Diskuse k článku

Olomoucký úřad práce se přesune na Tabulový vrch, místním se to nelíbí

Olomoucké zastupitelstvo definitivně schválilo přesun úřadu práce z Vejdovského ulice na Tabulový vrch. Místním lidem se to ale nelíbí, protože to podle nich sníží kvalitu bydlení i ceny bytů na jedné z nejlepších adres ve městě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nentudom

líbí nelíbí

at se to líbí nebo nelíbí místním, ale toto se dotkne bohužel lidí z celého kraje. to co navrhuje vláda, že se zruší úřady práce v okresech a budou jen v krajích, tak se máme na co těšit. Už vidím jak se všichni štracháme po dlouhé cestě do Olmika ještě někam na okraj města vystát si nějakou tu frontu. Na druhou stranu proč není zastupitelstvo moudré a nepostaví nějakou budovu kde bude úřadů více a pohromadě. Tak má kanceláře kraj různě umistěné, to samé městský úřad a to stále pláčou, že jich mají málo. To jsme nadávali na komunisty, ale nepamatuji takovou byrokracii a tolik kanceláří co dnes. A to je doba kdy máme internety, počítače gps... Tenkrát byla výplata třetího a byli jen sečítačky a kalkulačky a dnes už odevzdáváte výkaz dvacátého aby vám někdy tu výplatu patnáctého dali. A dokáže mě i naštvat, když jsem chtěl kolikrát zaparkovat na parkovišti u šišatýho domu, tak to nešlo, parkoviště bylo rezervováno pro papaláše z krajského nebo jakýhosik zastupitelstva.

0/0
2.3.2011 14:37

nentudom

Re: líbí nelíbí

pochopím, že oni musí zaparkovat hned vedle kanceláře aby jim nevychladlo kafíčko, nebo jim někdo něco neujedl ze švédskýho stolu. Nejsem sice olomoučák, ale toto jsem stačil ochytit co tam pro lidi udělali. A bohužel už se to týká i nás z jiných okresů kraje. Lidi držme se a nedejme se!!!

0/0
2.3.2011 14:41

Anthemis

Kdy už konečně začne někdo používat mozek...

...a postaví nějakou budovu (nebo komplex budov), kde budou všechny úřady pohromadě? Třeba právě nedaleko současného ÚP, místo té ohavné budovy Tesaříkovy univerzity.

0/0
1.3.2011 21:50

bebend

jsem proti

Na Tabuláku bydlím třináct let. Oceňovala jsem, že se tady bydlelo téměř jako na vesnici. Pak ale přišel zvrat. Zbouraly se kasárna, postavily se nové obytné domy. Do našeho domu město ubytovalo rodinku která v oknech pěstuje marihuanu. Z jediného místa, kam mohla rodina v klidu vyjít na procházku, se stalo stanoviště psů. Polní cestu na Hněvotín, hojně využívanou cyklisty a pěšími, přeťal obchvat. Ulici Hněvotínskou aby se člověk bál přejít, byť po přechodě pro chodce. V blízkosti  letecké záchranné služby se nám ubytovali bezdomovci. Po Okružní a Hněvotínské se kamiony vyhýbají centru. Neskutečně se zde zvedla doprava. Z města sem plynule zajíždí autobusová linka č. 16 a nastoupit do ní v odpoledních hodinách v centru je téměř nemožné. A do toho všeho nám město posílá další dáreček, Úřad práce.  Jestli by nebylo lepší, kdyby ti nahoře přestali pracovat. Proč se nebere na vědomí hlas daňového poplatníka? Copak nemáme žádná práva?

0/0
1.3.2011 20:59

Trupman

Re: jsem proti

To, o čem píšete, jsou problémy celého města. Nevím, proč zrovna Tabuláku by se toto mělo vyhýbat a být z něho nějaké "lepší" místo k žití. Úřad práce může naopak místu přinést oživení, donutit město zde zlepšit dopravu a upravit své okolí do lepší podoby než je teď ten plechový plot.

0/0
2.3.2011 13:41

Trupman

Místním se to nelíbí

Už se někdy v novinách objevilo "místním se to líbí"? Samozřejmě, že vždycky budou někteří páprdové nadávat.

0/0
1.3.2011 16:34

mojepostovnischranka

Stále tvrdím, že politici a úředníci postrádají zdravý rozum

Všechnu tuhle lůzu bych vyházel na dlažbu, ať si chodí na pracák na Tabulák pěšky třeba z Bystřice.

Taková rozhodnutí jsou fakt dementní.

0/0
1.3.2011 12:08

al.mucha

Úřad bude, práce ne.

0/0
1.3.2011 10:32

šlacha

Úřad

Ať mi někdo vysvětlí, proč tuto hloupost pan primátor tak vehementně obhajuje. Vzhledem k tomu, že tento úřad práce je i pro velkou oblast okolí města, tak by bylo rozumné se pokusit najít pozemek někde poblíž vlakového a autobusového nádraží. Alespoň to je podle mne logické.

0/0
1.3.2011 10:27

Leskotová

Re: Úřad

nechápu co hledáte na olomouckém zastupitelstvu logického..........

0/0
1.3.2011 14:12

Tomaseq

Re: Úřad

Úřad práce musí být u vlakového a autobusového nádraží. Dojiždějící budou muset ještě cestovat autobusem na Tabulák na nový UP. Komu to prospěje? Autobusy budou zas plnější. Dojiždějící určitě potěší delší cestování ... Rv

0/0
1.3.2011 18:47

Najdete na iDNES.cz