Diskuse k článku

Legendární festival Zahrada možná skončí, ubližují mu „černé“ stánky

Legendární festival Zahrada v Náměšti na Hané se letos možná koná naposledy. Folková přehlídka totiž ztrácí návštěvníky a kvůli "podnikavcům" i sponzory. Organizátoři proto zvažují, že 22. ročník historii slavného festivalu uzavře.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Chody

PI

A nebude to tím, že ta "piva" od SAB či Heinekenu nikdo nechce pít a podnikatelé okolo nabízí piva, která chutnají?

0/0
16.6.2011 12:05

strasakvzeeeli

Re: PI

R^

0/0
17.6.2011 2:50

cimbal

Re: PI

To spíš tím, že když vidím všude Kozla za 30,-, tak na něj  já a dalších x lidí  ztrácí chuť. A celonoční ječení v karaoke-diskotékovo-technovém stanu taky spoustu lidí odradí.

0/0
17.6.2011 14:04

Olin_KOKON

Ha HA

Svádět to na těch pár zahradních párty beček je ubohost.

Nějak mi nejde do hlavy slovní spojení SPONZOR a POŽADUJE VÝTOČ.

Je to jako "Nechci slevu zadarmo...."

Mimochodem ten (použiji sice trochu expresivnější výraz - nicméně přesně vystihující) bordel co po účastnících ZAHRADY zůstává v okolí Náměště a v okolních lesích se ani za půl roku uklidit nedá.

Tam by měl pořadatel pro příště upřít pozornost. Myslím, že většina obyvatel Náměště se bez této atrakce obejde:)

0/0
15.6.2011 11:27

bull001@seznam.cz

Je to nějaké divné.

Copak si někdo může otevřít občerstvení bez povolení? Hned by tam měla být hygiena, finančka, policie a okamžitě zavřít a dát pokutu. Chápu, že bez hlavního sponzora, což dnes kromě pivovarů asi těžko bude někdo jiný, Zahrada končí.

0/0
14.6.2011 15:33

cokoo

Re: Je to nějaké divné.

Ano, díky liknavosti úřadů a soudů může. Než se člověk domůže svých práv, je černý provozovatel v tahu a ten, kdo na něj pošle příslušné úředníky vypadá jako neschopný udavačský trouba.

Problém je, že se všechno nejdříve povolí bez omezení, nedomyslí se, že by se mohl stát malér či nebezpečí a teprve poté, co k něčemu dojde začnou úředníci zakazovat, omezovat, atd. Ovšem naprosto neefektivně, špatně, bezzubě a nedůsledně, takže lumpové mají pořád navrch.

Podle této teorie by musela skončit většina akcí. Prostě ho město již nechce pořádat a neví, jak to lidem říct, když to byla tak oblíbená akce.

0/0
16.6.2011 20:01

kockopes

Každý rok to samé

Kdyby se alespoň organizátoři "trošku" snažili festival nějak obohatit. Ale ono stále je to to samé... Byl jsem tam několikrát za sebou a nikde žádná dramaturgická změna. Nedej Bože, když ještě v létě stihnu nějaký jiný "velký" folkový festival. Stejní "moderátoři" (nejradši bych tam těch uvozovek dal více), stejné kapely... Jednoduše řečeno, pořadatelé z Folk & Country by se hodně měli zamyslet nad nějakou inovací. Vlastně, letos tam poprvé konečně bude Klus... Neměl by tam být už minimálně třeba dvakrát???

0/0
14.6.2011 14:21

paveldf

Pravdu má Cimrman

Já jsem vždycky měl dojem, že se festival Zahrada pořádá kvůli hudbě. Ale asi to bude jednodušší - a jak pravil už kdysi Cimrman: "Chlast, slast!"

0/0
14.6.2011 14:00

PetrK.

Re: Pravdu má Cimrman

Vždyť jo, nesmíš zapomínat na prošedivělý strejce v koženejch bundách balící mladý chlupatý slečny. Bez týhle skvadry by byl festival poloviční...

0/0
14.6.2011 15:41

Najdete na iDNES.cz