Diskuse k článku

Málo míst ve školkách řeší Olomouc i posíláním dětí do školních tříd

Kam s dětmi, na které nezbylo v mateřských školách místo? V Olomouci to vyřešili po svém - tyto děti začínají plnit prázdné třídy základních škol. Od září obsadí předškoláci například Základní školu Svatoplukova a provizorní třídu pro ně připravila i Základní škola Rožňavská.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mmmz

Olomouc...

V Olomouci je problém v dětských psycholozích, dítě projde standardním procesem testů školní zralosti při zápisu - ale školy ještě doporučují konzultace dětským psychologem - výsledek je velká část dětí, které "nepustí" do 1. třídy. Rodiče, kteří jsou laiky - jsou zvikláni a dítěti o rok odloží školní docházku - a to je ten zásadní problém. Příští rok budou řešit, kam dají nové prvňáčky...)))

0/0
4.9.2011 13:20

morae

vtipné řesení

pro předškoláky určitě vtipné řešení - vidí trochu jiný režim přesto, že si stále jen hrají.

a jen přípodotek - vyšší ceny v soukromých školkách neodrazují. Tyto ceny jsou pro spoustu rodičů nedostupné a nemyslitelné. Rozpočty většiny rodin jsou napnuté k prasknutí. Pokud už nějaké finance zbývají, rozumný rodič spoří, protože cítí, že školnému např. na střední škole se za pár let nejspíš nevyhne nikdo. Mám na mysli těch "pár let", než dnešní předškoláci projdou školou základní - tedy cca za deset let.

0/0
4.9.2011 13:14

lopee

Re: vtipné řesení

To bude dříve. Pokud tahle vládu bude i v dalším volebním období, tak to zavede. Včetně možnosti se komerčně připojistit. Spíše bych se začal bát školného v jeslích.

0/0
4.9.2011 13:31

skokánek

Re: vtipné řesení

státní jesle u nás ve městě stojí 5000 na měsíc a stejně je problém tam umístit dítě...

0/0
4.9.2011 15:08

Najdete na iDNES.cz