Diskuse k článku

Náklaďáky s nezakrytým materiálem dostávají v Přerově pokuty

Přerovská radnice rozdává pokuty řidičům náklaďáků, kteří projeli městem a neměli na korbě zakrytý písek, štěrk nebo třeba řepu. Magistrát k tomu dohnala nadměrná nákladní doprava, která Přerov neúnosně zatěžuje prachem. Právě zakrytý náklad může ovzduší zlepšit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mira ze Zlína

špatná fotka

Navíc například lomový kámen na fotce.... ten zdaleka nepatří mezi odletující náklad.

0/0
21.5.2011 14:33

Mira ze Zlína

Pokuty

10.000Kč pokuty se mi zdá naprosto nepřiměřené a to z mnoha důvodů. Naprosto chápu, že nezakrytý náklad způsobuje potíže a zakrývat by se měl, v okolních zemích to už tak funguje. Jenže v česku takový zákon není a tudíž je dost nefér, když je řidič pokutován za vyhlášku města o které nemá ani ponětí že existuje a před vjezdem do města na ní není NIJAK upozorněn. Aď je v zákoně, kdy a jaký náklad se musí zakrýt a aď platí po celém území ČR. vyhláška a kor s takovýmy pokutami není adekvátní, pokuta do 1000Kč by byla výchovná a přiměřená jak prohřešku, tak tomu, že řidič není nikde na vyhlášku upozorněn.

nebo vy snad studujete kompletní vyhlášky každé dědiny kterou projíždíte?

Ono kdo s tímto postupem souhlasí si také musí uvědomit, že podle stejných pravidel může kdejaká dědina třeba zakázat vjezd třeba červeným autům v pátek odpoledne, protože je statisticky řídí nejnebezbečnější řidiči a to pod pokutou 100.000... jak by se to líbilo?

0/0
21.5.2011 14:31

Jan Pavelka

Re: Pokuty

Souhlasím! Tohle je jen pokus Jirky Lajtocha udělat si kladnou PR, že buduje lepší Přerov... Za ty roky, co šéfuje tady té prolhané bandě, ale neudělal pro dopravu vůbec nic... Tohle je jen buzerace.

0/0
21.5.2011 15:46

Najdete na iDNES.cz