Diskuse k článku

Olomoucká tržnice uvadá, brzy přitom bude mít hned vedle konkurenci

Na olomouckém Dolním náměstí začnou od dubna pravidelně každý týden farmářské trhy. Do ohrožení se tak ale může dostat jen o kousek dál stojící městská tržnice. Zdejší prodejci už nyní hlásí, že je jich tu stále méně, a to přestože poptávka po prodeji je dostatečná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tak jsem tady

trhy a tak vůbec

netuším, kdo si může dovolit chodit na toto "největší olomoucké tržiště"

když se mi tam po prac době (16 a dále - donutili mě tu chodit do práce na 7 :-P) dostanu, nemají tam ani otevřeno - a pokud ano, jsou tam jen kopie značk hadříků a smradlavé (umělohmotné) pantofle

moje představa, když jsem se přistěhovala, byla, že tu budou na každém rohu farmářské trhy otevřené o víkendu, trhy na náměstí s ochutnávkou vín a místních specialit, a namísto toho je tu nic. Skoro.

0/0
14.3.2011 10:18

Lumin161

Tržnice

Kéž by se konečně majitel staré tržnice rozhoupal a vyhodil odtama herny a prodejny laciných hadrů a sloužila opět svému původnímu účelu...

Jinak nejlepší by asi bylo pod tržnicí vybudovat podzemní parkoviště a zlikvidovat parking na Dolním náměstí. Nahoře pak menší tržiště pouze s produkty zemědělců a farmářů a nějaké pěkné veřejné prostranství pro oddych. v blízkosti Mlýnského potoka.:-)

No... asi jsem moc naivní.

0/0
13.3.2011 14:08

Rafaelou

Re: Tržnice

Sen a představa hezká,také by se mi líbila.Leč se bojím,že nereálná.Herny vynáší zatím víc než zelenina a příjemné prostředí.

0/0
14.3.2011 6:22

papazian

Re: Tržnice

Přesto  herny do tržnice nepatří, copak na tržnici se mají prodávat automaty? Stávající provozovatel městské tržnice by měl být vyměnit, je až příliš cítit střet zájmů s jeho dalšími aktivititami, které spíše tržnici zlikvidují jak zrevitalizují. Ostatně sám nepopírá, že vztah budu udržovat do vypršení nájemních smluv trhovců. A co pak? Konec? Na tržnici nemá co pohledávat zboží vyrobené daleko od regionu a dále zboží, které má pochybné kvality.  Betonové stoly by měly zmizet, vypadá to otřesně. Prodávat by se mělo uvnitř, aby lidé nemuseli mrznout a zboží se mohlo prodávat po celý rok. Inspirací mohou být tržnice od Holešovické v Praze (kde se prodává ovoce, zelenina, sýry, vajíčka, kytičky pěkně pod střechou), po tržnice v Rumunsku, Bulharsku, Řecku, ale i ve Španělsku či blíž k nám ve Vídni. Všude lepší jak stávající šílený stav v Olomouci. A farmářské trhy by se měly konat tam, kde je k tomu zázemí, tedy na tržnici, kde je přívod elektřiny apod. Hurá akce na náměstí je s otazníkem.

0/0
14.3.2011 10:37

Najdete na iDNES.cz