Diskuse k článku

Soud znovu označil napadení bezdomovce strážníky jen jako přestupek

Případ napadení jednoho z olomouckých bezdomovců zdejšími strážníky, který krajský soud vrátil k opětovnému projednání městskému soudu, skončil stejným výsledkem jako napoprvé. Soudce strážníky znovu poslal jen k přestupkové komisi, čímž se vyhnou přísnějšímu potrestání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

síma25

kluci čikuláci

Jak jindy MP moc nefandím, tentokrát za mě majíR^ oni i ten soudce, co to smetl ze stolu. Právě olomoucká MP si s bezdomovci dokáže poradit snad nejlépe v celé republice, obzvlášť od roku 2004, kdy k nim nastoupil M.G. Od té doby jejich počet sice neklesl, ale to ani policie nemůže ovlivnit. Rozhodně je ale vytlačují z centra, pravidelně je šikanují u nádraží a čas od času s nimi hrají bojovku: naházet do auta - soukromého bez GPS - a vysadit 30 - 50 km od města. Říká se tomu noční výsadek:) Bez peněz a možnosti stopu je to dobrá sportovní kůra.

Vím, že nejsou všemocní a pořád jsou lokality, kde se to hormadí, ale už to, že mají z MP respekt, ba přímo strach je krok správným směrem. Argument, že se na ulici může dostat každý neuznávám, azylové domy a jiné ubytovny jsou dostupné, jen se v nich nesmí chlastat...

0/0
27.7.2011 22:09

marts

homeless

Tak naproti tohoto místa bydlím. O tomto incidentu vím jen z novin, ale: před pár rokama radnice zde instalovala takovou malou kašnu a upravila okolí, kolem několik laviček. Vypadalo to jako fajn místo pro odpočinek. Ouha, bezdomovci toto místo zabrali velmi rychle. Moje každodenní zkušenost s nimi je taková, že zde prakticky každý den, obzvlášť v létě posedávají, popíjí čučo a podobné a velmi často vyřvávají. Jejich slovník fakt stojí za to. Když si otevřete okno a sedíte v poklidu večer s rodinou, tak je slyšet jejich ryk, jakoby tam seděli s Vámi. I kdybych pominul to, že je někdo špinavý, smradlavý a hypoteticky můžeme zvažovat, že za to chudák nemůže, tak nevím, proč vyřvává a nadává jak dobytek?! Když pak ráno kolem vedu malé děti do školky, kolem toho smradu, poházeného bordelu a opravdu romantického zákoutí s jedním homell chrápajícím na lavce, dalším močícím na blízký kostel a třetím právě se vzbudivším na jiné lavce, jak se jen tak vleže zboku ožralej vyblije na zem a prohodí

0/0
27.7.2011 15:41

AsistentprofParkinsona

Žádný přestupek

Ačkoliv eMPíky nemám v lásce, tak v tomto případě konali pouze svoji povinnost. Dotyčnej houmlesák by měl podle jména odeslán do země původu, na Slovensko. Máme dost vlastních;-O

+1/0
27.7.2011 14:37

dana33

Tragedie

Ja si myslim, ze tito lide se dostali do strasne situace, ze ktere neni vychodiska. Zratis praci, ztratis byt, nikdo te uz do prace nevezme a bez vydelku nenajdes byt. Pit zacnes asi proto, aby Ti nebyla porad zima a abys zapomnel. Tito lide  maji urcite komplexy a trpi a neni pro ne vychodiska. Clovek se nema kde umyt, pachne, nedostane se k doktorovi, nema misto na spani. Stalo se, ze spiciho bezdomovce chuligani zapalili, jenom pro legraci. Myslim si, ze policie by mela lidi chranit a nikoho bezduvodne zmlatit a jeste ty nejslabsi, kteri se opravdu nemohou branit.

Vsem lidem preji trochu soucitu a aby je nikdy takovy osud nepotkal!

0/0
27.7.2011 14:02

Smrť

Re: Tragedie

Znám lidi dlouhá léta nezaměstnané (případně nikdy nepracovali), s rodinným životem v troskách, pro které je každodenní náplní sedět na zadku, opíjet se a zapalovat jednu cigaretu od druhé. Přesto nejsou bezdomovci, žijí na ubytovnách (dvoulůžková cimra za 5 táců měsíčně - před třemi lety), alkoholu i cigaret mají stále dost, někteří dokonce tráví spoustu času u "výherních" automatů. Jinak řečeno sociální síť v téhle zemi je dost hustá, aby jí na úplné dno nepropadl nikdo, kdo má alespoň trochu snahy vyběhat si na úřadech vše potřebné.

0/0
27.7.2011 14:30

Lánik

no konečně

Jestli tomu rozumím správně, tak ožralý, zechcaný bezdomek, válející se v centru města na lavičce, pod sebou bordel u sebe nůž má tu drzost si stěžovat, že jej strážníci donutili si po sobě uklidit a naivní nebo blbá paní Lenka Kremzerová by měla být pozvána na kobereček, protože celé tohle divadlo nás stálo odhadem desetitisíce.

0/0
27.7.2011 12:41

Smrť

Re: no konečně

Chápeš to naprosto dokonale. Co se mě týká, bezdomovci, hraboši, sběrači a podobní by měli být třeba bičm donuceni uklízet svinčík, co dělají, kam se hnou. O smyslovém zážitku pohybovat se v blízkosti takového individua, nedejbože muset s ním jet v MHD, radši ani nemluvit.

0/0
27.7.2011 13:26

Najdete na iDNES.cz