Diskuse k článku

Prostějovský skvost, obchodní dům Dona, se zřejmě zachránit nepodaří

Jeden ze symbolů rozmachu Prostějova, budovu bývalé Neherovy továrny a dnešní obchodní dům Dona, se zřejmě nepodaří zachránit před demolicí, kterou plánují současní vietnamští majitelé objektu. Radnice totiž ustoupila od záměru prohlásit ji kulturní památkou a chce jen dohlédnout na to, co zde vznikne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tomaseq

To je

... hnus, velebnosti ... Rv

0/0
27.3.2011 19:30

dj1

Dona není památka

Pan Nehera byl vyníkající podnikatel a velmi se zasloužil o rozvoj Prostějova. I ten dům který postavil patřil ve své době mezi špičku průmyslové architektury, ale takové domy památkou nejsou a být nemají. Je to prostě starý barák, který přestal sloužit svému účelu. Je potřeba ho nahradit novým a především funkčním objektem, který bude odpovídat potřebám své doby.

Pokud budeme památkově chránit takovéto prvorepublikové domy, musíme počítat s tím, že za pár let budeme muset chránit také socialistické kultůráky, fabriky a na konec třeba i paneláky.

0/0
27.3.2011 9:37

Sidonie_11

Re: Dona není památka

Jenže když se podíváte na to, co místo Dony navrhují, tak to je jedna velká příšernost! Jak je napsané v článku - pokud bude Dona zbouraná, tak je potřeba tam postavit zase stejně mohutnou a vysokou stavbu a ne takovýho přízemního špunta. Rv A nevěřím tomu, že by to bylo zase v až tak špatným stavu... Zastupitelé s tím prostě jenom nechtějí mít další práci... ;-€

0/0
27.3.2011 11:09

paveldf

Re: Dona není památka

Já se spíš obávám, jestli někdo z bratrů z východu nezašustil před zastupiteli bankovkami. Nevěřím jim už ani slovo a mám dojem, že ten papírový šustot mají velice rádi...

Prostor je to tam náramný, dalo by se tam postavit i několik krásných multifunkčních domů s obchody v přízemí a byty či kancelářemi ve vyšších patrech. Jenomže diktát peněz nám říká, že je potřeba postavit přízemní kravín.

Peníze na prvním místě jsou kravina (i bez toho kravína). Dokud si to tento zblblý národ neuvědomí, tak se bohužel ničeho lepšího nedočkáme.

0/0
27.3.2011 15:28

Sidonie_11

Re: Dona není památka

Ano, i tak to klidně může být a vůbec bych se tomu nedivila. :-/

0/0
27.3.2011 18:22

Najdete na iDNES.cz