ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Reuters

Opilý řidič vlákal hlídku domů a pokusil se napít alkoholu, pak se pral

  • 5
Svérázným způsobem se snažil vyhnout trestu za jízdu v opilosti devětašedesátiletý řidič v Lipníku nad Bečvou. Před dechovou zkouškou se nechal odvést k sobě domů, kde se pokusil napít alkoholu. Policisté jej nakonec museli spoutat.

Policejní hlídka se v pátek po 16. hodině na silnici mezi Lipníkem nad Bečvou a místní částí Nové Dvory na Přerovsku pokusila zastavit dodávku značky Renault. Řidič však ještě asi dva kilometry ujížděl do místa svého bydliště. Okamžitě, jak dodávka zastavila, policisté muže vyzvali ke kontrole. 

„Řidič uvedl, že si musí nutně odskočit. Protože jevil známky opilosti, byl zajištěn. V režimu zajištění pak souhlasil s tím, že bude stále pod kontrolou policistů. Po vstupu na toaletu rozestavěného domu se však rozběhl do vedlejší místnosti, kde se snažil napít z lahve alkoholu,“ popsal mluvčí policie František Kořínek.

Policisté mu v tom zabránili, muž je však napadl. „S využitím donucovacích prostředků se policistům podařilo jeho odpor překonat a nasadili mu služební pouta,“ uvedl mluvčí. 

Jakoukoli další spolupráci pak opilý muž odmítl a policistům nadával. Při incidentu zraněni nebyli, muž měl oděrky od pout. Dechovou zkoušku odmítl, ale podrobil se lékařskému vyšetření.

Muž je nyní podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu a přečinu násilí proti úřední osobě. „Za přestupek hrozí pokuta od 2 500 do 20 tisíc korun a zákaz řízení na dobu od šesti měsíců do jednoho roku. Za násilí proti úřední osobě pak trest odnětí svobody až na čtyři roky,“ uvedl Kořínek.