Diskuse k článku

Státní zástupce znovu obžaloval léčitele pěstujícího konopí na léky

Nejznámější pěstitel léčebného konopí v zemi Dušan Dvořák půjde opět před soud. Státní zastupitelství v Prostějově na něj totiž podalo novou obžalobu, a to jen krátce poté, co mu na začátku března za pěstování konopí Krajský soud v Brně udělil podmínku 28 měsíců s odkladem na dva a půl roku

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

RATE

Vloupání na cizí pozemek a krádež se u nás netrestá?

Takže kdyby se ti mladíci vloupali do obchodu,

ukradli tam láhev rumu a po požití celé láhve rumu by celou noc

zvraceli, podala by ta matka toho mladíka žalobu na ten obchod ?

0/0
2.5.2011 10:30

our_city

Zavilost p.Černíka

začíná být únavná. Dušan Dvořák nikdy nebude podporovat narkomany, jestliže jako bývalý šéf P-centra viděl i pomáhal odvykat právě podobně závislým lidem. Copak tomu st. zástupci tohle nedochází? Mám doma kosmetiku z konopí, neměla bych prásknout obchod, který legálně prodává tyto produkty? Normální cvokhaus, jestliže můžeme vyrábět kosmetiku, léky nikoliv. Kromě toho - co třeba technické konopí v textilním průmyslu, to přece také obsahuje malé množství THC? Jako matka nenávidím drogy, jako skoro každý středoškolák to s marjánkou zkoušel i můj syn. Dnes nekouří ani cigarety, záleží na výchově a prostředí. Ta matka si měla zamést před vlastním prahem a nehledat viníka jinde!!! Že má synáčka lempla, co kradl a vloupal se na cizí pozemek, je neoddiskutovatelné. Naše úřady jsou schopny vléct po soudech lidi, co si marjánku dávají na chleba nebo z ní používat masti, protože jim ve stáří pomáhá tlumit některé bolesti a zpomalovat procesy určitých chorob.

0/0
1.5.2011 11:34

TEVEON

Ano, je to hnus

Že se vláda, soudy a poslanci před všemi nemocnými ani trochu nestydí!

Mám manžela, kterému zjistili rakovinu až v pokročilém stádiu s metastázami v kosterním skeletu. Lékaři jej už neléčí, předpisují jen léky na tišení bolestí. Na novou vzniklou metastázu mi lékař řekl, že až manžel nebude moci bolestí v noci spát, pak by mu tu metastázu ozařovali. Jediná naše naděje je v léčbě konopím a tuto jedinou možnost nám stát, soudy i poslanci upírají a ještě budou soudit někoho, kdo chce takto nemocným lidem pomáhat !

Hamba všem, kteří kriminalizují pěstování a léčení konopím, určené pro léčebné účely !Rv;-€

0/0
30.4.2011 16:03

RATE

Chtělo by se mi říct, že je cosi shnilého ve státě Českém

když chtějí soudit někoho, který chce pomáhat léčti nemocné rakovinou a které už lékaři nejsou schopní léčit a neléčí je a jen předpisují léky na tišení bolestí ! Kdy se konečně vládní činitelé vzpamatují a povolí pěstování konopí pro léčebné účely ! Na jednu stranu se povolí prodávat  první lék Sativex vyrobený  z pravého konopí http://www.konopijelek.eu/v-cr-se-smi-zacit-uzivat-prvni-lek-s-vytazkem-%E2%80%93-marihuany.html a na druhou stranu nedovolí těm, které už lékaři "odepsali" aby se podle "práva na život" mohli léčit výtažky z konopí. http://www.konopijelek.eu/film-z-produkce-atelieru-alf-konopne-pasije.html  Mám této politiky plné zuby, mělo by se znovu cinkat klíčemi a všechny poslance vymést ze sněmovny košťaty.

0/0
30.4.2011 15:52

jo_jo_mam_vzdy_pravdu

je to hnus

A je zajímavé, že démonizace konopí se datuje zhruba od počátku výroby umělých vláken a rozmachu farmaprůmyslu. Jsou v tom prostě velký prachy a pokud někdo pomáhá lidem bezzištně, tak ho ještě tahají po soudech... ;-€;-O

0/0
29.4.2011 14:13

petis__

hnus

Místo aby ten mladík co přelezl plot a tedy vstoupil na cizí pozemek a odcizil cizí majetek, dostal pár výchovných, ještě si jeho matička vyskakuje. Místo aby se policie zabývala rozkrádáním státu politickou „elitou“ tak musí řešit tyhle banality, kde nedochází k žádné škodě, nehrozí žádná společenská nebezpečnost ba naopak pan Dvořák pomáhá mnohým lidem, kterým farmaceutický průmysl není schopný, respektive nechce pomoct.

0/0
29.4.2011 10:57

drobnost

Re: hnus

ano to je hnus,státní zástupce asi nemá nic jiného na práci,proč se policie nezaměři na smažky kterých všude přibívá?Třeba autobusové nádraží Na Knížecí.stačí tam půl hodiny stát a člověk ví kdo co prodává,ani to neskrývají.Pak si to dou rovnout píchnout do podchodu metra na schody.A policie??Ta v případech které jsem viděl radši kouká jinam a pokutuje auta co špatně odbočily.A tady budou soudit týpka co se snaží lidem pomoci,kde to jsme??

0/0
29.4.2011 11:26

danhar1

Mladík

A co ten mladík co přelezl plot bude stíhán za nelegální vstup na cizí pozemek :-)

0/0
29.4.2011 10:07

RedSquirrel

Re: Mladík

Nebude, naopak bude stíhán pan majitel, protože mu rostlinami způsobil újmu na zdraví. A kdoví, jestli si ještě o jeho nebezpečný plot mladík neroztrhl kalhoty...

0/0
29.4.2011 12:03

Najdete na iDNES.cz