Diskuse k článku

Prostějov musel měření rychlosti radary zrušit, teď má být ukázkovým městem

Prostějov, jehož systém měření rychlosti radary porušoval zákon a kvůli tomu ho krajský úřad i ministerstvo dopravy zakázaly, bude vzorovým městem, podle kterého budou svůj systém zavádět i jinde. Tak to alespoň plánuje ministerstvo, které zde chce vyzkoušet systém, který by se pak mohl používat všude.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

probost

kdopak je nyní na řadě ?

Bývalý místostarosta Uchytil už si své prebendy od  firmy Czech Radar vybral a stálo ho to jen jeho korýtko na prostějovské radnici. Kdopak je potřebný teď, že zase začínají tanečky kolem radarů ??? ;-D

0/0
2.2.2011 13:01

mpes4

Nejenom...

Nejenom fakt, že to prostějov zadal soukromé firmě, bylo v rozporu se zákonem.

Městská policie taky může měřit radarem, ale musí své měření oznámit PŘENOSNOU dopravní značkou - a to v Prostějově nebylo. Značky byly namontovány trvale a tím odporovaly zákonu.

0/0
31.1.2011 22:32

tomas_tod

A že nejvíc ty radary obhajuje MP, která

z toho má živnost a spolu s další oblíbenou činností - botičkováním - nedělá nic jiného. Kdy naposledy jste viděli MP pokutovat pejskaře, uklidňovat naše oblíbené multispoluobčany apod.? Já je vídám pouze v autě s radarem, nasazovat botičky a odtahovat auta.

0/0
31.1.2011 15:20

autokrator

Nagy a Damoklův meč

Damoklův meč zavěšený na tenké žíni nad

hlavou Damokla v něm měl vyvolat strach. A nic jiného než strach to v řidičích

nevyvolá. Budou se jen soustředit na svou rychlost a nevěnovat pozornost

provozu. Pokud by městu šlo vážně o bezpečnost, tak by radary odstranili tak,

jak se k tomu rozhodli mimo jiné i v Anglii. Lidé na poslední chvíli dobržďovali a docházelo k nehodám. Pokud bude mít město potřebu ždímat z občanů peníze na každém rohu za každé pochybení, nevyhneme se občanské neposlušnosti a demolovaní kamer sprejaři (v PV když byly spuštěny), nebo dokonce hořícími pneumatikami jako v Británii. Je to opravdu stav, kterého chce město a MD dosáhnout?

0/0
31.1.2011 14:18

autokrator

Nelegální stav se změní jen na nemorální

Je vidět, že CzechRadar má dobrý lobbing v parlamentu a na MD. Jsem z prostějovska a i zde má CzechRadar PR v médiích "vynikající". Od zrušení nezákonné formy měření rychlosti se objevují články, kolik přibylo neukázněných řidičů a jak je situace špatná. Jejich vyjádřením věřit můžeme a nemusíme. Nikdy neposkytli primární data. Navíc zrušení měření nemělo podle všeho vliv na nehodovost v Prostějově, takže o bezpečnost jim taky nejde. Celá smlouva s CzechRadarem mi přijde hodně nemorální. Rozdělování pokut 50:50 se soukromým subjektem, kde město nese náklady na administrativu a neprokázané přestupky, je špatně. Je to jako by stát zapojil do výběru daní soukromé firmy a daňové výnosy si rozdělovali. To je cesta do pekel.

0/0
31.1.2011 14:07

tomas_tod

Re: Nelegální stav se změní jen na nemorální

Zřejmě ten soukromý subjekt patří někomu hodně spřízněnému s radnicí, jinak to nevidím. O bezpečnosti a prevenci nejde v žádném případě...

0/0
31.1.2011 15:22

Renis

Re: Nelegální stav se změní jen na nemorální

To máte pravdu. Mě osobně blikla kamerka u pošty při projíždění křižovatky Wolkerova - Brněnská, kdy jsem se rozjížděla, jako čtvrté os. auto a žádnou červenou jsem na semaforu neviděla. Blikla tam oranžová, ale pokud si to správně pamatuji, oranžová upozorňuje na změnu a né že už mám stát. Pozdějc jsem se dozvěděla, že se to tak stalo více řidičům, takže to mají záměrně špatně nastavené, aby vybrali co nejvíc peněz.;-€

0/0
31.1.2011 17:09

Najdete na iDNES.cz