Z pouliční výstavy snímků fotografa Jindřicha Štreita před olomouckou právnickou fakultou někdo část ukradl. Výstava kvůli tomu předčasně skončila. | foto: facebook.com/Pravnicka.fakulta.UP

Pouliční výstavu fotografií k výročí revoluce ukončil zloděj, část ukradl

  • 2
Výstavu snímků známého fotografa Jindřicha Štreita instalovanou před Právnickou fakultou Univerzity Palackého předčasně ukončil zloděj. V noci na pátek z venkovní expozice sebral celkem čtyři plachty.

„Zmizely dvě fotografie a dvě informační plachty s medailonkem profesora Štreita a informacemi o výstavě. Jde o soubor fotografií Abnormalizace, který je majetkem Jindřicha Štreita,“ potvrdila Eva Hrudníková z oddělení vnějších vztahů právnické fakulty.

„Ve venkovní galerii, na plotě před fakultou, bylo vystaveno na dvacet fotografií. Výstavu jsme instalovali 17. listopadu jako součást oslav třicátého výročí sametové revoluce,“ dodala.

Zklamání nad krádeží neskrývá děkanka právnické fakulty Zdenka Papoušková.

„Výstava měla původně trvat dva týdny. Víra v lepší a uvědomělou společnost, se kterou jsme výstavu připravovali, se ukázala už po pěti dnech jako naivní,“ řekla MF DNES děkanka.

Fotogalerie

„Tady nejde o náklady na vytvoření nových plachet, tady jde bohužel o mnohem víc. Stále ještě doufáme, že se v někom pohne svědomí a fotky na fakultu vrátí. V pondělí budeme jednat s profesorem Štreitem. Plachty necháme vyrobit, abychom mu vrátili kompletní soubor,“ doplnila.

Výstavu známého fotografa, který se ve své práci zaměřuje na sociální témata a fotografuje obyvatele malých obcí, drogově závislé, nevidomé či handicapované, po zmizení části prací fakulta předčasně ukončila.