Diskuse k článku

Povodí Moravy upravuje na Přerovsku řece Bečvě osm kilometrů břehů

Pracovníci Povodí Moravy se v těchto dnech pustili do oprav břehů řeky Bečvy u Jezernice na Přerovsku, které loni poškodila velká voda. Celkem jich upraví osm kilometrů, což bude stát téměř šest milionů korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

adion

Povodí Moravy sto let pozadu.

Firma Povodí Moravy provádí na řece Bečvě stejné dílo jako se dělalo na počátku minulého století. Opět se na několika místech regulují břehy, dláždí se kameny, likviduje břežní porost a už jen chybí návrh na rovnání toku. Slibovaný přístup k renaturaci řeky Bečvy ustoupil jiným "moderním myšlenkám" a vytváří se jakýsi typ vodního kanálu. Bečva mohla být klenotem, ale stává se kanálem a na některých úsecích bez života.

0/0
2.1.2012 15:28

tck7

Re: Povodí Moravy sto let pozadu.

...konkretne v lokalite Jezernice - Familie je Becva absoulutne bez ryb. Mam tam chatu aspoustu casu na pozorovani deni ve vode. Rybi populace je vybita od kormoranu a kdysi nejlepsi rybarsky usek na Becve je dnes bez jedineho zablesku ostroretky a bez zarazek kde mohly ryby odpocivat a zimovat. Ani pri rekonstrukci natrzenych brehu Povodi nejevi snahu o divoceni toku, ani o vytvoreni odpocivadel a tuni pro rybi osadku. Becva je kanal nevhodny pro zivot a Povodi Moravy je tragicka instituce a je uz desitky let soumrakem zivota na rece Becve. Je mi zahadou, ze stav veci netrapi ani odbory zivotniho prostredi, ani rybarske spolky v okoli toku, protoze si jako dite pamatuji na Becve zarazky z drevenych kulu kazdych 100 metru, za kazdou zarazkou byla tisina a tunka plna ryb, s druhovosti napric rybim spektrem, to vse zaramovane trpytem tisicu ostroretek na melcinach a bezpoctem divokych kacen ostatniho vodniho ptactva.

0/0
24.1.2012 17:41

Najdete na iDNES.cz