Diskuse k článku

Olomoucký kraj se stále vážněji zabývá myšlenkou postavit spalovnu

Ta nenápadná zpráva ještě může vyvolat velké vášně. V minulých dnech se zástupci Olomouckého kraje vypravili do Německa, aby si prohlédli spalovny odpadů. Hejtmanství totiž uvažuje, že by podobné zařízení vybudovalo i v regionu. Z analýz totiž vyplývá, že na skládkách dochází místo, a spalovna může být řešením.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

von-bis

MEGAWASTE

Vždyť Prostějov spaluje doma v MEGAWASTE, tak proč by s tím jezdil do Brna?

0/0
27.10.2011 9:01

Tomáš Jefferson

Matka příroda se usmívá

Ze spalování plastů, baterek, elektroniky, farmaceutických prášků a kdoví čeho ještě, co lidé nechají v odpadcích, bude jen "úzký proužek páry" ? :-) Spíše to vypadá na tlustý balík peněz pro vítězné firmy a karcinogenní vzduch pro obyvatele Olomoucka.

Maximální recyklace všeho, co se vyrábí a prodává, je dlouhodobé řešení v souladu ze zákony přírody a životem ve zdravém prostředí.Nízké poplatky za tříděný odpad jako kompost/biologický odpad,elektronika,papír,plasty,sklo, kovy,atd. a vysoké poplatky za netříděný odpad,kt. se pak musí roztřídit.Zavázat v zákonech firmy tak,aby produkovali max.recyklovatelné výrobky.Třídit už doma, ve firmě,ve škole,v úřadě.Každý chce pohodlí, konzumní způsob života,čistý vzduch,čistou vodu zadarmo a odpad jinde, než bydlím já. Je to realistické ?

0/0
24.10.2011 12:38

milan.

Re: Matka příroda se usmívá

O umístění je dávno rozhodnuto, jen je to potřeba obhájit před veřejnosti a schválit. Spalovna má být umístěna v Olomouci - Holici směrem severně od Olympie na konci připravovaného prodloužení vlečky, což je již zahrnuto v novém územním plánu. Pozemky, sítě, napojení, prachy, články, zapojení veřejnosti? Co když už je to jenom "politická" hra a hlavní je již dlouho dohodnuto? Kšefty a manipulace. Někteří určitě vědí.

+1/0
24.10.2011 14:22

Trupman

Re: Matka příroda se usmívá

Také mě to napadlo. Nedávno jsem se díval na návrh nového územního plánu Olomouce a nikde jsem se nedočetl, kam má vést ta vlečka za Milem. Teď je to úplně jasné, stačí si sečíst 1+1. A považuji to za naprosto správné rozhodnutí - ideální místo z hlediska napojení na infrastrukturu.

0/0
26.10.2011 19:06

Trupman

Re: Matka příroda se usmívá

http://apps.hfbiz.cz/apps/olomouc/up/data/olomouc/pdf_lokality/V1/082.pdf

černý na bílým

0/0
26.10.2011 19:19

selmak

Re: Matka příroda se usmívá

Ty asi nežiješ kousek od skládky???

0/0
25.10.2011 11:58

Najdete na iDNES.cz