Diskuse k článku

Prostějov chystá opravu hradeb, protože se rozpadají a zatéká do nich

Městské hradby v Prostějově čeká kompletní oprava. Koruna se totiž rozpadá a do stavby zatéká. Radní proto nyní rozhodli o tom, že uvolní 50 tisíc korun na projektovou dokumentaci, která určí, jak by budoucí rekonstrukce měla nejlépe vypadat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Darek

pochybnost

Už jsem četl 2. článek ohledně obnovy hradeb v Prostějově. Tyto aktivity vítám. V Prostějově jsem vyrostl. Mám ale jednu pochybnost. V obou článcích se spojuje obnova/rekonstrukce hradeb se židovským městem. Nevím, jestli nám ve škole nepletli hlavu (nemyslím si to), ale židovské město se nacházelo za kostelem jižně od hlavního náměstí, zatímco zbytky hradeb se nalézají severně od tohoto náměstí. Takže otázka zní: Jak chce město (případně kdokoliv jiný) opravovat hradby současně s židovskou čtvrtí, když aktuálně jde o nesouvisející lokality města? ?

0/0
5.7.2011 23:49

paveldf

Re: pochybnost

Máte pravdu, převážná část židovského města byla v jižní oblasti centra. Přesto jeho část sahala i do oblasti severní, tedy do oblasti zbytku hradeb. Zbouráno bylo celkem poctivě skoro všechno, kromě známého Śpalíčku a pár domů na jižní straně Školní ulice - mimochodem i ta se jmenuje podle zrušené židovské školy, dnes zde jakoukoliv školu budete hledat marně...

0/0
7.7.2011 11:11

Najdete na iDNES.cz