Diskuse k článku

Pečivo a maso v kraji podraží, zvýšení cen zvažují i mlékárny

Pečivo a produkty z masa letos v Olomouckém kraji podraží, totéž zřejmě čeká i mléčné výrobky. Pekaři a řezníci už navýšení cen přiznali, výrobci mléka o tomto kroku diskutují. O kolik přesně ale půjdou ceny nahoru zatím nikdo neřekl, mělo by to však být do deseti procent.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Radijo1

Levičáci

Levicové příspěvky v diskuzích mě neskutečně vytáčejí. Nastudujte si proboha něco o ekonomice, možná pak přestanete mít hloupé řeči. Platy a ceny másla nijak nesouvisejí. Každý podnikatel může dát takové platy, jaké uzná za vhodné, a obchody přizpůsobují cenu poptávce. Je to podle pravidle ber nebo neber. Proč by se nějaký prodejce měl ohlížet na výši vašeho platu? A když se vám plat nelíbí, jděte jinam. Ale jestli nic jiného neumíte, je to vaše smůla. Potraviny se zdražovaly i za vlády vaší milované oranžové strany. Lidi, co dávají tohle všechno za vinu středopravé vládě, by měli jet s jistou nejmenovanou CK na týden do Severní Koreje. Přestaňte pořád skuhrat a něco se sebou dělejte.

0/0
20.1.2011 15:09

ilias

Mohl by mi někdo vysvětlit

 jak je možné, že v kraji, kde je nezaměstnanost jedna z nejvyšších v republice, platy patří k nejnižžím, ale bydlení (nájmy a byty + vodné s točné) patří k nejvyšším v republice a potraviny jsou drahé. Zajímalo by mně také, podle jakého klíče se v daném regionu tvoří ceny potravin. Jak je možné, že v tom samém obchodním řetězci stojí konkrétně máslo v Praze  19,- Kč a v Olomouci 38,- Kč. Možná by nebylo špatné na toto téma udělat reportáž a vysvětlit lidem, proč mají "třít bídu", samozřejmě až na výjimky.

0/0
18.1.2011 7:43

Tomaseq

Jo jo zdražujte

a také plyn, elektřinu, vodu, topení, dopravu, benzín, jídlo, daně, služby. A naopak snižujte platy. Jen tak dál. Za pár let tu bude obrovský nárůst osob v tzv. osobním bankrotu. Jen tak dál... Rv Hlavně že všichni volili ODS, VV a TOP09.... Rv

0/0
17.1.2011 16:14

Trupman

Re: Jo jo zdražujte

Za neúrodu a vyděračské praktiky velkých korporátních firem jaksi poslanci nemůžou. Rv

0/0
17.1.2011 22:17

Najdete na iDNES.cz