Diskuse k článku

Náměstek primátora: Olomouc na akvaparku tratí, stavební firma vydělá

Olomoucký akvapark nestál půl miliardy, ale ještě o 200 milionů více. Že bude ztrátový se dalo odhadnout dopředu. A na jeho stavbě vydělá stavební firma Gemo, zato město ho bude dotovat. Ekonomický náměstek olomouckého primátora Ivo Vlach prozradil v rozhovoru pro MF DNES řadu věcí, které ukazují kritizovanou stavbu v ještě horším světle.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

georghios

nazdar Ivošu

tak příští rok máme 30 let co jsme vypadli v Pardubicích ze školy....

0/0
29.12.2011 19:20

Ovka

Konečně

to někdo otevřeně vysvětlil..Díky pane náměstku.

0/0
20.12.2011 21:45

wjp

Primátor

Vzpomeňte na zarputilého obhajovače projektu, primátora Novotného...tehdy bylo jasné, že je to ekonomický nesmysl, ale oni na to měli přece odborné analýzy, které tvrdily opak...haha. A tak to jde dál. Podívejte se na vše co Novotný a spol. obhajuje...zaštítí se účelově zhotovenou analýzu a názor občanů je jim putna. Smlouvy veřejnost nikdy neviděla, teď se mimochodem dozvíme, že to stálo o 200 mil. navíc...neskutečný, co jim naše společnost dovolí.

0/0
20.12.2011 13:48

marek 01

výhodná stavba

stavba akvaparku byla velice výhodná pro firmu Gemo

1 firma se za tržní cenu zbavila pozemků které nemohla několik let prodat, zisk několik desítek milionů

2 postavila akvapark, zisk několik desítek milionů

3 postavením akvaparku se zvýšila hodnota okolních  pozemků Gema které následně udala

4 pokusila se výhodně směnit  "zapomenutý " pozemek pod akvaparkem za pozemek o který už několik let marně usiluje.Z hlediska stavební firmy se jednalo o velice výhodný obchod. Na magistrátu je určitě spoustu lidí kteří si to dokázali spočítat a přiživilise.;-D

+2/0
20.12.2011 11:48

papazian

Pokud budou stát krásné banány 5Kč/kg,

tak také bude poptávka. Takže argumentaci nerozumím. Je otázkou, jestli se to má platit z daní občanů a hlavně i provozní výdaje neustále budou zatěžovat obec bez ohledu jestli se obci daří nebo ne. To je horší dáreček než důchody pro důchodce než příspěvky rodinám s dětmi nebo invalidům, ze kterého systém dělá zdravé občany! Pokud je takový zájem o občany, je třeba jim říci, že vstupné bude stát 800-2000 Kč za tři hodinky, uvidíme, zda je tady skutečný zájem za skutečné ceny. A občanům doporučuji také, aby svým zaměstnavatelům sdělili, že pro žití potřebují jinou částku než jim pán dopřává. A to se týká i zaměstnavatele na místním městském úřadě. Je to vše pokrytectví, lidi mají nízké mzdy právě proto, že mají jako něco dotované z daní, které díky nízkým mzdám jsou také nízké, takže se vybere velmi málo a na něco pořádného to stejně nestačí. Jsme země úpadku, smutný to obraz posledních let.

0/0
20.12.2011 8:59

Pavel608

A jak si myslíte ?

že dlouho budete moct dotovat něco co nesmí zkrachovat? Než o všechno přijdete?

0/0
19.12.2011 19:45

Olmidor

Re: A jak si myslíte ?

No tak, pár baráků ještě městu zbývá...

+1/0
20.12.2011 16:47

Najdete na iDNES.cz