Diskuse k článku

Prodej Hardu v Jeseníku provázejí spory, část lidí trvá na výpovědích

Složitá situace nastala kolem jesenické firmy Hard vyrábějící montované haly. Kvůli insolvenci jejího vlastníka byla prodána část areálu i se zaměstnanci společnosti Moravia Industry, jenže lidé už předtím dostali výpovědi. Nový majitel teď tvrdí, že jsou neplatné, část lidí na nich naopak trvá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

M31a80r86t28i68n 31D49o38u17b38e47k 5244490832834

Myslet si, že většina zaměstnanců HARDu (v pracovním poměru trvajícím mezi deseti až třiceti lety a s ohledem k možnostem pracovního uplatnění v daném regionu) má snahu vydojit jen odstupné a nechat "majitele" na holičkách je hodně naivní. Za nedůvěru si může svým jednáním Moravia Industry sama, taková je pravda.

Na halách je teplota 6-8 °C (dle zákoníku práce je minimum 14 °C). Na zaměstnance je vyvíjen tlak, a to ne příliš férovým způsobem, aby zrušili výpověď, kterou dostali. Proběhly pokusy o změnu pracovní smlouvy, aby lidé pracovali formou demontáží strojů, nikoli činnostmi, které mají ve svých smlouvách. Vedení, dosazené panem majitelem s lidmi nekomunikuje. Neprobíhají pohovory, lidé nemají informace, neexistuje jediný konkrétní důkaz toho, že by se měla rozjet výroba.

Jestliže vzhledem k výši mezd na jesenicku lidé mají snahu dostat to, co jim podle kolektivní smlouvy (stále platné a novým majitele převzaté) náleží, je to snad špatně? Lidé na Hardu pracovat umějí a chtějí. Ale nehodlají si nechat vyhrožovat a nechtějí se podílet na likvidaci firmy, kterou část z nich před mnoha lety budovala a většina z nich držela nad vodou po dobu jejího fungování...

+1/0
26.11.2017 12:39

Najdete na iDNES.cz