Pátek 25. září 2020, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 25. září 2020 Zlata

Nový obchvat zrychlí cestu mezi Přerovem a Vsetínem

  9:46aktualizováno  9:46
Mnohem rychlejší a pohodlnější cesta z Přerova do Bystřice pod Hostýnem a dále do Vsetína či Zlína na straně jedné a větší bezpečí a méně hluku pro okolní obce na straně druhé. To vše přinese stavba nového obchvatu obcí Čechy a Domaželice na Přerovsku. Začne na podzim a přijde na 387 milionů korun.
Nový obchvat urychlí především cestu mezi Přerovem a Vsetínem. (Ilustrační snímek)

Nový obchvat urychlí především cestu mezi Přerovem a Vsetínem. (Ilustrační snímek) | foto: Jiří Bervida, MAFRA

"Na obchvat čekáme už mnoho let. Zdejší cesta přes obec je čím dál nebezpečnější. Jezdí tudy spoustu kamionů a povrch vozovky je už úplně zničený. Oprava za provozu je tak nemyslitelná," popisuje starosta Čech Lubomír Michálek.

Podobné to je i ve vedlejších Domaželicích. Lidé si zde už roky stěžují na hluk a praskající domy kvůli nadměrné dopravě. "Bude to pro nás obrovská úleva a větší bezpečí. Silnice městem totiž vede v nepřehledném úseku kolem zdejší základní školy," říká domaželický starosta Jaroslav Hradílek.

Obchvat obou vesnic bude dlouhý téměř pět kilometrů. Krajský úřad doufá, že se mu na něj podaří sehnat dotaci 290 milionů korun z evropských fondů.

"Začátek prací je naplánovaný na podzim. Už máme připravenou projektovou dokumentaci. Protože půjde o rozsáhlejší akci, bude stavba pokračovat až do podzimu roku 2013," nastínil Miroslav Kubín, vedoucího odboru investice a evropských programů na Krajském úřadu v Olomouci.

Starosta Hradílek dodává, že díky obchvatu se zrychlí i cesta z Přerovska na Zlínsko. Řidiči totiž najedou na lepší silnici už u Želatovic a z ní budou pokračovat až před Dřevohostice. "V současné době provoz zdržují nejen nízké rychlosti v obcích, ale také klikatý a stoupající terén. Od příštího roku budou šoféři jezdit rovně přímo od Přerova," těší se starosta.

Lidé v Čechách a Domaželicích se těší na nový obchvat, vesnice totiž kvůli nadměrné dopravě trápí hluk. Řidičům nová silnice zase zkrátí cestu na Vsetínsko či Zlínsko.

Lidé v Čechách a Domaželicích se těší na nový obchvat, vesnice totiž kvůli nadměrné dopravě trápí hluk. Řidičům nová silnice zase zkrátí cestu na Vsetínsko či Zlínsko.

Autor:

2. a 3. října se budou konat volby do krajských zastupitelstev a v některých okrscích i doplňovací volby do Senátu
Lidé v karanténě budou mít možnost volit 30. září a 1. října.

Octavia za 3 500 korun: boj s krizí, chaos a riskantní sázka na superslevy

Octavia za 3 500 Kč měsíčně, Kodiaq za 4 899 Kč, Passat za něco málo přes 6 000 Kč… Ačkoli automobilkám docházejí...

Blíží se katastrofa, jež zastíní pandemii covidu-19, říká princ Charles

Britský princ Charles (71) vyzval v pondělí ke zlepšení boje proti klimatickým změnám, jejichž dopad podle něj zastíní...

Počet úmrtí bude stoupat. Podívejte se, jaké měla křivka zpoždění jinde

Počet úmrtí s nemocí covid-19 u nás poroste. Byť ještě není jasné o kolik. Příklady z jiných zemí jasně ukazují, že...

Volali ji k večeři, ale nepřišla. Zemřela s ohořelým mobilem v ruce

Patrně neoriginální příslušenství si vybralo další z mnoha obětí. Stala se jí šestnáctiletá thajská školačka. Poté, co...

Nebudu všem po rozchodu ukazovat, jaká jsem čičina, říká Mottlová

Muž roku 2016 Josef Kůrka (28) nedávno oznámil rozchod s herečkou a modelkou Barborou Mottlovou (33). Fitness trenér...