Diskuse k článku

Spalovna rodinám zdraží odpady, jsou jiná řešení, kritizují ekologové

Zatím ještě ani není jasné, kde by měla plánovaná spalovna v Olomouckém kraji stát, přesto už budí emoce. Hnutí Duha varuje, že se tak uzavře cesta k recyklaci a dojde ke zdražení odpadů. Podle kraje ale jiné řešení otázky "kam s odpadem" do budoucna není.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

wrah

Domácí kotel

Ono u takového domácího kotle na pevná paliva hrozně záleží na režimu, v jakém se topí. Pokud jede na plno a i případné zplodiny z umělé hmoty prochází přes žhavé uhlí, rozpálené do běla, (a je dost kyslíku) tak se naprostá většina škaredých látek spálí. Prakticky vše, co při spalování za nízké teploty tvoří ty rozkošné saze je při vyšší teplotě hořlavé. Každopádně je úchylka vozit odpady až do Brna, energetické zisky se ztratí v přepravě. A pravda, to co shoří v moderní spalovně dodá té energie (tepelné+elektrické) docela hodně.

0/0
7.11.2011 14:54

MNPV

V Norimberku nesmrdí spalovna a není tam žádný nepořádek,

to však zdaleka neznamená, že v našich poměrech bude platit také. Ať  ten člověk  jde jednou pěšky do práce a podívá se jak to vypadá kolem kontejnerů na třízený odpad. To určitě v Norimberku také neviděl. A ať jde opatrně, aby si na chodnících, které jsou v dezolátním stavu nepolámal nohy. Každý kousek chodníkové rozpraskané dlažby se kýve jinak. A kdyby náhodou potřeboval po cestě něco vyhodit do odpadků, tak nejjistější je vrátit se domů a hodit ten papírek od nanuka do své popelnice.To v Norimberku zcela určitě taky neznají. Pokud samozřejmě bude chodit po náměstí kolem radnice tak bude spokojen.

0/0
7.11.2011 10:57

Najdete na iDNES.cz