Diskuse k článku

Olomouc zakáže žebrání i pití alkoholu na ulicích

V některých částech Olomouce bude zákazané žebrat, popíjet alkohol na veřejnosti a povolený nebude ani pouliční prodej. Zdejší radnice totiž chce vytlačit z centra a také z okolí škol agresivní opilé lidi a party bezdomovců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Xladi

Ilustrační foto

Jo takový vagabundi posedávající v parku na lavičkách odradí od příjemného posezení s rodinou. Ale odo toho je městská policie aby je z těchto mít vykazovala ale většinou se motají kolem parkujících aut.

0/0
3.4.2011 14:23

VJH

Re: Ilustrační foto

Přesně! Takové strážnice MP, procházející se zásadně ve třech  a za slunečného počasí po městě- za deště, večer  av noci nastoupí jejich mužští kolegové, že... Nepamatuju, že by ve městě bylo tolik bezdomovců a žebráků, projít centrem bez jejich obtěžování, verbální agrese v podstatě není možné. zvýšit kapacitu nějaké ubytovny? jenomže i odtud chodí denně ven- žebrat.

0/0
5.4.2011 10:35

Jiri M.

vyhláška

Nikdy jsem nekomentoval to, co píší novináři, dnes své pravidlo ale poruším. To, že v minulé době nebyla vyhláška přijata, nebylo tím, že bych si nerozuměl s vedením MPO, ale z důvodů naprosto prozaických. Žádná vyhláška nevyřeší problém žebrání a popíjení na ulici. A už vůbec ne tím, že strážníci budou udělovat za její porušení pokuty. Problémoví spoluobčané nepřestanou pít a žebrat. Pouze se přesunou kousek dál, tam, kde to již nebude zakázáno. Třeba i před Váš dům. A co potom? Potom se zase posune hranice zákazu? Proč ne. Ale to nejde do nekonečna, území zákazu nesmí být po celém městě. A pokutu? Jakým mechanismem ji z těchto lidí vymůžete? Vymahatelnost práva je v tomto případě téměř nulová. Vyhláškou pouze přesuneme tento problém do jiných, dnes klidných lokalit. Možná to někomu připadá jako řešení, mě ale ne. Pro mě byli a jsou obyvatelé města stejně důležití jako turisté. I proto jsem se snažil, ve spolupráci s Ministerstvem vnitra ČR, hledat opravdu funkční a systémové řešení.

0/0
29.3.2011 15:16

error404_is_back

Re: vyhláška

Máš recht, předsedo. Co konkrétně teda navrhuješ?

0/0
29.3.2011 15:46

milec

Re: vyhláška

Taky jsem toho nazoru, ze je to jen nepromysleny alibismus.

0/0
30.3.2011 9:18

King Dodatek

Re: vyhláška

A kolik času byste na to řešení chtěl, když vám jedno volební období nestačilo? Že by si Olomoučané počkali na boj proti ožralým agresivním bezdomvcům třeba další jednu či dvě čtyřletky? 8-o

0/0
30.3.2011 10:30

orinka3

Re: vyhláška

přesně. A vymetou je z náměstí a od nádraží, tak je nametou k nám před Billu a Alberta - ostatně, tam už dávno jsou. Taky mi tady vadí. Co s tím? Na periferii se ubytují jak umí, třeba u Moravy, aby to měli blízko do zahradních chatek:-/ Párkrát vykradeno, pes nejspíš sežrán. Co s takovými nepostihnutelnými lidmi?

0/0
30.3.2011 14:44

brezinka1

Re: o s nimi?

vyhubit

0/0
2.4.2011 17:10

Xladi

Re: vyhláška

Řešení by bylo ale bohužel právně neprůchodné a převýchova také není možná:-/.

0/0
3.4.2011 14:24

Alda1965

Re: vyhláška

Stejně jako většině občanů jsou skupinky alkohol požívajících bezdomovců v centru velmi nepříjemné. A vím o čem mluvím, bydlím u Červ.kostela a o tu partičku před Jednotou na Tř.Svobody zakopávám denně. Přesto nebo právě proto ale souhlasím s komentářem k vyhlášce. Pokud něco nemohu vymáhat (pokutu), je to bezzubé a snad ani nemá smysl takovou vyhláškou zaplevelovat již tak zaplevelený právní systém. Navíc si neumím představit, jak zabavený alkohol(nejčastěji otevřené krabic.víno)bude MPO skladovat do doby projednání přestupkovou komisí.. Těch octomilek!!:-)

Řešení není vyhláška, ale aspoň pokud krátkdobě na hodinu dvě denně, když jsou střízliví, je zaměstnat ze strany Tech.služeb. Dostali by vestu, koště a aspoň by uklidili po ránu po sobě, dostali za to pár korun na další dávku alkoholu...:-(

0/0
6.4.2011 12:20

Najdete na iDNES.cz