyní vedení policie ze severní Moravy. Policista v civilu při ní na dálnici v...

Přípravy unikátní jízdy lodí pod náměstím brzdí komplikace i hledání peněz

Nečíz je jedním z vodních toků, díky nimž je Litovel známá jako Hanácké

Litovel na Olomoucku plánuje učinit zadost své přezdívce Hanácké Benátky a zařadit do stálé nabídky pro turisty...

Maminky přiznávají: Proč mám jen jedno dítě?
Maminky přiznávají: Proč mám jen jedno dítě?

Můžu se zeptat proč? Bylo to Vaše rozhodnutí nebo zdravotní důvody? Případně vyhovuje Vám to? Vyrůstali jste i Vy jako jedinačkové? Jaké to je, nechybí Vám sourozenec?

Najdete na iDNES.cz