Přežila války i revoluce, teď olomoucká Zora vyrábí 43 tisíc tun čokolády

  12:52aktualizováno  12:52
Tento týden uplynulo 120 let od chvíle, kdy v Olomouci zahájila výrobu továrna na sladkosti, ze které je dnes jedna z nejvýznamnějších čokoládoven v Evropě. Základy položila skupinka maloobchodníků s cukrovinkami, která potřebovala kvůli stoupající poptávce začít vyrábět více sladkých pochutin a levněji než jejich dodavatelé.

Pohled na jednu z prvních „výrobních linek“ na sladkosti v olomoucké firmě založené skupinou maloobchodníků, která se stala základem dnešních čokoládoven Zora. | foto: archiv Zory Olomouc

Nový podnik s poněkud dlouhým názvem „První společná moravská továrna na cukrovinky a čokoládu v Olomouci, zapsané společenstvo s obmezených ročením“ vznikl 25. listopadu 1898. Výroba pak začala ve střídmých podmínkách 12. června 1899 v pronajatých prostorách Občanské záložny na Dolním náměstí v historickém centru města.

Továrna, která se v budoucnu proslaví čokoládovými produkty, přitom poněkud paradoxně začala naopak jako výrobna ryze „nečokoládových“ cukrovinek. Čokoláda totiž do sortimentu budoucí Zory začala pronikat až později. Nakonec však produkci v podstatě ovládla.

V následujících letech výroba olomouckých cukrovinek rychle nabírala na síle a už brzy nestačila poptávce. Akcionáři v roce 1908 nově vytvořené „Akciové továrny na cukrovinky a čokoládu v Olomouci“ proto museli řešit rozšíření výroby, což už ve skromných prostorech Občanské záložny nebylo možné. Proto rozhodují o stavbě nové továrny, která by umožnila další rozvoj firmy.

A ještě v jednom ohledu je rok 1908 klíčový. Právě tehdy se totiž rodí značka Zora, kterou od nynějška nesou všechny výrobky. Kde se jméno vzalo? Akcionáři to při registraci vysvětlovali rakouským úřadům jako zdrobnělinu jména Terezie.

Už o pouhé dva roky později se výroba sladkostí stěhuje do nových prostor v Hodolanech u železniční trati. Název Zora mezitím natolik zlidověl, že se stal neoficiálním označením továrny i celé společnosti.

Války si vynutily změnu sortimentu, mezi nimi vládl zlatý věk

V následující dekádě však poměrně dramaticky do osudu celé značky zasahuje první světová válka. Přesněji zoufalý nedostatek cukru a kakaa, což byly v té době již nejdůležitější suroviny Zory.

Historie a současnost Zory

Majitelé však na kritickou situaci zareagovali velmi pružně. Rychle zcela změnili zaměření a místo čokoládových výrobků se rozhodující produkcí staly marmelády a ovocné konzervy. Samozřejmě jen dočasně. Po válce se totiž olomoucká továrna velmi rychle vrací k tradičnímu sortimentu.

Zároveň pokračuje ve velmi dynamickém růstu, takže koncem 20. let už Zora jede na dvě směny, zaměstnává čtyři stovky lidí a denně opouští továrnu na tehdejší dobu takřka nepředstavitelných osm tun čokolády. Zlatý – vlastně spíše čokoládový – věk začíná.

Neustále rostoucí poptávka vede k dalšímu rozšiřování výroby. V sortimentu přibývají velmi žádané sezonní produkty: velikonoční vajíčka a čokoládové vánoční figurky. Například ceník z roku 1933 má už pozoruhodných 663 položek a v roce 1938 ve firmě pracuje už 965 lidí.

Jenže brzy poté do osudu firmy podruhé zasahuje válka a s ní opět akutní nedostatek surovin. Zora se tak musí zase přizpůsobit. Vedle čokolády se začíná specializovat i na výrobu sušenek, trvanlivých produktů a pečiva. Výroba tak pokračuje i během druhé světové války.

Éru dominance po znárodnění střídá upozadění

Koncem 40. let je olomoucká čokoládovna znárodněna. Vzniká Zora, továrna na čokoládu a cukrovinky, národní podnik. Její součástí se stávají i další závody vyrábějící v Československu cukrovinky. Z původně malé olomoucké výroby je naráz obří socialistický koncern.

Dominance Zory na poli cukrovinek však netrvá dlouho. V roce 1960 totiž přichází reorganizace a Zora se stává pouhou součástí národního podniku Československé čokoládovny se sídlem v Praze.

I tak si však stále drží solidní renomé. Čokoláda oceňovaná v minulosti na nejrůznějších výstavách a olympiádách je dál úspěšná, medaile z „mezinárodních olympiád“ získává dokonce i na Západě, například v Bruselu či Paříži.

Koncem 80. let přichází liberalizace a po revoluci a následném zrušení státního podniku vzniká opět akciová společnost – tentokrát pod jménem Čokoládovny Praha, jejíž součástí je i olomoucká Zora.

Přechod do „hnízda“ Nestlé přinesl velké investice

Nejzásadnější novodobá změna se pak odehrála v roce 1992, kdy do Čokoládoven potýkajících se s nedostatkem kapitálu vstupuje koncern Nestlé, který je světově největším producentem potravin.

Společnost s charakteristickým ptačím hnízdem v logu poté v Zoře rozsáhle investuje. Staví novou halu vybavenou nejmodernější technologií na výrobu jemných čokoládových hmot a o několik let později přidává i linku na výrobu čokolád a čokoládových tyčinek.

Koncem 20. století soustředí Nestlé v České republice do Zory také výrobu tabulkových čokolád a plněných čokoládových bonbonů. Stává se také domovem značky Orion.

Ze Zory – tradiční jméno závodu dodnes zůstává – je jedna z nejvýznamnějších továren na čokoládu a čokoládové cukrovinky v Evropě. Patří také mezi nejdéle nepřetržitě fungující firmy v Olomouckém kraji. Závod zaměstnává asi 800 lidí a ročně produkuje 43 tisíc tun čokolády.

Jak to vypadá v provozu největší továrny na cukrovinky v Česku:

Nejčtenější

Mladík odháněl od dívky dotěrného muže, za rány pěstí mu hrozí trest

Ilustrační snímek

Hned dva zápisy do trestního rejstříku hrozí mladému muži, který se na Přerovsku příliš rázně zastal obtěžované dívky....

VIDEO: Ani spáru. Most ze stovek kubíků betonu dělníci vylévají naráz

Stavaři betonují nosnou konstrukci mostu na Komenského ulici v Olomouci. Most...

Dvě betonárny jedou naplno, třetí je připravená v záloze. Od brzkého rána najíždějí do centra Olomouce plné...

Obec povstala proti testování pojízdné spalovny pneumatik

Pneumatika

Obyvatelé Mrskles na Olomoucku nechtějí být součástí testování prototypu stroje na zpracování ojetých pneumatik. „Bez...

Po pádu z koloběžky praskla chlapci přilba, sjížděl z Dlouhých strání

Zraněného chlapce převezl do nemocnice vrtulník. (18. července 2019)

Těžké zranění hlavy utrpěl jedenáctiletý chlapec, který sjížděl po asfaltové silnici od horní nádrže elektrárny Dlouhé...

Neslyšící a přesto hasič. Nemohu ale pomáhat, jak bych chtěl, říká mladík

Životní touhou Martina Látala je být profesionálním hasičem. Je však neslyšící,...

Od dětství chtěl být profesionálním hasičem. Tento sen se Martinu Látalovi nesplnil, od narození je neslyšící. V...

Další z rubriky

Po Únoru 48 se Fischer stáhl do sebe, říkají potomci legendárního starosty

Antonín Šimíček a Eva Bernaciková, pravnuk a pravnučka dodnes uznávaného...

Před 80 lety prožíval dodnes uznávaný starosta Olomouce Richard Fischer nelehkou životní etapu. Město, stejně jako...

Navzdory všemu. Nadšenec zachránil staré nádraží odsouzené k demolici

Budovu místního nádraží v Náměšti na Hané se snaží zachránit před demolicí...

Překvapivý zvrat nastal v osudu bývalé nádražní budovy v Náměšti na Hané. Ještě nedávno jí hrozilo bourání, teď se...

Jaké pivo lidem chutná, ovlivnila i dřívější centrální výroba, říká sládek

Sládek a spolumajitel Hanáckého pivovaru v Olomouci Pavel Hanuštiak.

K pivu se dostal už na střední škole, pak měl sládek Pavel Hanuštiak sice vlastní recepturu, ale chyběly mu prostory, a...

PSP Machinery s.r.o.
SVÁŘEČ - 135, 136, popř. automat

PSP Machinery s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 20 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz