Devět jednotek hasičů likvidovalo požár skladovací haly v Hrdibořicích na Prostějovsku, uvnitř které byly mimo jiné uskladněny více než dvě desítky veteránů. Škoda proto přesáhla osm milionů korun. | foto: HZS Olomouckého kraje

Halu s veterány za miliony někdo zapálil, policie žháře nevypátrala

  • 6
Halu se dvěma desítkami historických vozidel v Hrdibořicích na Prostějovsku někdo letos v červnu zapálil úmyslně. K takovému závěru dospěli vyšetřovatelé hasičů a policie. Viníka se však vypátrat nepodařilo.

„Mohu potvrdit, že požár byl založen úmyslně. Provedeným prověřováním se však nepodařilo zjistit skutečnosti opravňující zahájit trestní stíhání určité osoby, proto byla věc v souladu se zákonem odložena,“ řekl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Fotogalerie

Policie již dříve uvedla, že případ vyšetřuje pro podezření z poškození cizí věci, kde je vzhledem k výši škody přesahující osm milionů korun sazba až šest let vězení.

Vyšetřování příčin požáru, který zaměstnal osm hasičských jednotek, ukončili i hasiči.

„Jako příčinu jsme stanovili úmyslné založení požáru,“ řekla mluvčí krajského hasičského sboru Lucie Balážová.

Skladovací hala v Hrdibořicích na Prostějovsku hořela v polovině června. V hale bylo zaparkovaných 22 historických vozů.

„Přímá škoda činí 8,5 milionu korun, hasiči uchránili další majetek za 2,5 milionu korun. Na místě zasahovaly dvě profesionální jednotky a šest jednotek sboru dobrovolných hasičů,“ uvedla mluvčí hasičů.

Oheň poškodil nejen zaparkovaná historická vozidla, ale i samotnou skladovací halu, šlo o areál bývalého zemědělského družstva. Požár zasáhl polovinu budovy o rozměrech zhruba 40 krát 15 metrů. Nikdo nebyl zraněn.

Podívejte se, jak vypadal zásah při požáru skladovací haly z pohledu hasiče: