Diskuse k článku

Kominíkem chce být více lidí, jediná škola v Olomouckém kraji nemá dost míst

Jediná škola v Olomouckém kraji, která vychovává budoucí kominíky, čelí kvůli novému kominickému zákonu zvýšenému zájmu o studium. Chce proto otevřít nové třídy a nabídne také roční víkendové studium pro lidi vyučené v jiných oborech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sazínka

Kominík-práce snů

  Několikatýdenní masírování přináší výsledky. Najednou chtějí být všichni kominíkem ! Kdekdo si myslí, že po krátkém rekv. kurzu bude schopen vykonávat řemeslo. Vždyť ví každý  odborník, že to trvalo roky, než mohl o sobě říct : Už to umím!

   Omílaná témata : Kominíci budou na roztrhání, nebudou stačit poptávce ! Z kominíků  se rychle stanou boháči, protože  jim "nový kominický zákon, nová vyhláška " ( viz nesprávné formulace v  článcích) přinese enormí zisky! Kominíci budou dvoj- i vícenásobně zdražovat ! O náročnosti a odpovědnosti tohoto povolání však sotva zmínka. Viděli jste ty kominíky dnes na Primě? Vy byste tam vylezli?

 Jediná škola v kraji prý bude praskat ve švech ! Já bych do ní syna nedal a nikomu bych to ani nedoporučil. Úroveň odborné výuky je prý ( známý tam má syna) tak prabídná, že po dvou ročnících tříletého oboru  chlapci o řemesle nevědí  skoro nic ! Nemá je to tam totiž kdo naučit!

Ptal jsem se dvou známých kominíků, ale  poptávka nestoupla. Žádný sen!

0/0
14.2.2011 21:46

mortas13

Bludy

Bože můj.. pravil ateista - to jsou zase bludy co tu do nás valí.... Ad. fakta - nařízení vlády č. 91/2010 sice dává povinnost majitelům domů zajistit si provádění pravidelných kontrol - prohlídek dle nařízení 91/2010 + příloha... kde jsou termíny dle druhu používaného paliva ale nikdo vás nenutí dělat revize! Revize komínu se provádí pouze při kolaudaci , změně používaného spotřebiče - např. výměna karmy nebo starého kotle a dále pak po stavebním zásahu do komínového tělesa. A ano - tuhle revizi může provádět jen vyučený kominík který má osvědčení revizní technik .

Pro běžnou pravidelnou kontrolu stačí jakýkoliv kominík který má živnostenský list a nebo je zaměstnanec kominické firmy , kde za něj ručí ručitel - tj. vyučený kominík s praxí....

Pro příště bych doporučil autorům článku aspoň nahlédnout do nařízení vlády 91/2010.. není to tak velká věc.. má jen 3 listy takže se to dá přečíst i o polední pauze u kávičky...

0/0
14.2.2011 13:27

Najdete na iDNES.cz